Byla B2-51-436/2017
Dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Stogusta“ veiklos pabaigos

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Arūnas Rudzinskas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Stogusta“ veiklos pabaigos,

Nustatė

2Bankroto administratoriaus UAB ,,Verslo valdymo ir restruktūrizacijos centro” įgaliotas asmuo V. Č. pateikė teismui prašymą priimti sprendimą ir pripažinti UAB „Stogusta“ veiklą pasibaigusia. Taip pat gautas prašymas bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka. Kauno apygardos teismo 2017 m. kovo 8 d. nutartimi klausimui dėl UAB „Stogusta“ pabaigos išnagrinėti paskirtas teismo posėdis rašytinio proceso tvarka 2017 m. kovo 17 d. 9.00 val. Kreditoriams apie teismo posėdį pranešta paskelbiant viešai specialioje interneto svetainėje (LR CPK 235 str. 6 d.). Bankrutavusios UAB „Stogusta“ kreditoriai iki teismo posėdžio pradžios prieštaravimų dėl bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka nepareiškė.

3Prašymas dėl UAB „Stogusta“ veiklos pabaigos tenkintinas.

4Kauno apygardos teismo 2009 m. balandžio 6 d. nutartimi UAB „Stogusta“ iškelta bankroto byla (1 t., b. l. 77–78). Kauno apygardos teismo 2010 m. birželio 21 d. nutartimi BUAB „Stogusta“ pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

5Iš pateiktų teismui dokumentų matyti, kad bankroto proceso metu bankrutavusios UAB „Stogusta“ mokumas nebuvo atstatytas, taikos sutartis nesudaryta, įmonė turto neturi, likvidavimo procedūra baigta. Turas nurašytas 2017 m. sausio 19 d. kreditorių komiteto nutarimu. Baigus bankroto procedūrą liko nepatenkinti kreditorių finansiniai reikalavimai: pirmos eilės – 22 051,61 Eur, II eilės – 118 464,68 Eur, trečios eilės – 3 298 600,37 Eur. Bankroto proceso metu buvo gauta pajamų, iš kurių iš dalies buvo atsiskaityta su pirmos eilės kreditoriais ir apmokėtos administravimo išlaidos. Administratorius pabaigė visas Įmonių bankroto įstatyme nustatytas likvidavimo procedūras, duomenų apie realizuotiną ar balanse apskaitomą turtą nėra, pinigų sąskaitose nėra. Bankroto administratorius pateikė Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento 2017 m. sausio 23 d. pažymą Nr. (KM)-D2-172 apie atsiskaitymą. Iš šios pažymos nustatyta, kad su Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentu įmonė yra atsiskaičiusi.

6Iš teismų informacinės sistemos LITEKO duomenų nustatyta, kad teismuose nagrinėjamų bylų, kuriose šalimi yra UAB „Stogusta“, nėra. Iš Turto arešto aktų registro duomenų matyti, jog sprendimo priėmimo dieną UAB „Stogusta“ atžvilgiu galiojančių laikinųjų apsaugos priemonių nėra.

7Esant nustatytoms aplinkybėms, teismas sprendžia, kad yra pagrindas priimti sprendimą dėl UAB „Stogusta“ veiklos pabaigos (ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalis).

8Teismas, vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, Civilinio proceso kodekso 259, 260, 270 ir 279 straipsniais,

Nutarė

9Pripažinti bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Stogusta“ (juridinio asmens kodas 300018364) veiklą pasibaigusia, likvidavus ją dėl bankroto.

10Sprendimo kopiją išsiųsti bankroto administratoriui UAB ,,Verslo valdymo ir restruktūrizacijos centro” ir įpareigoti jį atlikti veiksmus, numatytus ĮBĮ 32 straipsnio 5 dalyje.

11Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai