Byla B2-2690-173/2012
Dėl kreditorinio reikalavimo patvirtinimo RUAB „Skirnuva“ restruktūrizavimo byloje

1Kauno apygardos teismo teisėjas Leonas Jachimavičius, sekretoriaujant Rasai Juronienei, viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka nagrinėjo civilinę bylą pagal kreditoriaus UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“ prašymą dėl kreditorinio reikalavimo patvirtinimo RUAB „Skirnuva“ restruktūrizavimo byloje.

Nustatė

2UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“ RUAB „Skirnuva“ restruktūrizavimo administratoriui pateikė prašymą įtraukti kreditorių UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“ su 63209,40 Lt dydžio reikalavimu į RUAB „Skirnuva“ kreditorių sąrašą. Nurodė, kad UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“ kaip užsakovas, su UAB „Skirnuva“ 2011-02-21 sudarė rangos sutartį Nr. 26, pagal kurią darbai turėjo būti baigti iki 2012-03-07. Sutarties bendrųjų sąkygų 8.7 p. buvo numatyta rangovo prievolė sumokėti užsakovui kompensaciją už darbų baigimo laiko uždelsimą – 0,05 proc. nuo sutarties sumos už kiekvieną pavėluotą dieną. UAB „Skirnuva“ pavėlavo laiku atlikti darbus, todėl įmonei buvo priskaičiuoti 63209,40 Lt delspinigiai.

3RUAB „Skirnuva“ pateikė prieštaravimą dėl šio kreditorinio reikalavimo. Nurodė, kad neprieštarauja, kad vykdant sutartį statybos darbų rezultatą buvo vėluojama priduoti, tačiau tai sąlygojo ne vien UAB „Skirnuva“ kaltė. Pažymi, kad 2012-01-19 raštu informavo kreditorę apie atsilikimą nuo darbų grafiko, nurodė atsilikimo priežastis ir prašė tai įvertinti, numatant galimybę pratęsti darbų vykdymo terminus. Be to, pateikė 2012-02-21 prašymą Nr. 114, kuriuo prašė pratęsti darbų užbaigimo terminą, tačiau kreditorius kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą.

4Byloje nėra ginčo, kad vykdant sutartį statybos darbų rezultatą buvo vėluojama priduoti. Prievolės turi būti vykdomos tinkamai, sąžiningai, nustatytais terminais pagal įstatymų ir sutarties nurodymus (CK 6.38 str. 1 d., 6.200 str. 1 d.). Kaip matyti iš bylos medžiagos UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“ kaip užsakovas, su UAB „Skirnuva“ 2011-02-21 sudarė rangos sutartį Nr. 26, pagal kurią darbai turėjo būti baigti iki 2012-03-07, o sutarties bendrųjų sąkygų 8.7 p. buvo numatyta rangovo prievolė sumokėti užsakovui kompensaciją už darbų baigimo laiko uždelsimą – 0,05 proc. nuo sutarties sumos už kiekvieną pavėluotą dieną (24-31 b. l.). CK 6.71 str. nustato, kad netesybos – tai įstatymų, sutarties ar teismo nustatyta pinigų suma, kurią skolininkas privalo sumokėti kreditoriui, jeigu prievolė neįvykdyta arba netinkamai įvykdyta (bauda, delspinigiai); Netesybos gali būti nurodytos konkrečia pinigų suma arba užtikrinamosios prievolės sumos procentu; Už prievolės įvykdymo termino praleidimą gali būti nustatomos netesybos, skaičiuojamos už kiekvieną termino praleidimo dieną, savaitę, mėnesį ir t. t.

5Kaip matyti iš 2012-01-19 UAB „Skirnuva“ rašto, kuriuo ji informavo kreditorę apie atsilikimą nuo darbų grafiko, jame nurodyta, kad darbų atlikimui reikalinga granitinė skalda buvo užsakyta Ukrainoje, o dėl AB „Lietuvos geležinkeliai“ veiksmų skaldos atvežimas užtruko. Kaip matyti iš 2012-02-21 prašymo Nr. 114, skolininkas prašė, atsižvelgiant į 2012-01-19 rašte nurodytas priežastis, pratęsti darbų terminą iki 2012 m. kovo 31 d. Teismo nuomone, nagrinėjamoje byloje, AB „Lietuvos geležinkeliai“ veiksmai negali būti vertinami kaip nenugalimi veiksmai, kurie galėtų atleisti skolininkę nuo sutarties vykdymo (CK 6.212 str.). Pažymėtina, kad rangovas turėjo būti atidus ir rūpestingas ir planuoti savo darbų atlikimą taip, kad jie būtų atlikti nustatytais terminais.

6Teismas daro išvadą, kad skolininkui netinkamai vykdant prievolę, kreditorius pagrįstai pagal sutartį skaičiavo delspinigius. Byloje pateiktos PVM sąskaitos – faktūros, kuriomis, skolininkui buvo priskaičiuota 63209,40 Lt delspinigių (8-10 b. l.). Įvertinęs tai, kas aukščiau išdėstyta, teismas daro išvadą, kad kreditoriaus UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“ pateiktas prašymas dėl kreditorinio reikalavimo yra pagrįstas, todėl tenkintinas.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių restrūkturizavimo įstatymo 13, 23 str., teismas,

Nutarė

8patvirtinti UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“ kreditorinį reikalavimą 63209,40 Lt sumai RUAB „Skirnuva“ restruktūrizavimo byloje.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai