Byla B2-1495-510/2010
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „Budsava“

1Kauno apygardos teismo teisėjas Ramūnas Mitkus rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo kreditoriaus uždarosios akcinės bendrovės „IREC LT” pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „Budsava“,

Nustatė

2Kauno apygardos teisme buvo gautas pareiškėjo kreditoriaus UAB „IREC LT“ pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Budsava“. Pareiškėjas nurodė, kad atsakovas skolingas 30 480,18 Lt.

3Bankroto byla nekeltina.

4Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 5 dalis numato, kad bankroto byla iškeliama, jeigu teismas nustatė, kad yra bent viena iš šių sąlygų: 1) įmonė yra nemoki arba 2) įmonė viešai paskelbė arba kitaip pranešė kreditoriui (kreditoriams), kad negali atsiskaityti su kreditoriumi (kreditoriais) ir (arba) neketina vykdyti savo įsipareigojimų.

5Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 dalyje numato, kad įmonės nemokumas – įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

6Atsakovas „Budsava“ pateikė teismui 2009 m. gruodžio 31 d. balansą (b.l. 53-54) ir šio balanso paaiškinimą, iš kurių matyti, kad į balansą įrašyto turto vertė yra 7 347 524 Lt. Iš pateikto patikslinto kreditorių sąrašo matyti, kad bendrovės pradelsti finansiniai įsipareigojimai sudaro tik 1 965 865,42 Lt (b.l.134-137), o kiti subjektai atsakovui yra skolingi net 3 409 674,40 Lt (b.l. 65). Taigi, pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos) neviršija pusės į jos balansą įrašyto turto vertės. Byloje esantys įrodymai neleidžia daryti išvados, kad atsakovas ĮBĮ 2 straipsnio 8 dalies prasme yra nemokus. Kadangi teismas nenustatė, kad yra bent viena iš sąlygų, numatytų Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 5 dalyje, iškelti atsakovui bankroto bylą nėra teisinio pagrindo. Esant tokioms aplinkybėms, pareiškėjas UAB „IREC LT“ turi teisę pareikšti atsakovui individualų ieškinį dėl skolos išieškojimo, bet ne inicijuoti bankroto bylos iškėlimą.

7Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 5 dalimi,

Nutarė

8Atsisakyti iškelti uždarajai akcinei bendrovei „Budsava“ bankroto bylą.

9Nutarties nuorašus nusiųsti šalims.

10Ši nutartis per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai