Byla 2-4886-920/2014
Dėl drausminių nuobaudų skyrimo pagrįstumo, atleidimo iš darbo formuluotės pakeitimo, išskaitų iš darbo užmokesčio dydžio pagrįstumo bei išmokų susijusių su darbo santykiais priteisimo

1Kauno apylinkės teismo teisėjas Linas Baublys, rašytinio proceso tvarka, civilinėje byloje pagal ieškovo V. K. patikslintą ieškinį atsakovei UAB „Evekas“, dėl drausminių nuobaudų skyrimo pagrįstumo, atleidimo iš darbo formuluotės pakeitimo, išskaitų iš darbo užmokesčio dydžio pagrįstumo bei išmokų susijusių su darbo santykiais priteisimo,

Nustatė

2Kauno apylinkės teisme priimtas ieškovo V. K. patikslintas ieškinys atsakovei UAB „Evekas“ dėl drausminių nuobaudų skyrimo pagrįstumo, atleidimo iš darbo formuluotės pakeitimo, išskaitų iš darbo užmokesčio dydžio pagrįstumo bei išmokų susijusių su darbo santykiais priteisimo, preliminari ieškinio reikalavimų suma 42111,46 Lt (b.l. 27-30).

32014-04-14 teisme gautas atsakovės UAB „Evekas“ atsiliepimas į pareikštą ieškinį, kuriame atsakovė nurodo, kad Kauno apygardos teisme priimtas atsakovės pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „Evekas“, 2014-04-03 teismo nutartimi pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės, todėl atsakovės manymu, ieškovo V. K. reikalavimai turėtų būti sprendžiami LR Įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka.

4Teismų informacinės sistemos „LITEKO“ duomenimis nustatyta, kad 2014-04-23 Kauno apygardos teismas nutartimi, civilinėje byloje Nr. B2-1800-254/2014, įmonei UAB „Evekas“ iškelta bankroto byla, įmonės bankroto administratore paskirta UAB „Lexforis“.

5CPK 163 str. 5 p. nustatyta, kad teismas privalo sustabdyti bylą, kai iki nutarties skirti nagrinėti bylą, kurioje atsakovui pareikšti turtiniai reikalavimai, teismo posėdyje priėmimo paaiškėja, kad jam iškelta bankroto byla. CPK 34 str. 2 d. 5 p. nustatyta, kad teismas nutartimi perduoda bylą nagrinėti kitam teismui sustabdžius bylą dėl to, kad atsakovui iškelta bankroto byla. Šiuo atveju ji perduodama bankroto bylą nagrinėjančiam teismui. Įmonių bankroto įstatymo 15 str. 2 d. nustato, kad visos teismuose esančios civilinės bylos, kuriose įmonei pareikšti turtiniai reikalavimai, tarp jų ir su darbo santykiais susiję reikalavimai, proceso įstatymo nustatytais atvejais perduodamos bankroto bylą iškėlusiam teismui.

6Byla pagal ieškovo V. K. patikslintą ieškinį atsakovei UAB „Evekas“ dėl drausminių nuobaudų skyrimo pagrįstumo, atleidimo iš darbo formuluotės pakeitimo, išskaitų iš darbo užmokesčio dydžio pagrįstumo bei išmokų susijusių su darbo santykiais priteisimo dar nėra paskirta nagrinėti teismo posėdyje, todėl atsižvelgiant į aukščiau nurodytas teisės normas ir faktines aplinkybes, byla stabdytina ir perduotina bankroto bylą iškėlusiam Kauno apygardos teismui (CPK 163 str. 5 p., 166 str. 2 d.).

7Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 34 str. 2 d. 5 p., 163 str. 5 p., teismas

Nutarė

8Civilinę bylą Nr. 2-4886-920/2014 sustabdyti ir perduoti Kauno apygardos teismui.

9Nutarties dalis dėl civilinės bylos sustabdymo per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą. Nutarties dalis dėl bylos perdavimo Kauno apygardos teismui neskundžiama.

Proceso dalyviai