Byla B2-774-252/2013
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Panevėžio apygardos teismo teisėja Nijolė Danguolė Smetonienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės UAB „Conlex“, bendraieškės UAB „Velseka“ ieškinį atsakovei ŽŪK „Evertos maistas“ dėl bankroto bylos iškėlimo ir,

Nustatė

2ieškovė UAB „Conlex“ atsisakė ieškinio dėl bankroto bylos iškėlimo ir prašo bylą nutraukti, nes atsakovė pilnai su ja atsiskaitė.

3Ieškovė UAB „Velseka“ prašo atsakovei iškelti bankroto bylą ir administratoriumi skirti UAB „Notisa“. Nurodo, kad atsakovė yra skolinga 8770,37 Lt. Skolos iki šios dienos nesumokėjo, nors ne kartą buvo įspėta apie skolą. Mano, kad įmonė yra nemoki, nes su jais neatsiskaito.

4Atsakovė pateikė atsiliepimą į ieškovės UAB „Conlex“ ieškinį ir sutinka, kad byla būtų nutraukta, nes pilnai su ja atsiskaitė. Atsiliepimo į UAB „Velseka“ ieškinį nepateikė, tačiau pateikė 2013-08-30 mokėjimo nurodymą, kuriuo ieškovei pervedė 1710 Lt. ir pateikė susitarimo kopija, iš kurio matyti, kad šalys susitarė dėl skolos padengimo.

5ŽŪK „Evertos maistas“ atsisakytina kelti bankroto byla, nes nėra pagrindo teigti, kad įmonė yra nemoki.

6LR Įmonių bankroto įstatymo 2 str. 8 d. įmonės nemokumą apibrėžia, kaip įmonės būseną, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės. LR Įmonių bankroto įstatymo 9 str. 5 d. 1 p. nustato, kad bankroto byla iškeliama, jeigu teismas nustato, kad įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) atlyginimą, o 2 p. nustato, kad kai įmonė viešai paskelbė arba kitaip pranešė kreditoriui, kad negali atsiskaityti ir (arba) neketina vykdyti savo įsipareigojimų.

7Nagrinėjamojoje byloje nustatyta, kad įmonė gavusi UAB „Conlex“ ieškinį su juo pilnai atsiskaitė, todėl toje dalyje civilinė byla nutrauktina, nes ieškovas atsisakė nuo ieškinio. Jam bylos nutraukimo pasekmės yra žinomos. Iš dalies atsakovė atsiskaitė ir su bendraieškiu UAB „Velseka“ bei pasirašė susitarimą dėl likusios skolos sumokėjimo. Nors ieškovė neatsisakė ieškinio, tačiau esant tik 7000 Lt skolai, o atsakovei turint nekilnojamojo turto ir turto, kuris privalomai yra registruotas, nors ir areštuotas, nėra pagrindo teigti, kad įmonė yra nemoki. Kiti kreditoriai neprašo įmonei iškelti bankroto bylos, įmonė teikia finansines ataskaitas valstybės institucijoms.

8Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 2 str., 10 str. 3 d. Civilinio proceso kodekso 293 str. 1 d. 4 p. 290-291 str. str.,

Nutarė

9priimti ieškovės UAB „Conlex“ atsisakymą nuo ieškinio atsakovei ŽŪK „Evertos maistas“ ir toje dalyje civilinę bylą nutraukti.

10Atsisaklyti iškelti bankroto bylą ŽŪK „Evertos maistas“ pagal ieškovės UAB „Velseka“ ieškinį.

11Nutartis per 10 d. nuo priėmimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant skundą Panevėžio apygardos teismui.

Proceso dalyviai