Byla 2-808-178/2011
Dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir restitucijos taikymo

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Alvydas Poškus,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo bankrutuojančios uždarosios akcinės bendrovės „Tilžė LT“ ieškinį atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „Rivona“ dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir restitucijos taikymo,

Nustatė

3Ieškovas prašė pripažinti negaliojančiais 2008 m. liepos 24 d. ketinimų protokolą ir 2009 m. vasario 23 d. susitarimą dėl 18 255 000 Lt kompensacijos UAB „Rivona“ sumokėjimo, sudarytus tarp ieškovo ir atsakovo; priteisti iš atsakovo 10 500 200 Lt, 6 % dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, bylinėjimosi išlaidas.

4Gautas ieškovo pareiškimas dėl atsisakymo nuo ieškinio, prašoma bylą nutraukti. Taip pat prašoma panaikinti atsakovo atžvilgiu taikytas laikinąsias apsaugos priemones. Prašyme nurodoma, kad sprendimą atsisakyti nuo ieškinio priėmė 2011 m. vasario 15 d. įvykęs įmonės kreditorių susirinkimas.

5Prašymas tenkintinas.

6Ieškovo atstovas teismo posėdžio metu palaikė pateiktą prašymą. Taip pat nurodė, kad minėtas kreditorių susirinkimo nutarimas, kurio nuorašai įteikti visiems kreditoriams, nebuvo apskųstas, įmonė bankroto procedūrų eigoje turi galimybę patenkinti dalį kreditorių reikalavimų.

7Ieškovas bet kurioje proceso stadijoje turi teisę atsisakyti nuo ieškinio (CPK 42 str. 1 d., 140 str. 1 d.). Teismo posėdžio metu ieškovui išaiškintos CPK 294 straipsnio 2 dalyje numatytos bylos nutraukimo pasekmės.

8Iš prie prašymo pateikto kreditorių susirinkimo protokolo matyti, kad nutarimas dėl atsisakymo nuo ieškinio priimtas už tai balsavus kreditoriams, turintiems 96,97 proc. balsų. Tik vienas 0,15 proc. balsų turintis kreditorius balsavo prieš. Patikrinus teismų informacinės sistemos LITEKO duomenis bei susipažinus su ieškovo bankroto byla, nenustatyta, kad minėtas susirinkimo nutarimas buvo skundžiamas, o apskundimo terminai jau yra suėję. Esant tokioms aplinkybėms teismas neturi pagrindo konstatuoti, kad atsisakymas nuo ieškinio prieštarautų viešajam interesui ar imperatyvioms įstatymų nuostatoms, dėl ko atsisakymas nuo ieškinio galėtų būti nepriimamas (CPK 42 str. 2 d.). Todėl prašymas tenkinamas.

9Atsisakius ieškinio, iš ieškovo priteistina 36,10 Lt išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei.

10Nutarčiai įsiteisėjus taikytos laikinosios apsaugos priemonės naikintinos (CPK 150 str. 1 d.).

11Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 293 straipsnio 4 punktu, 294 straipsniu,

Nutarė

12Priimti ieškovo atsisakymą nuo ieškinio ir bylą nutraukti.

13Priteisti iš ieškovo bankrutuojančios uždarosios akcinės bendrovės „Tilžė LT“ 36,10 Lt išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei.

14Nutarčiai įsiteisėjus, panaikinti laikinąsias apsaugos priemones (turto arešto aktas Nr. 0109007670).

15Nutartis per septynias dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant atskirąjį skundą Vilniaus apygardos teisme.

Proceso dalyviai