Byla eB2-3191-614/2017
Dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal ieškovės Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR FM ieškinį atsakovei UAB „Ukmergės biogranulė“ dėl įmonės bankroto bylos iškėlimo, suinteresuotieji asmenys Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Eglė Surgailienė, sekretoriaujant Renatai Anderson, bylos šalims nedalyvaujant, viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjusi BUAB „Ukmergės biogranulė“ bankroto administratoriaus MB „Bankroto byla“ prašymą dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal ieškovės Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR FM ieškinį atsakovei UAB „Ukmergės biogranulė“ dėl įmonės bankroto bylos iškėlimo, suinteresuotieji asmenys Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismo 2015-09-21 nutartimi BUAB „Ukmergės biogranulė“ iškelta bankroto byla, administratoriumi paskirta MB „Bankroto byla“. Vilniaus apygardos teismo 2016-01-22 nutartimi patvirtintas BUAB „Ukmergės biogranulė“ kreditorių ir jų kreditorinių reikalavimų sąrašas, kuris 2016-06-13 nutartimi buvo patikslintas. Vilniaus apygardos teismo 2016-09-08 nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto. Nutartis yra įsiteisėjusi.

3Teisme gautas BUAB „Ukmergės biogranulė“ bankroto administratoriaus prašymas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos. Prašyme nurodyta, kad remiantis viešų registrų duomenimis, BUAB „Ukmergės biogranulė“ vardu nėra registruoto nekilnojamojo ar kilnojamojo turto, todėl nėra lėšų ne tik kreditorių finansinių reikalavimų tenkinimui, bet ir bankroto administravimo išlaidų padengimui. Atsižvelgiant į tai, tolesnis bankroto procedūros tik didins bankroto administravimo išlaidų sumas, nors lėšų joms padengti ir taip nėra. Pažymėtina, kad bankroto administratorius nėra perėmęs jokio BUAB „Ukmergės biogranulė“ turto.

4Prašymas tenkintinas.

5Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalis numato, kad teismas priima sprendimą dėl įmonės pabaigos, kai likviduojant bankrutavusią įmonę, administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba pervedimo aktus, bei Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą.

6Kaip matyti BUAB „Ukmergės biogranulė” kreditorių susirinkimo metu buvo nutarta įpareigoti administratorių kreiptis į Vilniaus apygardos teismą dėl įmonės pripažinimo bankrutavusia. VĮ „Registrų centras“, VĮ „Regitra“ ir bankroto administratoriaus teismui pateikto BUAB „Ukmergės biogranulė“ likvidavimo balanso duomenys patvirtina, kad įmonė turto neturi. Taigi galimybių gauti pajamų kreditorių finansiniams reikalavimams patenkinti nėra. Nepatenkintų kreditorinių reikalavimų bendra suma sudaro 7 704,88 Eur. Bankroto administratorius pateikė teismui LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės rajono agentūros 2017-03-17 raštą „Dėl įmonės išregistravimo i įmonių registro“ Nr. (38-13)-VR-1.7-2079, kuriuo informuojama, jog agentūroje nėra duomenų apie BUAB „Ukmergės biogranulė“ sukauptas atliekas, užterštą dirvožemį ar gruntą. Iš Lietuvos teismų informacinės sistemos (LITEKO) matyti, kad kitų neišnagrinėtų bylų, susijusių su bankrutavusia įmone, nėra. Be to, bankroto administratorius pateikė teismui įrodymus, patvirtinančius, jog BUAB „Ukmergės biogranulė“ kreditoriai apie vykusį susirinkimą, kuriame buvo nagrinėjimas ir įmonės pabaigos klausimas, buvo informuoti tinkamai. Esant nurodytoms aplinkybėms ir jas patvirtinantiems įrodymams bei vadovaujantis ĮBĮ nuostatomis, priimtinas sprendimas dėl BUAB „Ukmergės biogranulė“ pabaigos.

7Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259, 260, 236, 270 straipsniais ir Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi,

Nutarė

8Bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Ukmergės biogranulė“ bankroto administratoriaus prašymą dėl įmonės pabaigos tenkinti.

9Pripažinti bankrutavusią uždarąją akcinę bendrovę „Ukmergės biogranulė“ ( - ) pasibaigusia ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

10Pavesti bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Ukmergės biogranulė“ bankroto administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

11Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai