Byla 2-191-178/2011
Dėl nuostolių ir netesybų priteisimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Alvydas Poškus,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Sapnų sala“ ieškinį atsakovui bankrutavusiai uždarajai akcinei bendrovei „Vilniaus spauda“ dėl nuostolių ir netesybų priteisimo,

Nustatė

3Ieškovas ieškiniu prašė priteisti iš atsakovo 100 000 Lt baudų, 86 218,98 Lt nuostolių, bylinėjimosi išlaidas. Nurodė, kad 2008 m. gruodžio 5 d. šalys pasirašė rangos sutartį dėl 7 gaminių (knyga „Pavasaris“, knyga „Kiškių sukilimas“, knyga „Krašto apsaugos ministrai ir kariuomenės vadai II tomas“, knyga „Šeimos sveikatos enciklopedija“, viršelis knygai „Lithuania“, viršelis knygai „Paukšteliai“, knyga „Gaminame su Oliveriu“) pagaminimo. Be trūkumų buvo pagaminti tik du gaminiai: knyga „Šeimos sveikatos enciklopedija“ ir viršelis knygai „Paukšteliai“. Atsakovas netinkamai atliko dalį darbų - gaminiai nekokybiški ir netinkami naudojimui; dalį darbų atliko pažeisdamas nustatytus terminus; dalies darbų apskritai neatliko; negražino ieškovui dalies gautų ir nepanaudotų medžiagų, o gautas medžiagas naudojo neekonomiškai ir neveiksmingai. Dėl šių priežasčių ieškovas turėjo pavesti darbus atlikti tretiesiems asmenims, dėl ko patyrė nuostolių, kuriuos turi atlyginti. Be to, pagal rangos sutarties 5.2 punktą už kiekvieną rangos sutarties pažeidimą atsakovas turi sumokėti ieškovui 20 000 Lt dydžio baudą. Atsakovas rangos sutartį pažeidė gamindamas 5 gaminius, todėl iš jo turi būti priteista 100 000 Lt bauda.

4Atsakovas teiktais procesiniais dokumentais ieškinio nepripažino.

5Bylos nagrinėjimo eigoje šalys sudarė taikos sutartį. Prašo ją patvirtinti ir bylą nutraukti.

6Prašymas tenkintinas.

7Įstatymas suteikia teisę šalims bet kurioje proceso stadijoje ginčą baigti taikos sutartimi (CPK 140 str. 3d.). Aplinkybių, jog taikos sutarties sąlygos prieštarautų imperatyvioms įstatymo nuostatoms ar viešajam interesui, nenustatyta (CPK 42 str. 2 d.). Taikos sutarties sudarymo pasekmės šalims, kaip nurodyta taikos sutartyje, yra žinomos (CPK 294 str. 2 d.). Todėl nėra pagrindo atsisakyti tvirtinti pateiktą taikos sutartį.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 293 straipsnio 5 punktu, 294 straipsnio 1 dalimi,

Nutarė

9Patvirtinti tokio turinio taikos sutartį tarp ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Sapnų sala“ ir atsakovo bankrutuojančios uždarosios akcinės bendrovės „Vilniaus spauda“: „1. Atsakovas pripažįsta Ieškovui atlygintiną 10.000 Litų nuostolių sumą. 2. Atsakovas sutinka, kad būtų patvirtinti Ieškovo 10.000 Litų kreditoriniai reikalavimai Atsakovo bankroto byloje. 3. Ieškovas atsisako reikalavimo, kad Atsakovas atlygintų 76.218,98 Lt nuostolius. 4. Ieškovas atsisako reikalavimo, kad Atsakovas sumokėtų 100.000 Lt baudą. 5. Ieškovas atsisako reikalavimo, kad Atsakovas atlygintų visas Ieškovo patirtas bylinėjimosi išlaidas. 6. Teismui patvirtinus Ieškovo 10.000 Litų kreditorinius reikalavimus Atsakovo bankroto byloje, Ieškovas Atsakovui pretenzijų dėl ieškinyje nurodyto dalyko ir pagrindo nereikš. 7. Šalys patvirtina ir pareiškia, kad šia sutartimi yra išsprendžiamas tarp jų kilęs teisminis ginčas. Šalys, taip pat pareiškia, kad joms yra žinomos taikos sutarties sudarymo ir patvirtinimo bei civilinės bylos nutraukimo teisinės pasekmės, numatytos Lietuvos Respublikos CK 6.983-6.985 ir CPK 87, 94, 140 bei 294 straipsniuose, sudaryta sutartis ir jos turinys neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ir viešajam interesui, bei nepažeidžia kieno nors teisių ir/ar įstatymo saugomų interesų. 8. Ieškovas įsipareigoja sumokėti valstybei priteistas išlaidas, susijusias su procesinių dokumentų įteikimu.“

10Civilinę bylą nutraukti.

11Priteisti iš uždarosios akcinės bendrovės „Sapnų sala“ 33 Lt išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų siuntimu, į valstybės biudžetą (įmokos kodas 5660).

12Nutartis per septynias dienas nuo nuorašo įteikimo gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant atskirąjį skundą Vilniaus apygardos teisme.

Proceso dalyviai