Byla P2-86-838/2012
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese

1Klaipėdos rajono apylinkės teismo teisėja Lina Jociuvienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal pareiškėjo antstolio Giedriaus Jonausko prašymą suinteresuotiems asmenims išieškotojui „BTA Insurance Company“ SE filialas Lietuvoje, skolininkui R. U. dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese,

Nustatė

2Klaipėdos rajono apylinkės teisme pagal pareiškėjo Giedriaus Jonausko prašymą suinteresuotiems asmenims išieškotojui „BTA Insurance Company“ SE filialas Lietuvoje, skolininkui R. U. dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese iškelta civilinė byla. Pareiškėjas prašo pakeisti išieškotoją uždarąją akcinę bendrovę „BTA draudimas“ į išieškotoją „BTA Insurance Company“ SE filialas Lietuvoje. Prašymo pagrindu nurodė aplinkybes, kad antstolis vykdo vykdomąją bylą Nr. 0091/09/02381 dėl 713,00 Lt skolos iš skolininko R. U. išieškotojo uždarosios akcinės bendrovės „BTA draudimas“ naudai. Vykdymo metu nustatyta, kad uždaroji akcinė bendrovė „BTA draudimas“ pertvarkyta į „BTA Insurance Company“ SE filialą Lietuvoje.

3Prašymas tenkintinas.

4Lietuvos Respublikos CK 2.97 straipsnio 3 dalis numato, kad vienas iš juridinių asmenų reorganizavimo būdų yra prijungimas, tai yra vieno ar daugiau juridinių asmenų prijungimas prie kito juridinio asmens, kuriam pereina visos reorganizuojamo juridinio asmens teisės ir pareigos.

5Iš prie prašymo pateiktų rašytinių įrodymų, nustatyta, kad antstolis vykdo vykdomąją bylą Nr. 0091/09/02381 pagal Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2010-06-01 išduotą teismo įsakymą Nr. L2-1271-729/2010 dėl 713,00 Lt skolos iš skolininko R. U. išieškotojo uždarosios akcinės bendrovės „BTA draudimas“ naudai. Iš Juridinių asmenų registro išrašo matyti, kad uždaroji akcinė bendrovė „BTA draudimas“ 2010-12-31 buvo prijungta prie „BTA Insurance Company“ SE, kuri Lietuvos Respublikoje veikia per „BTA Insurance Company“ SE filialą, perėmusį UAB „BTA draudimas“ teises ir pareigas.

6Pagal Lietuvos Respublikos CPK 596 straipsnio 1 dalį pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. Pakeisti išieškotoją vykdymo procese yra pagrindas tik tuo atveju, jeigu teismas įvertinęs pareiškėjo pateiktus įrodymus, kuriais grindžiamas jo prašymas, nustato, jog kitam asmeniui iš tikrųjų perėjo išieškotojo materialinės subjektinės teisės, nes būtent subjektinių teisių parėmimas materialinėje teisėje yra pagrindas perimti ir procesines teises. Šią aplinkybę teismas nustato, atlikęs formalų pareiškėjo pateiktų įrodymų vertinimą.

7Šiuo atveju, įvertinus byloje pateiktus rašytinius įrodymus, pripažintina, jog yra pagrindas vykdomojoje byloje Nr. 0091/09/02381 išieškotoją uždarąją akcinę bendrovę „BTA draudimas“ pakeisti į išieškotoją į „BTA Insurance Company“ SE filialą Lietuvoje.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 596 straipsniu, teismas

Nutarė

9patenkinti antstolio Giedriaus Jonausko prašymą suinteresuotiems asmenims išieškotojui „BTA Insurance Company“ SE filialas Lietuvoje, skolininkui R. U. dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese.

10Pakeisti vykdomojoje byloje Nr. 0091/09/02381 išieškotoją uždarąją akcinę bendrovę „BTA draudimas“, į.k. 110079036, buveinės registracijos adresas Verkių g. 29, 18 korpusas, Vilnius, pakeisti į išieškotoją - „BTA Insurance Company“ SE filialą Lietuvoje, į.k. 300665654, buveinės adresas Verkių g. 29, Vilnius.

11Nutarčiai įsiteisėjus grąžinti antstoliui Giedriui Jonauskui vykdomąją bylą Nr. 0091/09/02381.

12Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai