Byla T-286-128/2011
Dėl teismo įpareigojimų skyrimo D. R. a.k (duomenys neskelbtini) gyv. (duomenys neskelbtini), , vidurinio išsilavinimo, dirb. UAB“ (duomenys neskelbtini)“

1Rokiškio rajono apylinkės teismo teisėja Nijolė Bražiūnienė,dalyvaujant posėdžių sekretorei Elenai Deksnienei, Panevėžio apskrities Vyr. Policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnui A. P. , asmeniui kuriam siūloma taikyti prevencinio pobūdžio priemones D. R. , teismo posėdyje išnagrinėjo Rokiškio rajono policijos komisariato teikimą dėl teismo įpareigojimų skyrimo D. R. a.k ( - ) gyv. ( - ), , vidurinio išsilavinimo, dirb. UAB“ ( - )“ ir

Nustatė

2iš pateiktos medžiagos matyti, kad D. R. gali būti susijęs su organizuotomis grupėmis, nusikalstamais susivienijimais ar jų nariais ir vykdyti neteisėtą veiklą, keliančią didelę žalą valstybės, visuomenės ar asmenų interesams. Padarytų pažeidimų pobūdis leidžia daryti išvadą, kad tikslinga sustiprinti jo atžvilgiu operatyvinę prevencinę priežiūrą, siekiant užtikrinti visuomenės bei valstybės saugumą.

3D. R. su teismo įpareigojimų paskyrimu sutinka, bet prašo įpareigojimą būti namuose nuo 22 val. iki 6 val. pakeisti, nes įmonėje kartais, padaugėjus užsakymų, yra įvedamos dvi pamainos ir tuomet jo darbo laikas gali būti nuo 6 val. iki 23 val.

4Iš pateiktos medžiagos matyti, kad prevencinio pobūdžio priemonė-oficialus įspėjimas , kad laikytųsi įstatymų, nedarytų teisės pažeidimų, nepriklausytų nusikalstamiems susivienijimams, neteiktų jiems paramos ir kt., buvo pareikštas 2010-12-20d. Tačiau iš medžiagos matyti, kad jis oficialaus įspėjimo reikalavimų nesilaiko, todėl teikimas tenkintinas ir jam skirtini teismo įpareigojimai)LR Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo 4 str.). D. R. prašymas atmestinas, nes pats pripažįsta, kad normaliai darbo laikas prasideda nuo 7 val .Ar bus padidėję užsakymų įmonėje ir ar bus įvestos dvi pamainos per tris mėnesius duomenų nėra.

5Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis LR Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo 7 ir 8 str. teismas

Nutarė

6Panevėžio apskrities Vyriausiojo Policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato teikimą tenkinti.

7Skirti D. R. teismo įpareigojimus:

8nepalaikyti ryšio tiesiogiai, per kitus asmenis , techninėmis ar kitomis priemonėmis su: G. J. a.k. ( - ) R. B. a.k. ( - ) V. Š. a.k. ( - ) D. Š. a.k. ( - ) S. B. a.k. ( - ) V. P. a.k. ( - ) G. Š. a.k. ( - ) R. I. a.k. ( - ) R. D. a.k. ( - ) R. D. a.k. ( - ) R. J. a.k. ( - )

9Nekeisti nuolatinės gyvenamosios vietos be vykdančio priežiūrą įgalioto policijos pareigūno sutikimo ir būti gyvenamojoje vietoje nustatytu laiku nuo 22 val. iki 6 val. Esant būtinumui kitu laiku išvykti iš gyvenamosios vietos, informuoti priežiūrą vykdantį pareigūną ir išvykti tik su jo leidimu.

10Teismo įpareigojimus skirti trijų mėnesių laikotarpiui.

11Nutartis per 3 d. nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai