Byla 2-42-904/2014
Dėl įpareigojimo panaikinti savavališkos statybos padarinius, tretieji asmenys Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Pajūrio regioninio parko direkcija, VĮ Kretingos miškų urėdija

1Klaipėdos rajono apylinkės teismo teisėjas Mantas Ūsas, sekretoriaujant Neringai Dužinienei, dalyvaujant atsakovui A. U., viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinį atsakovui A. U. dėl įpareigojimo panaikinti savavališkos statybos padarinius, tretieji asmenys Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Pajūrio regioninio parko direkcija, VĮ Kretingos miškų urėdija, ir

Nustatė

2ieškovas ieškiniu pareiškė reikalavimą įpareigoti atsakovą per 1 mėnesį nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos savo lėšomis pašalinti savavališkos statybos padarinius, nurodytus 2012-03-12 savavališkos statybos akte reg. Nr. SSA-30-120312-00008, Klaipėdos r., Kretingos miškų urėdijoje, Klaipėdos girininkijos, Kukuliškių miške, 3 kvartalo, 22 sklype, išardyti savavališkai perstatytą IIIv kategorijos keliuką ir sutvarkyti statybvietę.

3Atsakovas pateikė atsiliepimą į ieškinį, kuriame nurodė, kad su ieškiniu nesutinka.

4Trečiojo asmens Pajūrio regioninio parko direkcijos atstovas su ieškiniu sutinka, prašo jį tenkinti.

5Trečiojo asmens VĮ Kretingos miškų urėdijos atstovas su ieškiniu nesutinka, prašo jį atmesti.

6Trečiojo asmens Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkinio ministerijos Klaipėdos rajono skyriaus atstovas nuomonės dėl ieškinio pagrįstumo neišreiškė.

7Teismo posėdis byloje buvo paskirtas 2014-04-28, 13.30 val.

82014-04-25 teisme gautas ieškovo atstovo Tado Budvyčio prašymas, kuriame nurodė, kad ieškovas atsiima ieškinį. Prašyme nurodė, kad pasikeitus teisiniam reglamentavimui, atsakovo rekonstruotam keliui rašytinis pritarimas supaprastintam projektui nebėra privalomas, o kiti savavališkos statybos padariniai šiuo metu yra pašalinti, gavus statybą leidžiantį dokumentą. Ieškovas pažymėjo, kad teismui sprendžiant klausimą dėl bylinėjimosi išlaidų paskirstymo, turi būti įvertinta, jog tokios išlaidos susidarė dėl atsakovo netinkamo elgesio, kadangi atsakovas per nustatytą terminą nepašalino savavališkos statybos padarinių, dėl ko ieškovas buvo priverstas kreiptis į teismą.

9Atsakovas teismo posėdžio metu paaiškino, kad su ieškovo prašymu dėl ieškinio atsiėmimo sutinka.

10Lietuvos Respublikos CPK 139 straipsnio 1 dalis nustato, kad ieškovas turi teisę atsiimti pateiktą ieškinį iki tol, kol teismas neišsiuntė ieškinio kopijos atsakovui, vėliau ieškinį atsiimti galima tik turint atsakovo sutikimą.

11Įvertinus aplinkybes, kad ieškinio kopija įteikta atsakovui, kuris pateikė atsiliepimą į ieškinį, tačiau 2014-04-28 vykusio teismo posėdžio metu atsakovas sutiko dėl ieškinio atsiėmimo, pripažintina, kad yra pagrindas ieškinį palikti nenagrinėtą (Lietuvos Respublikos CPK 139 straipsnis).

12Atsižvelgiant į tai, kad savavališko statybos padariniai buvo pašalinti tik bylos nagrinėjimo metu, išlaidos už procesinių dokumentų įteikimą priteistinos iš atsakovo (Lietuvos Respublikos CPK 92 straipsnis, 94 straipsnis).

13Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 139 straipsniu, teismas

Nutarė

14ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinį atsakovui A. U. dėl įpareigojimo panaikinti savavališkos statybos padarinius, tretieji asmenys Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Pajūrio regioninio parko direkcija, VĮ Kretingos miškų urėdija, palikti nenagrinėtą.

15Išieškoti iš atsakovo A. U., a.k. ( - ) gyv. ( - ), 48,51 Lt (keturiasdešimt aštuonis Lt 51 ct) išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei. Valstybės naudai priteistos išlaidos turi būti sumokėtos į Valstybinės mokesčių inspekcijos biudžetą (įmokos kodas 5660). Įmokos mokėjimo kvitą apie sumokėtas pašto išlaidas valstybei yra būtina pateikti teismui.

16Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai