Byla 2-3407-797/2013
Dėl atleidimo iš darbo pripažinimo negaliojančiu, vidutinio darbo užmokesčio, neturtinės žalos priteisimo priėmimo klausimą

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Edita Kavaliauskienė rašytinio proceso tvarka nagrinėjo ieškovės L. P. ieškinio atsakovams UAB ,,Norfos vaistinė“ ir UAB ,,Gintarinė vaistinė“ dėl atleidimo iš darbo pripažinimo negaliojančiu, vidutinio darbo užmokesčio, neturtinės žalos priteisimo priėmimo klausimą ir

Nustatė

2ieškovė pateikė teisme ieškinį, kuriame nurodo, jog atsakovų buveinė yra Kauno ir Vilniaus miestuose, o darbas buvo dirbamas Joniškyje.

3Atsisakytina ieškinį priimti.

4Iš ieškinio ir darbo sutarčių matyti, kad darbas buvo dirbamas Joniškyje Vilniaus g. 47b UAB ,,Norfos vaistinė“ ir Livonijos g. 5 - UAB ,,Gintarinė vaistinė“. Atsakovų buveinės yra Kauno ir Vilniaus miestuose. Pateiktos darbo sutartys įrodo, jog darbo vieta buvo Joniškyje.

5Bylų, kylančių iš darbo teisinių santykių, nagrinėjimo ypatumus teisme reglamentuoja Civilinio proceso kodeksas. Ieškinys darbo bylose paduodamas pagal bendrojo teismingumo taisykles, t. y. pagal atsakovo gyvenamąją vietą, o juridiniam asmeniui ieškinys pareiškiamas pagal juridinio asmens buveinę, nurodytą juridinių asmenų registre, taip pat ieškinys gali būti pareikštas pagal vietą, kurioje darbas yra dirbamas, buvo ar turėjo būti dirbamas (CPK 411 str.). Kadangi ieškovė nurodo ir pateikia pagrindžiančius dokumentus, jog darbas buvo dirbamas Joniškio mieste, todėl ieškinį atsisakytina priimti, nes jis neteismingas Šiaulių apylinkės teismui. Ieškovei pasiūlytina kreiptis į Joniškio rajono apylinkės teismą arba į teismą pagal vieno iš atsakovų buveinę.

6Atsižvelgiant į tai, ieškinį atsisakytina priimti (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 2 p.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 29, 411, 137 str. 2 d. 2 p., teismas

Nutarė

8atsisakyti priimti ieškovės L. P. ieškinį atsakovams UAB ,,Norfos vaistinė“ ir UAB ,,Gintarinė vaistinė“ dėl atleidimo iš darbo pripažinimo negaliojančiu, vidutinio darbo užmokesčio, neturtinės žalos priteisimo, kaip neteismingą Šiaulių apylinkės teismui ir jį su priedais grąžinti ieškovei.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai