Byla N1-1354-725/2014

1Kauno apylinkės teismo teisėja Živilė Bliūdžiuvienė, sekretoriaujant Jūratei Juknevičienei, dalyvaujant prokurorei Sigitai Maskeliūnienei, kaltinamajam E. B., VTAS atstovui M. K., gynėjui advokatui E. S., kaltinamojo įstatyminei atstovei L. Č., neviešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje: E. B., asmens kodas ( - ) gimęs ( - ) Kėdainių rajone, lietuvis, Lietuvos Respublikos pilietis, gyvenantis ( - ), Kaune, 9 klasių išsilavinimo, besimokantis Kauno ( - ) gimnazijoje 10 klasėje, nevedęs, nedirbantis, teistas: - 2014-05-06 Kauno apylinkės teismo nuosprendžiu pagal BK 178 str. 4 d. 9 mėn. laisvės apribojimo bausme, vadovaujantis BK 641 str. 1 d., 2 d., paskirtą bausmę sumažinus vienu trečdaliu, 6 mėn. laisvės apribojimo bausme, įpareigojant nuo 22 val. iki 6 val. būti namuose faktinės gyvenamosios vietos adresu, pradėti dirbti arba mokytis ir neatlygintinai per 5 mėnesius išdirbti 50 val. sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, teistumas neišnykęs, kaltinamas nusikalstamų veikų, numatytų BK 178 str. 2 d. (2013-08-14 UAB „TC prekyba“ priklausančio turto vagystė), BK 178 str. 2 d. (2013-08-15 UAB „TC prekyba“ priklausančio turto vagystė), BK 178 str. 2 d. (2013-08-16 UAB „TC prekyba“ priklausančio turto vagystė), BK 187 str. 1 d. (2013-08-16 19 val. UAB „TC prekyba“ priklausančio turto sugadinimas), padarymu.

2Teismas, išnagrinėjęs bylą,

Nustatė

3E. B. 2013-08-14 09.00-11.00 val. laikotarpiu, Kaune, Savanorių pr. 206A, UAB „TC prekyba“ prekybos centre „Topo centras“ nuo „SONY“ reklaminės lentos, sugadinęs apsaugas, pagrobė MP4 grotuvą „Sony NWZE574W 8 GB White (S/N 5068464)“, 439 Lt vertės, padarydamas UAB „TC prekyba“ 439 Lt turtinę žalą;

4be to, 2013-08-15 09.00-11.00 val. laikotarpiu, Kaune, Savanorių pr. 206A, UAB „TC prekyba“ prekybos centre „Topo centras“ nuo „SONY“ reklaminės lentos, sugadinęs apsaugas, pagrobė MP4 grotuvą „Sony NWZE373B (S/N 1003508)“, 219 Lt vertės, ir MP4 grotuvą „Sony NWZE474B 8 GB (S/N 5188678)“, 369 Lt vertės, iš viso padarydamas UAB „TC prekyba“ 588 Lt turtinę žalą,

5be to, 2013-08-16 09.00-10.00 val. laikotarpiu, Kaune, Savanorių pr. 206A, UAB „TC prekyba“ prekybos centre „Topo centras“ nuo „SONY“ reklaminės lentos, sugadinęs apsaugas, pavogė MP4 grotuvą „Sony NWZE464R 8 GB Red (S/N 5120862)“, 299 Lt vertės, ir MP4 grotuvą „Sony NWZE474L 8 GB Red (S/N 5555353)“, 349 Lt vertės, iš viso padarydamas UAB „TC prekyba“ 648 Lt turtinę žalą;

6be to, 2013-08-16 apie 19.00 val. Kaune, Savanorių pr. 206A, UAB „TC prekyba“ prekybos centre „Topo centras“, metalinėmis žirklutėmis nukirpdamas apsaugines „SONY“ reklaminės lentos apsaugas, sugadino svetimą turtą, 552 Lt vertės, priklausantį UAB „TC prekyba“.

7Kaltinamasis E. B. prisipažino padaręs nusikaltimus ir parodė, kad viskas taip ir buvo, kaip parašyta kaltinime. Kaltinime nurodytomis dienomis jis išjungdavo „Topo centro“ trečiame aukšte buvusį MP4 grotuvo stendą, savo atsineštom žirklutėm nukirpdavo ant stendo buvusių „Sony“ MP4 grotuvų pakrovėjų laidus, bar kodo ant jų nebūdavo. Patalpoje buvo filmavimo kameros, bet tos vietos jos neapimdavo. M. T. sėdėdavo pirmame aukšte ir stebėdavo apsauginių kambarį - turėdavo kaltinamajam pranešti, jei jie iš kambario išeitų. Viskas prasidėjo nuo to, kad, kartą eidamas pro MP4 grotuvų stendą, pamatė, jog vienas grotuvas buvo neprirakintas, kaip suprato kaltinamasis, kažkas jau buvo bandęs jį pavogti, bet tam asmeniui nepavyko. Kadangi MP4 buvo neprirakintas, tai kaltinamasis jį ir pasiėmė. Pavogtus grotuvus išsinešdavo, įsidėjęs į kojinę. Daugiau dėl pavogtų grotuvų bylų nėra. Ta dieną, kai buvo sulaikytas, buvo pasiūlęs tokiu būdu pavogti grotuvus ir J. B. bei G. B., jiems buvo davęs ir savo žirklutes, tačiau jie nesiryžo pavogti. Tą dieną, kai jį „Akropolyje“ sulaikė, kaltinamasis J. B. buvo davęs kuprinę, kurioje buvo sudėti keturi MP4 grotuvai, o J. B. su visais daiktais dingo. Kaltinamojo žiniomis, J. B. du grotuvus pardavė. Kaltinamasis iš pastarojo jokių pinigų negavo. Sutinka, kad sugadino reklaminį stendą ir padarė nurodytą žalą. Sutinka su civiliniu ieškiniu. Pavogtų MP4 grotuvų nuotraukas kaltinamasis buvo įdėjęs į svetainės www.facebook.com savo paskyrą, siūlydamas juos pirkti. Nurodo, kad šiuo metu jis uždirba iš atsitiktinių darbų. Paaiškino, kad visus nusikaltimus padarė 2013 m. vasarą, kai pykosi su patėviu, negrįždavo naktimis namo, tuo metu buvo susidėjęs su M. T.. Atsikvošėjo, kai pradėjo dirbti. Šiuo metu jo santykiai su artimaisiais pagerėję, atsirandančios problemos yra išsprendžiamos, labai gailisi, kad taip pasielgė.

8Be kaltinamojo prisipažinimo jo kaltė visiškai įrodyta ir kitais bylos duomenimis bei rašytiniais įrodymais, ištirtais Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 291 str. nustatyta tvarka, Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 273 str. pagrindu sutrumpinus įrodymų tyrimą.

9Iš liudytojo M. T. apklausos protokolo (b. l. 46-47, 49) matyti, kad 2013-08-14 E. B. pasiūlė eiti į „Topo Centrą“, esantį Kaune, Savanorių prospekte. Trečiame aukšte, apžiūrinėdami MP4 grotuvus, pamatė, kad vienas iš grotuvų buvo atklijuotas, tai yra neapsaugotas. Jį apžiūrėjęs ir padėjęs, liudytojas lipo laiptais žemyn, o E. B. paliko apžiūrinėjantį grotuvus. Važiuojant troleibusu, E. B. išsitraukė iš kišenės MP4 baltos spalvos grotuvą, kuris „Topo centre“ buvo neprirakintas, pasakė, kad užsikišo jį už kojinės ir išsinešė į lauką. Liudytojas matė, kad E. B. buvo nukirpęs ir MP4 grotuvo krovimo laidus, kad galėtų jį pasikrauti. E. B. telefonu nufotografavo tą MP4 ir įdėjo jo nuotrauką į www.facebook.com, parašęs, kad pigiai parduoda. Kitą dieną, tai yra 2013-08-15, M. T. su E. B. nuvyko į „Topo centrą“, kad ten pasinaudotų internetu. Interneto paslaugos pirmame aukšte. E. B. užtruko apie pusvalandį ir iš „Topo centro“ išėjo pirmas. Susitikus su E. B. autobusų sustojime, E. B. iš vienos kelnių kišenės išsitraukė vieną MP4 grotuvą, o iš kitos – kitą MP4 grotuvą. Vienas iš jų buvo mėlynas, o kitas juodas. Stotelėje vėl E. B. juos nufotografavo ir įdėjo į www.facebook.com. Tada abu važiavo pas vyriškį, kuriam M. T. išvalo batutus, bei jam už 40 Lt pardavė mėlynos spalvos grotuvą. Pinigus pasiėmė E. B., liudytojui pinigų nedavė. Trečią dieną, tai yra 2013-08-16, liudytojas vėl palydėjo E. B. iki „Topo centro“. Laukė jo lauke. E. B. parduotuvėje užtruko apie pusvalandį. Einant nuo „Topo centro“, pastarasis iš kišenių išsitraukė du MP4 grotuvus, kuriuos, kaip liudytojas suprato, E. B. vėl pavogė iš „Topo centro“. Vienas MP4 buvo juodas, o kitas – raudonas. Tada E. B. vėl nufotografavo MP4 ir vėl nuotraukas įdėjo į www.facebook.com. 2013-08-17 jis nuvažiavo į „Akropolį“, kur susitiko E. B., G. ir J.. Matė, kad G. tuo metu buvo su kuprine. Matė, kad pastarieji visi trys nuėjo į tualetą, ir apsaugos darbuotojas iš tualeto išsivedė E. B., o G. su J. išėjo. Pas G. buvo likusi kuprinė. Ką vaikinai tuo metu turėjo kuprinėje, nežino. Sutiktas Gytis jam pasakė, kad E. B. daiktai bus pas jį namuose. Tą pačią dieną liudytojas nuėjo į „Topo centrą“, kur apsaugininkui pasakė, kad E. B. pavogė MP4 grotuvus, parodė turėtas nuotraukas. Erlandą įskundė, nes su juo susipyko. Nė karto, eidamas su E. B. į „Topo centrą“, nežinojo, kad jis ketina vogti iš parduotuvės. Už pavogtus daiktus nėra gavęs jokio atlygio, niekada nesitardavo eiti vogti kartu (b. l. 46-47, 49).

10Iš liudytojo J. B. apklausos protokolo (b. l. 45) matyti, kad 2013-08-14 ar 16 d. susitikus su E., G. ir M., E. parodė, kad turi keturis MP4 grotuvus, sakė, kad pavogė iš „Topo centro“. Grotuvai buvo: vienas raudonos spalvos, vienas baltos ir du juodos spalvos. Keturiese nuvažiavo į „Topo centrą“, nes E. sakė, kad nueis apsižiūrėti grotuvus. Matas kartu nėjo, liko lauke. Nuėjus į „Topo centro“ trečią aukštą, E. parodė stendą, kur buvo MP4 grotuvai. Liudytojas matė, kad ant stendo nėra keturių grotuvų. E. papasakojo, kad tereikia nukirpti laidukus ir viskas. Tai papasakojęs, E. pasitraukė, o J. B. su G. kalbėjosi, ar verta rizikuoti, tačiau nieko neėmė. Gytis parodė, kad turi žirklutes laidams nukirpti. Kai pamatė, kad E. parduotuvėje nebesimato, abu iš parduotuvės išėjo į lauką ir nuėjo prie autobusų sustojimo, kur buvo E. su M.. Visi nuvažiavo į „Akropolį“. Kažkuriuo metu Matas atsiskyrė. Visą laiką E. kuprinė su MP4 grotuvais ir jo daiktais buvo pas Gytį. Jiems trims nuėjus į tualetą, E. sulaikė apsaugos darbuotojai. J. B. su Gyčiu išėjus į lauką, Gyčiui kilo mintis parduoti MP4 grotuvus, buvusius E. kuprinėje. J. B. sutikus, du MP4 grotuvus už 30 Lt ir už 50 Lt pardavė prie „Iki“ parduotuvės sutiktam nepažįstamam vyriškiui. Gautus pinigus pasidalino su Gyčiu pusiau. Kitą dieną pardavė dar vieną MP4 grotuvą vaikinui, pravarde „lenškas“, o gautus pinigus vėl pasidalino su Gyčiu pusiau. Dar vienas MP4 grotuvas liko pas Gytį, jo nepardavė. Grotuvus pardavė, nes reikėjo pinigų.

11Iš liudytojo G. B. apklausos protokolo (b. l. 43) matyti, kad 2013-08-17 Erlandas jam, Justui ir Matui pasiūlė eiti į prekybos centrą „Topo centras“. Liudytojas su Justu sutiko, o Matas nuėjo link autobusų sustojimo. E. liudytojui padavė žirklutes, kad būtų galima nukirpti apsauginius laidus, nes sakė, kad ten jis jau yra pavogęs keturis grotuvus. „Topo centro“ kažkuriame aukšte E. parodė, kur yra kameros, kur nesimato, nuvedė prie MP4 grotuvų stendo, pasakė, kad kamera tos vietos nefiksuoja. Tada parodė, kaip nukirpti laidus, kaip išjungti elektrą, kad nekauktų signalizacija atjungus prekę. Aprodęs, kaip viskas vyksta, pasakė, kad nueis pažiūrėt, ar nėra apsauginių. G. B. su Justu vaikščiojo aplink stendą, apžiūrėjo ir su Justu pasitarė, kad MP4 grotuvų nevogs. Pamatę, kad nebėra E., iš parduotuvės išėjo. E. su M. susitiko stotelėje. Kitą dieną kartu su E. ir J. nuvažiavo į „Akropolį“. G. B. turėjo su savimi E. kurpinę, kurią pastarasis paprašė panešioti. „Akropolyje“ nuėjus į tualetą, apsauginiai išsivedė Erlandą. G. B., pamatęs, kad E. kuprinėje yra MP4 grotuvai, su Justu du juodos ir raudonos spalvos MP4 prie „IKI“ parduotuvės, esančios Lukšio gatvėje, pardavė nepažįstamam vyriškiui už 80 Lt, o trečią MP4 grotuvą juodos spalvos pardavė pažįstamam M. iš Eigulių mikrorajono už 30 Lt. Vieną baltą MP4 grotuvą liudytojas pasiliko sau. Pinigus pasidalino pusiau su Justu.

12Iš liudytojo M. T. apklausos protokolo (b. l. 26) matyti, kad jis dirba PC „Topo centras“, adresu Savanorių pr. 206 A, Kaune, direktorium. „Topo centras“ priklauso UAB „TC Prekyba“. 2013-08-17 apie 14.00 val. pastebėta, kad prekybos salėje, trečiame aukšte, ant reklaminio stendo trūksta MP 4 grotuvų: 1) Sony NWZE574W 8GB WHITE (SIN5068464) - 439 Lt vertės; 2) SONY NWZE 37313 (SIN1003508) - 219 Lt vertės; 3) SONY NWZE474B (SIN 5188678) - 369 Lt vertės; 4) SONY NWZE47448 GB (SIN5555353) - 349Lt vertės; 5) SONY NWZE464R86B RED (SIN 5120862), 299 Lt vertės. Vagyste parduotuvei padaryta 1675 Lt turtinė žala. Taip pat vagystės metu buvo sugadinti – nukirpti apsauginiai laidai, jų vertė yra 552 Lt. Bendra „TC prekybai“ padaryta žala yra 2227 Lt. Išanalizavus vaizdo kamerų įrašus, nustatyta, kad 2013-08-16 apie 19.00 val. į prekybos centrą įeina trys vaikinai, kurie užlipę į trečią aukštą, prie minėtos prekių lentynos užtrunka kelias minutes. 2013-08-17 skyriaus vadovas A. M. liudytojui papasakojo, kad apie 14.00 val. į PC „Topo centras“ atėjo apie 12 m. amžiaus vaikas, kuris savo anketinių duomenų nenurodė, ir papasakojo, kad internetinėje svetainėje „www.facebook.com“ vaikinas E. B., gyv. Kaune, Partizanų g. 20-26, tel. Nr. 8673-67-897, 8636-12497, pardavinėja iš prekybos centro “Topo centras“ pavogtus „SONY“ MP4 grotuvus.

13Iš liudytojo A. M. apklausos protokolo matyti, kad, jam dirbant UAB „TC Prekyba“ parduotuvėje, 2013-08-17 apie 14 val. prie jo priėjo vaikinukas ir pasakė, kad žino, kas pavogė 5 vnt. MP4 grotuvų, t. y., E. B., bei parodė savo telefone nufotografuotus iš parduotuvės pagrobtus grotuvus. Apžiūrėjęs prekybos salę bei peržiūrėjęs vaizdo įrašus, pamatė, kad stende trūksta 5 vnt. „Sony“ MP4 grotuvų, bei yra apgadintos apsaugos, t. y., nukirpti laidai, prie kurių buvo pritvirtinti grotuvai (b. l. 27).

142013-08-19 Įvykio vietos apžiūros protokole užfiksuota, kad įvykio vieta – UAB „TC Prekyba“ parduotuvė „Topo Centras“, esanti Savanorių pr. 206A, Kaune. Apžiūrint parduotuvės trečiame aukšte esantį stendą, ant kurio sudėti MP4 grotuvai, matyti, kad MP4 laikikliai yra tušti, laikiklių laidai yra su atidalinimo požymiais (b. l. 5-11).

152013-08-19 Daiktų pateikimo protokole užfiksuota, kad PC „Topo centras“ direktorius pateikė daiktus, turinčius nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: CD diskus su vaizdo įrašais (b. l. 15).

162014-01-21 Apžiūros protokole užfiksuota PC „Topo centras“ pateiktų CD apžiūra. Peržiūrint pirmo CD vaizdo įrašą, matyti, kad 2013-08-16 19-19.30 val. parduotuvės prekybos salėje E. B., G. B., J. B. vaikšto po prekybos salę, apžiūrinėja prekes. Peržiūrint antro CD vaizdo įrašą, matyti, kad 19.05 val. į „Topo centrą“ įeina M. T. su kepure; 19.07 val. – M. T. išeina į lauką; 19.20 val. išeina E. B. su kuprine (b. l. 16-18).

172013-09-16 Daiktų apžiūros protokoluose užfiksuota E. B. tyrimui pateiktų žirklučių, įvykio vietos apžiūros metu paimtų laidų apžiūra (b. l. 20-22, 12-14).

18Taigi, baudžiamojoje byloje ištirtų įrodymų pagrindu teismas laiko esant visiškai įrodyta, jog kaltinamasis E. B., nukirpdamas laidus, laikančius MP4 grotuvus, tokiu būdu sugadindamas apsaugas, per tris dienas pagrobė penkis MP4 grotuvus. Toks kaltinamojo grobimo būdas, pažeidžiant prekių apsaugas, kuriomis jos buvo pritvirtintos prie prekių stendo, traktuotinas, kaip prekių pagrobimas, įsibraunant į saugyklą. Nusikaltimai baigti, kadangi kaltinamasis pagrobtais daiktais disponavo pagal savo valią. Todėl kaltinamasis E. B. padarė nusikaltimus, ir jo tyčinės nusikalstamos veikos teisingai kvalifikuotos: pagal BK 178 str. 2 d. – dėl 2013-08-14 UAB „TC prekyba“ priklausančio turto vagystės, pagal BK 178 str. 2 d. – dėl 2013-08-15 UAB „TC prekyba“ priklausančio turto vagystės, pagal BK 178 str. 2 d. – dėl 2013-08-16 UAB „TC prekyba“ priklausančio turto vagystės.

19Be to, baudžiamojoje byloje ištirtų įrodymų pagrindu teismas taip pat laiko esant visiškai įrodyta, jog kaltinamasis E. B., nukirpdamas apsaugines reklaminės lentos apsaugas, tokiu būdu sugadino UAB „TC prekyba“ priklausantį turtą, didesnės nei 3 MGL dydžio vertės. Todėl kaltinamasis E. B. padarė nusikaltimą, ir jo tyčinė nusikalstama veika teisingai kvalifikuota pagal BK 187 str. 1 d.

20Bausmės skyrimas

21Kaltinamasis E. B. padarė keturis tyčinius baigtus, iš jų tris apysunkius bei vieną nesunkų nusikaltimus nuosavybei, nusikaltimų padarymo metu buvo neteistas, šiuo metu yra nuteistas, 2013-09-17 buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės BK 93 str. pagrindu, jo atžvilgiu Kauno apylinkės teisme šiuo metu nagrinėjamos dar dvi baudžiamosios bylos, kaltinant analogiškų nusikaltimų padarymu, yra baustas administracine tvarka (b. l. 96-97). Bernardo Brazdžionio pagrindinės mokyklos 2013-10-01 charakterizuojamas kaip prastai besimokantis, turintis daug nepatenkinamų įvertinimų mokinys, tingintis dirbti, stokojantis mokymosi motyvacijos, dažnai nereaguojantis į pastabas (b. l. 105), ( - ) gimnazijos kaltinamasis apibūdinamas kaip ramaus būdo, pareigingas, punktualus ir sąžiningas mokinys, gerbiantis mokytojus ir bendraklasius (b. l. 142). Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus 2013-10-04 duomenimis, E. B. motina L. Č. Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus socialinės rizikos grupės šeimų, auginančių vaikus, apskaitoje neregistruota. E. B. Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus socialinės rizikos grupės vaikų apskaitoje neregistruotas. Skyriaus specialistai dirbo su šia šeima dėl disfunkcinių santykių tarp E. B. ir jo motinos sutuoktinio (b. l. 103). Kaltinamasis E. B. priklausomybės ligų centre neregistruotas.

22Kaltinamojo atstovė pagal įstatymą L. Č. parodė, viskas prasidėjo, kai sūnus susipažino su M. T. - 2013 m. Tuo metu tarp sūnaus ir jos vyro buvo pastovūs ginčai, nes sūnui nepatiko, kad jis yra kontroliuojamas. Po to ji išsiskyrė su dukros tėvu, todėl liko mažiau sūnų kontroliuojančių asmenų, o ją sūnus ignoravo ir toliau elgėsi blogai. Kai sūnus su M. T. pradėjo vogti aukų dėžutes, ji pradėjo „spausti“ sūnų, kad jis turi eiti dirbti. Kai sūnus pradėjo dirbti, pajuto, kad gali turėti savo pinigų, pradėjo pats mokėti baudas. Dabar jau jis ir namo grįžta laiku. Ji mano, kad sūnus labai pasimokė.

23Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė - kaltu prisipažino ir nuoširdžiai gailisi, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra.

24Teismas, spręsdamas baudžiamosios atsakomybės klausimą, vadovaujasi BK 54 str., 91 str. nuostatomis.

25Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytas aplinkybes, tai yra, kad nors kaltinamasis padarė keturis nusikaltimus, jo atžvilgiu teisme nagrinėjamos dar dvi baudžiamosios bylos, šiuo metu yra nuteistas, tačiau kaltinamasis E. B. nusikalstamų veikų padarymo ir šiuo metu yra nepilnametis, šias ir kitas nusikalstamas veikas padarė būdamas neteistu, visos nusikalstamos veikos padarytos panašiu laiku, nuteistas yra už baudžiamojo nusižengimo padarymą, kaltinamasis dėl padarytų nusikalstamų veikų nuoširdžiai gailisi, kaltę visiškai pripažino, iš paties kaltinamojo, jo įstatyminės atstovės, VTAS pateiktų duomenų matyti, kad nusikaltimų darymo metu buvo susiklostę įtempti, problemiški santykiai E. B. šeimoje, kas taip pat nulėmė, kad kaltinamasis, negalvodamas apie pasekmes, darė nusikaltimus, šiuo metu jo elgesys tiek paties kaltinamojo, tiek jo įstatyminės atstovės paaiškinimu, yra visiškai pasikeitęs, kaltinamasis yra įvertinęs savo veiksmus, padaręs tinkamas išvadas (ką patvirtina ir tai, kad kaltinamasis dirbo bei stengiasi ir toliau dirbti, kad pats galėtų atsakyti už savo nusikalstamus veiksmus, jais padarytą materialinę žalą), todėl jam skirtinos BK 178 str. 2 d. bei BK 187 str. 1 d. sankcijose numatytos švelnesnės bausmės, teismo nuomone, geriausiai atitiksiančios bausmės paskirtį už padarytus nusikaltimus – laisvės apribojimas, jo dydį nustatant mažesnį nei numatytas šios bausmės vidurkis.

26Kadangi byla išnagrinėta sutrumpinus įrodymų tyrimą, kaltinamasis prisipažino esąs kaltas, todėl kaltinamajam skirtina bausmė, vadovaujantis BK 641 str. 1 d., 2 d., mažintina vienu trečdaliu.

27Skirtina bausmė, vadovaujantis BK 63 str. 1, 4, 9 d., subendrintina su 2014-05-06 Kauno apylinkės teismo nuosprendžiu paskirta bausme, į bausmės laiką įskaitytina 2014-05-06 nuosprendžiu paskirtos ir atliktos bausmės dalis.

28Dėl civilinio ieškinio

29UAB „TC Prekyba“ pareikštas ieškinys 2227 Lt sumai (b. l. 35) yra pagrįstas kaltinamojo E. B., liudytojų parodymais, kitais bylos duomenimis ir rašytine bylos medžiaga, kaltinamasis E. B. su civiliniu ieškiniu sutinka, todėl tenkintinas pilnai, priteistinas iš kaltinamojo E. B., o pastarajam neturint turto ar uždarbio, pakankamo žalai atlyginti, subsidiariai iki jo pilnametystės – iš kaltinamojo įstatyminio atstovo (civilinės atsakovės) – L. Č., nustatant, kad įstatyminio atstovo pareiga pasibaigia, kai E. B. sulaukia pilnametystės, taip pat, kai jis prieš pilnametystę įgyja turtą arba uždarbį, kurio pakanka žalai atlyginti.

30Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, nuosprendžiui įsiteisėjus: CD su vaizdo įrašu, esantis byloje (b. l. 9), paliktinas byloje; žirklutės, trys jungtys su atidalintais laidais, priduoti į Žaliakalnio PK daiktų saugyklą (b. l. 25), sunaikintini; 2 CD, esantys prie bylos, sunaikintini.

31Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 297-298 str., 302 str., 303 str. 2 d., 304-305 str., 307-308 str., 313 str., teismas

Nutarė

32E. B. pripažinti kaltu padarius nusikaltimus, numatytus BK 178 str. 2 d. (2013-08-14 UAB „TC prekyba“ priklausančio turto vagystė), BK 178 str. 2 d. (2013-08-15 UAB „TC prekyba“ priklausančio turto vagystė), BK 178 str. 2 d. (2013-08-16 UAB „TC prekyba“ priklausančio turto vagystė), BK 187 str. 1 d., ir nuteisti:

33- pagal BK 178 str. 2 d. (2013-08-14 UAB „TC prekyba“ priklausančio turto vagystė) – 9 mėn. laisvės apribojimo bausme,

34- pagal BK 178 str. 2 d. (2013-08-15 UAB „TC prekyba“ priklausančio turto vagystė) – 9 mėn. laisvės apribojimo bausme,

35- pagal BK 178 str. 2 d. (2013-08-16 UAB „TC prekyba“ priklausančio turto vagystė) – 9 mėn. laisvės apribojimo bausme,

36- pagal BK 187 str. 1 d. – 5 mėn. laisvės apribojimo bausme.

37Vadovaujantis BK 63 str. 1, 4 d., paskirtas bausmes subendrinti dalinio sudėjimo būdu ir subendrintą bausmę paskirti 1 (vienerius) metus 6 (šešis) mėn. laisvės apribojimo, įpareigojant nuo 23 val. iki 6 val. būti savo namuose, išskyrus, jei tai susiję su mokslu ar darbu (apie tai iš anksto informuojant šios priemonės vykdymą kontroliuojančios institucijos atstovą), mokytis arba dirbti bei per 3 mėnesius neatlygintinai išdirbti 30 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, kas mėnesį atliekant ne mažiau kaip po 10 valandų nemokamų darbų.

38Vadovaujantis BK 641 str. 1 d., 2 d., paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir laikyti, kad sumažinta bausmė yra 1 (vieneri) metai laisvės apribojimo, įpareigojant nuo 23 val. iki 6 val. būti savo namuose, išskyrus, jei tai susiję su mokslu ar darbu (apie tai iš anksto informuojant šios priemonės vykdymą kontroliuojančios institucijos atstovą), mokytis arba dirbti bei per 2 mėnesius neatlygintinai išdirbti 20 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, kas mėnesį atliekant ne mažiau kaip po 10 valandų nemokamų darbų.

39Vadovaujantis BK 63 str. 1, 4, 9 d., paskirtą bausmę subendrinti su 2014-05-06 Kauno apylinkės teismo nuosprendžiu paskirta 6 mėn. laisvės apribojimo bausme, dalinio sudėjimo būdu, ir galutinę subendrintą bausmę paskirti 1 (vienerius) metus 3 (tris) mėn. laisvės apribojimo, įpareigojant nuo 23 val. iki 6 val. būti savo namuose, išskyrus, jei tai susiję su mokslu ar darbu (apie tai iš anksto informuojant šios priemonės vykdymą kontroliuojančios institucijos atstovą), mokytis arba dirbti bei per 8 mėnesius neatlygintinai išdirbti 40 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, kas mėnesį atliekant ne mažiau kaip po 5 valandas nemokamų darbų.

40Vadovaujantis BK 63 str. 9 d., į bausmės laiką įskaityti bausmę, iš dalies atliktą pagal 2014-05-06 Kauno apylinkės teismo nuosprendį.

41Kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti – palikti nepakeistą, pradėjus bausmės vykdymą - panaikinti.

42UAB „TC Prekyba“ civilinį ieškinį tenkinti pilnai, priteisti civiliniam ieškovui UAB „TC Prekyba“ 2227 Lt iš kaltinamojo E. B., o pastarajam neturint turto ar uždarbio, pakankamo žalai atlyginti, subsidiariai iki jo pilnametystės – iš kaltinamojo įstatyminio atstovo (civilinės atsakovės) – L. Č., nustatant, kad įstatyminio atstovo pareiga pasibaigia, kai E. B. sulaukia pilnametystės, taip pat, kai jis prieš pilnametystę įgyja turtą arba uždarbį, kurio pakanka žalai atlyginti.

43Daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, nuosprendžiui įsiteisėjus: CD su vaizdo įrašu, esantį byloje, palikti byloje; žirklutes, tris jungtis su atidalintais laidais, priduotus į Žaliakalnio PK daiktų saugyklą, sunaikintini; 2 CD, esančius prie bylos, sunaikinti.

44Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui, paduodant skundą bylą nagrinėjusiam teismui.

Proceso dalyviai
Ryšiai
1. Kauno apylinkės teismo teisėja Živilė Bliūdžiuvienė, sekretoriaujant... 2. Teismas, išnagrinėjęs bylą,... 3. E. B. 2013-08-14 09.00-11.00 val. laikotarpiu, Kaune, Savanorių pr. 206A, UAB... 4. be to, 2013-08-15 09.00-11.00 val. laikotarpiu, Kaune, Savanorių pr. 206A, UAB... 5. be to, 2013-08-16 09.00-10.00 val. laikotarpiu, Kaune, Savanorių pr. 206A, UAB... 6. be to, 2013-08-16 apie 19.00 val. Kaune, Savanorių pr. 206A, UAB „TC... 7. Kaltinamasis E. B. prisipažino padaręs nusikaltimus ir parodė, kad viskas... 8. Be kaltinamojo prisipažinimo jo kaltė visiškai įrodyta ir kitais bylos... 9. Iš liudytojo M. T. apklausos protokolo (b. l. 46-47, 49) matyti, kad... 10. Iš liudytojo J. B. apklausos protokolo (b. l. 45) matyti, kad 2013-08-14 ar 16... 11. Iš liudytojo G. B. apklausos protokolo (b. l. 43) matyti, kad 2013-08-17... 12. Iš liudytojo M. T. apklausos protokolo (b. l. 26) matyti, kad jis dirba PC... 13. Iš liudytojo A. M. apklausos protokolo matyti, kad, jam dirbant UAB „TC... 14. 2013-08-19 Įvykio vietos apžiūros protokole užfiksuota, kad įvykio vieta... 15. 2013-08-19 Daiktų pateikimo protokole užfiksuota, kad PC „Topo centras“... 16. 2014-01-21 Apžiūros protokole užfiksuota PC „Topo centras“ pateiktų CD... 17. 2013-09-16 Daiktų apžiūros protokoluose užfiksuota E. B. tyrimui pateiktų... 18. Taigi, baudžiamojoje byloje ištirtų įrodymų pagrindu teismas laiko esant... 19. Be to, baudžiamojoje byloje ištirtų įrodymų pagrindu teismas taip pat... 20. Bausmės skyrimas... 21. Kaltinamasis E. B. padarė keturis tyčinius baigtus, iš jų tris apysunkius... 22. Kaltinamojo atstovė pagal įstatymą L. Č. parodė, viskas prasidėjo, kai... 23. Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė - kaltu prisipažino ir... 24. Teismas, spręsdamas baudžiamosios atsakomybės klausimą, vadovaujasi BK 54... 25. Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytas aplinkybes, tai yra, kad nors... 26. Kadangi byla išnagrinėta sutrumpinus įrodymų tyrimą, kaltinamasis... 27. Skirtina bausmė, vadovaujantis BK 63 str. 1, 4, 9 d., subendrintina su... 28. Dėl civilinio ieškinio... 29. UAB „TC Prekyba“ pareikštas ieškinys 2227 Lt sumai (b. l. 35) yra... 30. Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti,... 31. Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 297-298 str.,... 32. E. B. pripažinti kaltu padarius nusikaltimus, numatytus BK 178 str. 2 d.... 33. - pagal BK 178 str. 2 d. (2013-08-14 UAB „TC prekyba“ priklausančio turto... 34. - pagal BK 178 str. 2 d. (2013-08-15 UAB „TC prekyba“ priklausančio turto... 35. - pagal BK 178 str. 2 d. (2013-08-16 UAB „TC prekyba“ priklausančio turto... 36. - pagal BK 187 str. 1 d. – 5 mėn. laisvės apribojimo bausme.... 37. Vadovaujantis BK 63 str. 1, 4 d., paskirtas bausmes subendrinti dalinio... 38. Vadovaujantis BK 641 str. 1 d., 2 d., paskirtą bausmę sumažinti vienu... 39. Vadovaujantis BK 63 str. 1, 4, 9 d., paskirtą bausmę subendrinti su... 40. Vadovaujantis BK 63 str. 9 d., į bausmės laiką įskaityti bausmę, iš... 41. Kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti – palikti... 42. UAB „TC Prekyba“ civilinį ieškinį tenkinti pilnai, priteisti civiliniam... 43. Daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti,... 44. Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas...