Byla 2-220-841/2011
Dėl santuokos nutraukimo pagal pareiškėjų A. S. ir H. S. prašymą nutraukti santuoką abiejų sutuoktinių bendru sutikimu

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Gražina Mataitienė, dalyvaujant pareiškėjams A. S. ir H. S., pareiškėjos atstovei advokatei J. Š., viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą dėl santuokos nutraukimo pagal pareiškėjų A. S. ir H. S. prašymą nutraukti santuoką abiejų sutuoktinių bendru sutikimu ir

Nustatė

2Pareiškėjai susituokė 1989 m. liepos 15 d. Šiaulių miesto civilinės metrikacijos skyriuje, įrašo Nr. ( - ), turi vieną nepilnametį vaiką A. S. g. ( - ).

3Pareiškėjai prašė nutraukti santuoką ir patvirtinti jų sudarytą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Paaiškino, kad santuoka yra jau faktiškai iširusi, sutuoktiniai nebepalaiko santuokinių ryšių, šeimos atkurti nėra galimybės. Taikytis nesutiko, prašė neskirti termino susitaikyti.

4Pareiškėjų prašymas tenkintinas ir santuoka nutrauktina, nes iš pareiškėjų paaiškinimų ir pateikto prašymo matyti, jog yra visos sąlygos santuokai nutraukti, numatytos Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 3.51 straipsnyje, t.y. nuo santuokos sudarymo yra praėję daugiau nei vieneri metai, abu sutuoktiniai yra sudarę sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, jie yra veiksnūs ir gerai supranta savo apsisprendimą, nurodė priežastis, dėl kurių, sutuoktinių manymu, jų santuoka iširo, susitarė dėl nepilnamečio vaiko išlaikymo bei jo gyvenamosios vietos, nurodė, kad bendrų kreditorių neturi, susitarė, kokios jų pavardės turi būti po santuokos nutraukimo.

5Pareiškėjų sudaryta sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių patvirtintina.

6Kadangi pareiškėjai 2010-09-14 Šiaulių valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos sprendimu Nr.SP-3343(7.2547) yra skirta antrinė teisinė pagalba, atleidžiant nuo žyminio mokesčio ir kitų bylinėjimosi išlaidų apmokant 100 procentų antrinės teisinės pagalbos išlaidų, teisinės pagalbos išlaidos bei procesinių dokumentų siuntimo išlaidos iš pareiškėjų valstybei nepriteistinos (CPK 92 str. 1 d., 96 str.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 3.51 str., Civilinio proceso kodekso 541 str. teismas

Nutarė

8Nutraukti A. S. a.k( - ) ir H. S. a.k( - ) santuoką, sudarytą 1989 m. liepos 15 d. Šiaulių miesto civilinės metrikacijos skyriuje, įrašo Nr. ( - ).Po santuokos nutraukimo paliekamos santuokinės pavardės: S., S.

9Patvirtinti A. S. ir H. S. 2011-01-05 pasirašytą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių tokiomis sąlygomis:

101. Po santuokos nutraukimo pareiškėjai pasilieka santuokines pavardes S., S.

112. Po santuokos nutraukimo tarpusavio išlaikymo vienas iš kito nereikalaujame.

123. Dėl nekilnojamojo turto dalybų sutuoktiniai susitarė taip: nekilnojamas turtas - butas su rūsiu adresu ( - ), kuris VĮ Registrų centras registruotas H. S. vardu, nekilnojamojo turto agentūros „Oberhaus" įvertintas 121000,00 litų. Minėtas turtas santuokos nutraukimo metu dalinamas lygiomis dalimis po 1/2 dalį kiekvienam sutuoktiniui.

13Pareiškėja H. S. atsisako jai priklausančios 1/2 dalies buto pareiškėjo A. S. naudai ir po santuokos nutraukimo visas butas su rūsiu adresu ( - ), pripažintinas jo asmenine nuosavybė.

14Pareiškėjas A. S. už jam atitenkančią pareiškėjos 1/2 nekilnojamojo turto dalį įsipareigoja H. S. į jos sąskaitą Nr. ( - ) pervesti 57000,00 litų piniginę kompensaciją š.m. sausio 11 dieną iki bylos nagrinėjimo pradžios.

154. Kilnojamas turtas, įgytas santuokos metu, padalintas geranoriškai.

16Sutuoktiniai susitarė, kad visas kilnojamas turtas, įgytas santuokos metu: virtuvinis komplektas iš 5 daliu, ąžuolinis stalas ir 4 kėdės, indaplovė, viryklė Bosh, šaldytuvas, roletai langui, indauja, sulčiaspaudė, televizorius (LCD 14), koridoriaus durys šarvuotos, koridoriaus spinta 3 durų su veidrodžiu ir batu dėže, veidrodis koridoriuje, šviestuvai 2 vnt., dušo durys slankiojančios, skalbimo masina, durys slankiojančios, spintelė pastatoma, roletai 2 vnt., dekoratyvinis židinys, durys medinės, miegamasis kampas, žurnalinis staliukas, komoda, televizorius plazminis (42), roletai, vertikalios žaliuzės, kilimas, šviestuvas, molinė vaza koridoriaus, didelė vėduokle ant sienos, balkono spinta, vonios spintelė, vandens šildytuvas vonioje, virtuvinis gartraukis, elektriniai radiatoriai 3 vnt., ąžuolinės grindys (virtuvėje ir koridoriuje), grindys, televizoriaus laikiklis, mikrobangų krosnelės 2 vnt., visi daiktai esantys rūsyje: medžio pjovimo staklės DeWALT dw742, medžio pjovimo staklės- 2 vnt., oro kompresorius, valties variklis Merkury - 2 vnt., automobiliniai lengvo lydinio ratlankiai 2 kompl., dulkių siurblys, elektriniai įrankiai 8 vnt., lieka A. S. nuosavybė.

17Rašomasis stalas, lova, spinta 2 dalių, kompiuteris Asus, lieka H. S. nuosavybė.

18Visas kitas kilnojamas turtas, esantis bute adresu ( - ) po santuokos nutraukimo atitenka pareiškėjui A. S..

19Pareiškėjas A. S. už jam atitenkančią pareiškėjos kilnojamojo turto dalį įsipareigoja H. S. išmokėti 23000,00 litų piniginę kompensaciją teismo sprendimo dėl santuokos nutraukimo įsiteisėjimo dieną, pinigus pervedant į pareiškėjos sąskaitą Nr. ( - ).

20Jokių pretenzijų dėl nekilnojamojo ir kilnojamojo turto dalybų sutuoktiniai vienas kitam nereiškia. Abu supranta, jog nutraukus santuoką ir patvirtinus santuokos nutraukimo pasekmių sutartį, iš naujo klausimas dėl turto dalybų negali būti svarstomas.

215. Nepilnamečio sūnaus A. S., gimusio (a.k( - ) gyvenamoji vieta nustatytina su mama H. S.. Motinos gyvenamoji vieta laikoma vaiko gyvenamąja vieta.

226. Dėl nepilnamečio sūnaus A. S., gimusio ( - ) išlaikymo pareiškėjai susitarė geranoriškai. Pareiškėjai laiko, kad nepilnamečio sūnaus poreikių tenkinimui, jo asmenybės vystymuisi ir tobulėjimui reikalinga per mėnesį skirti piniginės lėšas apie 600,00 litų į mėnesį Atsižvelgdami į tėvų gaunamas pajamas, jų turtinę bei finansinę padėtį abu pareiškėjai susitarė, jog pareiškėjas A. S. skirs savo vaikui išlaikymą po 300,00 litų į mėnesį periodinėmis išmokomis, pradedant nuo teismo sprendimo dėl santuokos nutraukimo įsiteisėjimo dienos iki sūnaus pilnametystės. Vaikui skirtas išlaikymas bus mokamas į pareiškėjos H. S. sąskaitą Nr. ( - ) už einamąjį mėnesį iki einamojo mėnesio 15 d. Pareiškėja skirs savo sūnui po 300,00 litų į mėnesį.

23Vaikų motina H. S. paskirta vaikui skirtų lėšų tvarkytoja uzufrukto teisėmis.

24Abu tėvai dalyvauja vaiko auklėjime vienodomis teisėmis, nei vienas nekliudo kitam bendrauti su vaiku.

257. Pareiškėja H. S. su visais savo asmeniniais daiktais besąlygiškai įsipareigojo išsikraustyti iš buto adresu ( - ) po 2 savaičių nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos ir pilno atsiskaitymo su ja ir išsideklaruoti iš buto adresu ( - ).Neatlaisvinus buto iki nurodytos datos, pareiškėjas pasilieka sau teisę kreiptis į teismą su ieškiniu dėl jos iškeldinimo.

26Sprendimas per 30 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant Šiaulių miesto apylinkės teisme.

27Sprendimo nuorašą per tris dienas nuo sprendimo įsiteisėjimo išsiųsti civilinės metrikacijos skyriui santuokos nutraukimui užregistruoti.

Proceso dalyviai
1. Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Gražina Mataitienė, dalyvaujant... 2. Pareiškėjai susituokė 1989 m. liepos 15 d. Šiaulių miesto civilinės... 3. Pareiškėjai prašė nutraukti santuoką ir patvirtinti jų sudarytą sutartį... 4. Pareiškėjų prašymas tenkintinas ir santuoka nutrauktina, nes iš... 5. Pareiškėjų sudaryta sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių... 6. Kadangi pareiškėjai 2010-09-14 Šiaulių valstybės garantuojamos teisinės... 7. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 3.51 str., Civilinio... 8. Nutraukti A. S. a.k( - ) ir H. S. a.k( - ) santuoką, sudarytą 1989 m. liepos... 9. Patvirtinti A. S. ir H. S. 2011-01-05 pasirašytą sutartį dėl santuokos... 10. 1. Po santuokos nutraukimo pareiškėjai pasilieka santuokines pavardes S., S.... 11. 2. Po santuokos nutraukimo tarpusavio išlaikymo vienas iš kito... 12. 3. Dėl nekilnojamojo turto dalybų sutuoktiniai susitarė taip: nekilnojamas... 13. Pareiškėja H. S. atsisako jai priklausančios 1/2 dalies buto pareiškėjo A.... 14. Pareiškėjas A. S. už jam atitenkančią pareiškėjos 1/2 nekilnojamojo... 15. 4. Kilnojamas turtas, įgytas santuokos metu, padalintas geranoriškai.... 16. Sutuoktiniai susitarė, kad visas kilnojamas turtas, įgytas santuokos metu:... 17. Rašomasis stalas, lova, spinta 2 dalių, kompiuteris Asus, lieka H. S.... 18. Visas kitas kilnojamas turtas, esantis bute adresu ( - ) po santuokos... 19. Pareiškėjas A. S. už jam atitenkančią pareiškėjos kilnojamojo turto... 20. Jokių pretenzijų dėl nekilnojamojo ir kilnojamojo turto dalybų sutuoktiniai... 21. 5. Nepilnamečio sūnaus A. S., gimusio (a.k( - ) gyvenamoji vieta nustatytina... 22. 6. Dėl nepilnamečio sūnaus A. S., gimusio ( - ) išlaikymo pareiškėjai... 23. Vaikų motina H. S. paskirta vaikui skirtų lėšų tvarkytoja uzufrukto... 24. Abu tėvai dalyvauja vaiko auklėjime vienodomis teisėmis, nei vienas nekliudo... 25. 7. Pareiškėja H. S. su visais savo asmeniniais daiktais besąlygiškai... 26. Sprendimas per 30 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Šiaulių... 27. Sprendimo nuorašą per tris dienas nuo sprendimo įsiteisėjimo išsiųsti...