Byla eB2-144-254/2019
Dėl atsakovės bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Egofortas“ veiklos pripažinimo pasibaigusia dėl bankroto

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Dalė Burdulienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą dėl atsakovės bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Egofortas“ veiklos pripažinimo pasibaigusia dėl bankroto, ir

Nustatė

2atsakovės UAB „Egofortas“ administratoriaus įgaliotas asmuo pateikė prašymą priimti sprendimą dėl UAB „Egofortas“ veiklos pabaigos.

3Kreditoriams apie teismo posėdį pranešta paskelbiant teismo posėdžio datą, laiką, vietą ir teismo sudėtį specialiame interneto tinklalapyje (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 133 straipsnio 3 dalis, 235 straipsnio 6 dalis). Bankroto administratorius kreditorius informavo ir elektroniniu paštu.

4Prašymas tenkinamas.

5Nustatyta, kad Kauno apygardos teismo 2016 m. kovo 25 d. nutartimi UAB „Egofortas“ iškelta bankroto byla. 2016 m. birželio 10 d., 2016 m. birželio 29 d., 2016 m. spalio 3 d. nutartimis patvirtinti įmonės kreditorių finansiniai reikalavimai. 2016 m. rugsėjo 5 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

6Pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalį po to, kai administratorius pateikia ĮBĮ 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

7Iš bylos duomenų ir bankroto administratoriaus įgalioto asmens pateiktų duomenų nustatyta, kad iškėlus UAB „Egofortas“ bankroto bylą, bankroto administratorius perėmė bendrovės dokumentus ir turtą. Bankroto proceso metu buvo patvirtinti kreditorių finansiniai reikalavimai bendrai 94346,50 Eur sumai. Įvertinęs bendrovės finansinius dokumentus, bankroto administratorius inicijavo civilinę bylą (Nr. e2-38-329/2017) dėl buvusios vadovės atsakomybės, prašydamas teismo priteisti 124 373,50 Eur žalos. Su atsakove buvo sudaryta ir 2017 m. sausio 10 d. teismo nutartimi patvirtinta taikos sutartis, pagal kurią atsakovė įsipareigojo ne vėliau kaip šios sutarties pasirašymo dieną ieškovui sumokėti 5 000 Eur sumą ir 10 000 Eur sumą per 20 mėnesių nuo šios sutarties pasirašymo dienos, kiekvieną mėnesį pervedant po 500 Eur į ieškovo sąskaitą banke. Taikos sutartis buvo įvykdyta. Bendrovė turėjo du eisme nedalyvaujančius automobilius ir bevertės buities technikos, taip pat debitorinių įsiskolinimų, kuriuos įvertinus paaiškėjo, kad dalies skolų realiai nėra, dalies debitorių surasti nepavyko, o dalies debitorinių įsiskolinimų negalima įrodyti. 2018 m. gruodžio 5 d. kreditorių susirinkime patvirtinus aptarto turto pardavimo kainas ir tvarką, pavyko parduoti automobilius už 150 Eur, neparduotą turtą nutarta nurašyti. Iš visų bankroto proceso metu gautų lėšų buvo padengtos bankroto administravimo išlaidos (9 885,45 Eur) ir dalis kreditorių finansinių reikalavimų (5 264,55 Eur). Turimais duomenimis bendrovėje galiojančių sutarčių, turto, piniginių lėšų nėra, joje nedirba nei vienas darbuotojas. Todėl bankroto administratorius mano, kad yra atlikęs visus veiksmus ir tęsti bankroto procesą nėra tikslinga.

8Teismas pažymi, kad byloje nėra įrodymų, jog įmonė turėtų daugiau turto, kad būtų sandorių, kuriuos nuginčijus to turto daugiau atsirastų, bankroto administratorius nenustatė tyčinio bankroto požymių. Administratorius iš buvusios vadovės išieškojo žalą, pardavė bendrovės turėtą turtą, gautos lėšos buvo paskirstytos kreditoriams. Kreditoriai iki šios dienos nėra pateikę teismui jokių argumentų ar įrodymų, jog bankroto procedūra negali būti baigiama ir yra aplinkybių, dėl kurių ji turėtų būti tęsiama. Be to, kreditoriai 2018 m. gruodžio 5 d. kreditorių susirinkime priėmė nutarimą dėl bendrovės veiklos pripažinimo pasibaigusia. Teismui savo iniciatyva patikrinus Lietuvos teismų informacinės sistemos „Liteko“ duomenų bazę nustatyta, jog bylų, kuriose UAB „Egofortas“ dalyvautų proceso šalimi, nėra. Aplinkos apsaugos departamento prie aplinkos apsaugos ministerijos Marijampolės valdybos pažyma patvirtina, kad UAB „Egofortas“ su Aplinkos apsaugos departamentu yra atsiskaičiusi.

9Esant tokioms aplinkybėms yra pagrindas konstatuoti, jog administratorius atliko visus procedūrinius veiksmus, būtinus užbaigti bankroto procedūrą ĮBĮ 32 straipsnyje nustatytu pagrindu ir pripažinti įmonės veiklą pasibaigusia, o byloje esantys ir ištirti įrodymai nesudaro pagrindo konstatuoti, jog bankroto procedūrą būtų tikslinga tęsti. Atsižvelgiant į tai, priimtinas sprendimas dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalis).

10Teismas, vadovaudamasis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi, Civilinio proceso kodekso 270 straipsniu,

Nutarė

11pripažinti bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Egofortas“ (juridinio asmens kodas 151219196) veiklą pasibaigusia likvidavus dėl bankroto.

12Įpareigoti administratorių atlikti veiksmus, numatytus ĮBĮ 32 straipsnio 5 dalyje.

13Sprendimo kopiją siųsti administratoriui.

14Įpareigoti administratorių sprendimo kopiją įteikti kreditoriams.

15Sprendimas per 30 dienų nuo jo kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai