Byla 2-124-308/2011

12011 m.vasario 14d Varėna. Varėnos rajono apylinkės teisėjas Kęstutis Lukošiūnas rašytinio proceso tvarka susipažinęs su ieškovo- Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos prašymu dėl ieškinio atsiėmimo civilinėje byloje pagal ieškovo-Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinį O. Ž. bei tretiesiems asmenims-A. T.,R. B., M. B.,Varėnos rajono savivaldybei,Dzūkijos nacionalinio parko direkcijai, Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentui ,Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos ,Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos ir visuomeninei organizacijai -Česukų piramidės paminklinio komplekso išsaugojimo sąjūdžiui dėl savavališkai statomo statinio nugriovimo ir atsakovės O. Ž. sutikimu dėl ieškinio atsiėmimo

Nustatė

22010-01-29 Varėnos rajono apylinkės teisme buvo gautas ieškovo ieškinys,kuriuo jis prašė įpareigoti atsakovę O. Ž. gyv. ( - ) per 3 mėn.nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos savo lėšomis nugriauti savavališkai žemės ūkio paskirties sklype(unik.Nr. ( - )) iš aliuminio konstrukcijų ir stiklo statomą sferinį statinį,esantį Česukų k Merkinės sen.Varėnos raj.,bei sutvarkyti statybvietę,o jei šio įpareigojimo atsakovė neįvykdys per nustatytą terminą,tai suteikti teisę inspekcijai nugriauti savavališkai pastatytą žemės ūkio paskirties sklype(unik.Nr. ( - )) iš aliuminio konstrukcijų ir stiklo sferinį statinį,esantį Česukų k Merkinės sen.Varėnos raj., išieškant patirtas nugriovimo išlaidas iš atsakovės O. Ž..Ieškovas ieškiniu nurodo,kad pastatytas sferinis statinis yra savavališka statyba,nes jo statymui nebuvo gauti reikiami leidimai,jis pastatytas žemės ūkio paskirties žemėje,bei saugomų teritorijų vietovėje.

3Atsakovė ir jos atstovai su ieškovo ieškiniu nesutiko,bei ginčijo ieškinį .2010-07-09 byla teismo posėdyje pagal atsakovės atstovo prašymą buvo sustabdyta,kadangi atsakovė O. Ž. 2010-05-31 Vilniaus m 1 apylinkės teisme buvo pateikusi ieškinį prieš Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos,kuriuo ginčijo 2009-11-23 Alytaus apskrities viršininko administracijos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento surašytą savavališkos statybos aktą Nr.(9.15)ST-13-9 pripažinimo neteisėtu ir jo panaikinimo,bei dėl 2009-11-25 Alytaus apskrities viršininko įsakymo Nr.ST-137-(1.4) „Dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo Varėnos rajone“ panaikinimo,kur 2010-06-07 pagal pateiktą ieškinį Vilniaus m 1 apylinkės teisme buvo iškelta civilinė byla.

42011-01-19 byloje buvo gautas atsakovės O. Ž. atstovo adv. R.Jonyno prašymas atnaujinti bylos nagrinėjimą,kadangi Vilniaus m 1 apylinkės teisme 2010-12-13 priimtu teismo sprendimu yra jau išnagrinėta civilinė byla Nr.2-14269-734/2010 pagal O. Ž. ieškinį ,bei panaikinti ginčyti ieškovo norminiai aktai.Kadangi priimtas sprendimas įsiteisėjo 2011-01-13,tai išnyko pagrindai šios bylos sustabdymui.Atsakovės atstovas kartu pateikė ir sprendimo nuorašą,iš kurio matyti,kad 2010-12-13 Vilniaus m 1 apylinkės teismo sprendimas įsiteisėjo.

52011-01-27 byloje buvo gautas ieškovo- Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos prašymas,kuriuo ieškovas prašo atnaujinti bylos nagrinėjimą ir kartu nurodo,kad atsiima ieškinį prieš atsakovę O. Ž. pagal pateiktus reikalavimus.

62011-01-28 nutartimi civilinės bylos nagrinėjimas buvo atnaujintas,bei išsiųstas pranešimas atsakovei ar ji sutinka dėl ieškovo ieškinio atsiėmimo,kadangi ieškovas pateikdamas prašymą atsiimti ieškinį nebuvo pateikęs atsakovės O. Ž. rašytinio sutikimo dėl ieškinio atsiėmimo,kada LR CPK 139 str.1d.numato,kad po ieškinio nuorašo išsiuntimo atsakovui ieškovas ieškinį gali atsiimti tik turėdamas atsakovo sutikimą.2011-02-14 byloje buvo gautas atsakovės O. Ž. raštiškas sutikimas,kuriuo ji nurodo,kad neprieštarauja,kad ieškovas atsiimtų ieškinį,bei prašo bylą nutraukti.Tokiu būdu yra sąlygos ,numatytos LR CPK 139 str.1d.,dėl ieškinio atsiėmimo ir ieškinys paliktinas nenagrinėtu.

7Vadovaudamasis LR CPK 139 str.

Nutarė

8Priimti ieškovo-Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinio prieš atsakovę O. Ž. ir trečiuosius asmenis-A. T.,R. B.,M. B.,Varėnos rajono savivaldybę,Dzūkijos nacionalinio parko direkciją, Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentą ,Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą prie Aplinkos ministerijos ,Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos ir visuomeninę organizaciją -Česukų piramidės paminklinio komplekso išsaugojimo sąjūdį dėl savavališkai statomo statinio nugriovimo atsiėmimą ir ieškinį palikti nenagrinėtą.

9Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai