Byla 2-3131-341/2013
Dėl skolininko turto dalies bendrojoje jungtinėje nuosavybėje nustatymo, priėmimo klausimą

1Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėjas Marius Rapolas Žukas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs pareiškėjo UAB „Alsunga“ pareiškimo dėl skolininko turto dalies bendrojoje jungtinėje nuosavybėje nustatymo, priėmimo klausimą,

Nustatė

2Pareiškėjas UAB „Alsunga“ pateikė prašymą nustatyti skolininkės L. R. turto dalį, esančią bendrojoje jungtinėje nuosavybėje (nuosavybės teises į sutuoktinio vardu atidarytose banko sąskaitose, ar sąskaitose, kurias jis atidarys savo vardu ateityje, esančias ir į sąskaitas pateksiančias pinigines lėšas, taip pat sutuoktinio darbo užmokestį ar kitas jam prilygintas pajamas, kurias jis gauna iš dabartinės arba ateityje gaus iš kitos įmonės), kurios dalyvis taip pat yra skolininkės sutuoktinis V. R. (V. R.).

3Prašymą atsisakytina priimti (CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

4Kaip matyti iš UAB „Alsunga“ pareiškimo bei pridėto antstolės P. K. siūlymo dėl skolininko turto dalies nustatymo, jis paduotas ne ieškinine tvarka, o CPK 593 str., 667 str. tvarka.

5Nuo 2011-10-01 įsigaliojusi CPK 594 str. 1 d. redakcija numato, kad antstolio procesinę veiklą kontroliuoja apylinkės teismo, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė, teisėjas. Atsižvelgiant į šias nuostatas, visi prašymai (pareiškimai), susiję su vykdymo procesu, pareiškiami tam teismui, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė. Nagrinėjamu atveju pareiškėjas vykdomąjį dokumentą vykdymui yra pateikęs antstolei P. K., kurios kontoros buveinė yra adresu A. J. g. ( - ). Pagal teritorinį pasiskirstymą ši teritorija priklauso Vilniaus miesto apylinkės teismui (Laisvės pr. 79A, Vilnius), todėl pagal aukščiau paminėtas teismingumo taisykles, pareiškimas dėl skolininko turto dalies bendrojoje jungtinėje nuosavybėje nustatymo turi būti nagrinėjamas nurodytame teisme. Pažymėtina, jog pareiškėjo buveinės vieta taipogi yra Vilniaus mieste.

6Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, pareiškimą dėl skolininko dalies bendrojoje jungtinėje nuosavybėje nustatymo atsisakytina priimti, kaip neteismingą Vilniaus rajono apylinkės teismui (CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

7Vadovaudamasis CPK 137 str., teismas

Nutarė

8Atsisakyti priimti pareiškėjo UAB „Alsunga“ pareiškimą dėl skolininko turto dalies bendrojoje nuosavybėje nustatymo.

9Nutartis per 7 d. nuo jos kopijos įteikimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai