Byla eB2-2269-619/2018
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Andrutė Kalinauskienė, rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjo BUAB „Nordlitas“ bankroto administratorės UAB „Elmeda“ prašymą patikslinti kreditorinių reikalavimų sąrašą ir priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos ir

Nustatė

2BUAB „Nordlitas“ bankroto administratorė UAB „Elmeda“ prašo patikslinti kreditorinių reikalavimų sąrašą, įtraukti VMI prie LR FM į BUAB „Nordlitas“ kreditorinių reikalavimų sąrašą su 126 EUR kreditoriniu reikalavimu ir priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

3Prašymas tenkintinas.

4Vilniaus apygardos teismo 2018 m. sausio 29 d. nutartimi BUAB „Nordlitas“ iškelta bankroto byla, įmonės bankroto administratoriumi paskirtas UAB „Elmeda“. Nutartis įsiteisėjo 2018 m. vasario 9 d. Vilniaus apygardos teismo 2018 m. gegužės 7 d. nuspręsta taikyti BUAB „Nordlitas“ supaprastintą bankroto procesą ir patvirtintas įmonės kreditorinių reikalavimų sąrašas. Vilniaus apygardos teismo 2018 m. birželio 6 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

5Pagal LR Įmonių bankroto įstatymo 26 str. 1 d. kreditorių reikalavimus tvirtina teismas. Kreditorių sąrašo ir jų reikalavimų patikslinimai tvirtinami teismo nutartimi iki teismas priima nutartį nutraukti bankroto bylą arba sprendimą dėl įmonės pabaigos.

6Teismas atsižvelgdamas į administratoriaus prašyme nurodytas aplinkybes bei kartu su prašymu pateiktus įrodymus prašymą dėl kreditorinių reikalavimų sąrašo patikslinimo tenkina.

7Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. numatyta, kad po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

8Iš byloje esančių įrodymų matyti, kad yra atliktos visos bankroto procedūros, įmonės mokumas neatstatytas. Teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis teismuose nėra bylų, kuriose BUAB „Nordlitas“ būtų dalyvaujančiu asmeniu. Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2018-11-07 pažymoje nurodyta, jog nėra duomenų, kad BUAB „Nordlitas“ sukauptos atliekos, užterštas dirvožemis ar gruntas.

9Esant nurodytoms aplinkybėms, yra pagrindas priimti sprendimą dėl kuriose BUAB „Nordlitas“ pabaigos.

10Vadovaudamasi CPK 259 str., 270 str.,

Nutarė

11BUAB „Nordlitas“ bankroto administratorės UAB „Elmeda“ prašymus.

12Įtraukti į BUAB „Nordlitas“ antros eilės kreditorinių reikalavimų sąrašą VMI prie LR FM su 126 EUR kreditoriniu reikalavimu.

13BUAB „Nordlitas“ (į. k. į. k. 302857774, registracijos adresas: Vilniaus m., Dūmų gt. 3) pripažinti pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

14Pavesti BUAB „Nordlitas“ bankroto administratorei UAB „Elmeda“ atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 5 d.

15Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai