Byla 2-484-479/2011
Dėl tarpusavio skolų įskaitymo ir suderinimo aktų pripažinimo negaliojančiais ir restitucijos taikymo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Žydrūnas Bertašius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės BUAB „GPI statyba“ ieškinį atsakovams UAB „Elektrotinklas“, ūkininkui K. S. dėl tarpusavio skolų įskaitymo ir suderinimo aktų pripažinimo negaliojančiais ir restitucijos taikymo,

Nustatė

2ieškovė kreipėsi į teismą su ieškiniu prašydama pripažinti 2009-03-26 ir 2009-04-20 tarpusavio skolų įskaitymo ir suderinimo aktų Nr. 2 ir Nr. 5, sudarytų tarp UAB „GPI statyba“,

3UAB „Elektrotinklas“ ir ūkininko K. S. negaliojančiais ir taikyti restituciją.

4Ieškovė pateikė teismui prašymą dėl ieškinio atsisakymo pagal 2010-11-26 BUAB „GPI statyba“ kreditorių susirinkimo protokolą Nr. 06 ir prašo civilinę bylą nutraukti. Pažymi, kad procesinės ieškinio atsisakymo pasekmės yra žinomos.

5Atsisakymas nuo ieškinio priimtinas, byla nutrauktina.

6Ieškovas bet kurioje proceso stadijoje turi teisę žodžiu ar raštu atsisakyti pareikšto ieškinio, tačiau jam turi būti žinomos tokio procesinio veiksmo teisinės pasekmės (CPK 140 str. 1 d.). Iš teismui pateikto ieškovės prašymo matyti, kad pateiktas atsisakymas nuo ieškinio neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ir viešajam interesui, ieškovei procesinės ieškinio atsisakymo pasekmės yra žinomos. Esant tokioms aplinkybėms, ieškovės pateiktas ieškinio atsisakymas priimtinas ir civilinė byla nutrauktina (CPK 42 str. 1, 2 d., 140 str. 1 d., 293 str. 4 p.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290?291 str., teismas

Nutarė

8nutraukti civilinę bylą Nr. 2-484-479/2011 pagal ieškovės BUAB „GPI statyba“ ieškinį atsakovams UAB „Elektrotinklas“, ūkininkui K. S. dėl tarpusavio skolų įskaitymo ir suderinimo aktų pripažinimo negaliojančiais ir restitucijos taikymo.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai