Byla e2-5441-155/2017
Dėl skolos priteisimo, pareikštą atsakovui UAB (duomenys neskelbtini), ir rašytinio proceso tvarka spręsdama jo priėmimo klausimą

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Rima Krušnienė, gavusi ieškovo UAB ( - ) ieškinį dėl skolos priteisimo, pareikštą atsakovui UAB ( - ), ir rašytinio proceso tvarka spręsdama jo priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovas UAB ( - ) pateikė Vilniaus m. apylinkės teismui ieškinį dėl skolos priteisimo, pareikštą atsakovui UAB ( - ).

3Ieškinį atsisakoma priimti kaip neteismingą (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

4Pagal LR CPK 137 straipsnio 2 dalies 2 punktą teismas atsisako priimti ieškinį, jeigu ieškinys neteismingas tam teismui.

5Pagal LR CPK 29 str. ieškinys juridiniam asmeniui pareiškiamas pagal juridinio asmens buveinę, nurodytą juridinių asmenų registre.

6Šiuo nagrinėjamu atveju iš viešų Juridinių asmenų registro duomenų matyti, kad atsakovo UAB ( - ) deklaruota buveinės vieta yra ( - ). Ši deklaruota juridinio asmens buveinės vieta 1994-06-15 LR Įstatymo „Dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Lietuvos Apeliacinio teismo, apygardų teismų įsteigimo, apygardų ir apylinkių teismų veiklos teritorijos nustatymo bei Lietuvos Respublikos prokuratūros reformavimo“ Nr. I-497 7 str. pagrindu yra priskirta Molėtų rajono apylinkės teismo veiklos teritorijai, o ne Vilniaus miesto apylinkės teismo veiklos teritorijai.

7Pažymėtina, kad byloje nėra duomenų, kad šalys būtų nustačiusios sutartinį teismingumą (LR CPK 32 str.).

8Todėl atsižvelgus į visas šias aplinkybes ir LR CPK 29 str. nustatyto teismingumo taisykles ieškinį priimti atsisakoma LR CPK 137 str. 2 d. 2 p. pagrindu.

9Vadovaudamasi LR CPK 137 str. 2 d. 2 p.,

10n u t a r i u:

11atsisakyti priimti ieškovo UAB ( - ) ieškinį dėl skolos išieškojimo, pareikštą atsakovui UAB ( - ).

12Atsisakytą priimti ieškinį sugrąžinti ieškovui UAB ( - ).

13Išaiškinti ieškovui, kad su pateiktu ieškiniu jis turi teisę kreiptis pagal teismingumą į Molėtų rajono apylinkės teismą.

14Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui, paduodant atskirąjį skundą per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

15Teisėja

16Rima Krušnienė

Proceso dalyviai