Byla 2-4227-792/2011
Dėl skolos priteisimo

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjas Darius Kurpavičius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo Nordea Bank Finland Plc (AB) ieškinį atsakovui T. B. (T. B.) dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2ieškovas prašo priteisti iš atsakovo 1202,80 Lt skolos, 24 procentų dydžio metines palūkanas nuo panaudoto ir negrąžinto kredito sumos, t.y. nuo 990,02 Lt, nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas. Atsakovui nepateikus atsiliepimo į ieškinį ar kito parengiamojo procesinio dokumento, prašo priimti sprendimą už akių.

3Atsakovui procesiniai dokumentai įteikti tinkamai, atsiliepimo per teismo nustatytą terminą nepateikė, todėl esant ieškovo prašymui, priimtinas sprendimas už akių (CPK 142 str. 4 d.).

4Ieškinys tenkintinas (CK 6.2 str., 6.38 str., 6.59 str., 6.63 str.).

5Formaliai įvertinus byloje esančius rašytinius įrodymus, nustatyta, kad tarp ieškovo ir atsakovo 2008-03-03 buvo sudaryta sutartis dėl MasterCard kredito kortelės su nustatytu kredito limitu išdavimo, pagal kurią atsakovui buvo suteikta 1000,00 Lt kreditas, nustatant dalinius kredito grąžinimus. Atsakovas įsipareigojo grąžinti kreditą, mokėti palūkanas, vykdyti kitus įsipareigojimus sutartyje nustatyta tvarka ir terminais. Atsakovas savo prievolės tinkamai neįvykdė. Atsakovas už sutarties nevykdymą ieškovui yra skolingas 990,02 Lt negrąžinto kredito, 212,78 Lt palūkanų, iš viso 1202,80 Lt.

6Esant nustatytoms faktinėms bylos aplinkybėms ir nurodytam teisiniam reguliavimui, pripažįstama, kad tarp šalių susidarė prievoliniai teisiniai santykiai. Ieškovas tinkamai vykdė savo pareigą - suteikė atsakovui kreditą, tačiau atsakovas savo sutartinius įsipareigojimus pažeidė, negrąžindamas gauto kredito sutartyje nustatytu laiku ir tvarka. Vienašališkai atsisakyti įvykdyti prievolę draudžiama, todėl atsakovas laikomas pažeidusiu prievolę, nes neįvykdė sutarties (praleido iš sutarties kilusį prievolės įvykdymo terminą) ir tai yra laikoma esminiu sutarties pažeidimu (CK 6.63 str. 1 d. 2 p.). Atsiliepimo į pareikštą ieškinį ar priešpriešinių įrodymų atsakovas nepateikė, o byloje esantys duomenys patvirtina prievolės neįvykdymo faktą. Duomenų, kad ši skola būtų sumokėta nėra. Ieškovas įrodė ir pagrįstai apskaičiavo skolos dydį, todėl ieškovo reikalavimas kaip pagrįstas, tenkintinas, iš atsakovo priteistina 1202,80 Lt skolos.

7Terminą įvykdyti piniginę prievolę praleidęs skolininkas privalo mokėti penkių procentų dydžio metines palūkanas už sumą, kurią sumokėti praleistas terminas, jeigu įstatymai ar sutartis nenustato kitokio palūkanų dydžio (CK 6.210 str. 1 d.). Todėl ieškovui iš atsakovo priteistinos sutartyje numatytos 24 procentų dydžio palūkanos nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo (CK 6.37 str.).

8Patenkinus ieškinį, ieškovui iš atsakovo priteistinos rašytiniais įrodymais pagrįstos bylinėjimosi išlaidos, kurias sudaro žyminis mokestis (CPK 79, 80 str.).

9Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 285 - 287 straipsniais, teismas

Nutarė

10ieškinį patenkinti visiškai.

11Priteisti iš atsakovo T. B. (T. B.) 1202,80 Lt (vieną tūkstantį du šimtus du litus 80 centų) skolos, 24 procentų dydžio metines palūkanas nuo 990,02 Lt negrąžinto kredito sumos nuo bylos iškėlimo teisme, t. y. nuo 2011-03-02, iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas - 67,00 Lt (šešiasdešimt septynis litus 00 centų) žyminio mokesčio ieškovo Nordea Bank Finland Plc (AB) naudai.

12Išaiškintina, jog atsakovas T. B. (T. B.) negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Klaipėdos miesto apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

13Sprendimas už akių įsiteisėja po dvidešimties dienų nuo jo priėmimo dienos. Jeigu dėl sprendimo už akių paduodamas pareiškimas dėl šio sprendimo peržiūrėjimo, jis įsiteisėja užbaigus peržiūrėjimo procedūrą, jeigu pareiškimas dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo netenkinamas.

14Ieškovas Nordea Bank Finland Plc (AB) per trisdešimt dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai