Byla I-1379-243/2007
Dėl viršininko 2006-12-12 įsakymo Nr. 94 TE, kuriuo paskirta tarnybinė nuobauda griežtas papeikimas, panaikinimo

1Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėja Vida Stonkuvienė, sekretoriaujant Jurgitai Jonikaitei, viešame teismo posėdyje išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjo A. M. prašymą atsakovei Tauragės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai dėl viršininko 2006-12-12 įsakymo Nr. 94 TE, kuriuo paskirta tarnybinė nuobauda griežtas papeikimas, panaikinimo.

2Teismas, išnagrinėjęs bylą,

Nustatė

3Pareiškėjas A. M. teismo prašo panaikinti Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko 2006-12-12 įsakymą Nr. 94 TE, kuriuo jam paskirta tarnybinė nuobauda – griežtas papeikimas. Pareiškėjas reikalavimą grindžia tuo, kad pagal Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 43 straipsnio 4 dalį skiriant tarnybines nuobaudas profesinių sąjungų nariams, išskyrus atleidimą iš darbo, reikalingas profesinės sąjungos renkamojo organo sutikimas. Nurodo, jog yra Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos narys. Teigia, jog tai žinodama atsakovė (kiekvieną mėnesį iš jo darbo užmokesčio išskaičiuoja ir perveda narystės mokestį profesinei sąjungai), nesikreipė į profesinės sąjungos renkamąjį organą, todėl pažeidė tarnybinių nuobaudų skyrimo tvarką.

4Atsakovė Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba atsiliepimu su A. M. prašymu nesutinka ( b.l. 19-20). Nurodo, jog atlikus tarnybinį patikrinimą nustatyta, kad A. M. aplaidžiai atliko tarnybines pareigas, todėl jam paskirta nuobauda. Pripažįsta, jog 2006-09-20 yra gavusi pareiškėjo prašymą dėl vieno procento dydžio darbo užmokesčio profesinės sąjungos nario mokesčio išskaičiavimo ir pervedimo į Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos sąskaitą, tačiau teigia, kad neturi duomenų apie tai, kad pareiškėjas yra profesinės sąjungos narys, todėl prieš paskiriant griežtą papeikimą nebuvo prašytas profesinės sąjungos renkamojo organo sutikimas.

5Teismas konstatuoja :

6Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko 2006-12-12 įsakymu Nr. 94 TE A. M. paskirta tarnybinė nuobauda – griežtas papeikimas už aplaidų tarnybinių pareigų atlikimą. Pareiškėjas nesutinka su šiuo įsakymu ir prašo jį panaikinti. Nurodo, kad yra Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos narys ir kad profesinės sąjungos narystė buvo žinoma atsakovei. Reikalavimą grindžia Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 43 straipsnio 4 dalimi, kurioje nurodyta, jog skiriant tarnybines nuobaudas profesinių sąjungų nariams, išskyrus atleidimą iš darbo, reikalingas profesinės sąjungos renkamojo organo sutikimas. Nurodo, jog Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba nesikreipė į Ugniagesių gelbėtojų profesinę sąjungą, todėl pažeidė tarnybinių nuobaudų skyrimo taisykles.

7Pareiškėjo prašymas tenkintinas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos ABTĮ 88 straipsnio 2 punktu.

8Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 43 straipsnio 4 dalyje nurodyta, jog skiriant tarnybines nuobaudas profesinių sąjungų nariams, išskyrus atleidimą iš darbo, reikalingas profesinės sąjungos renkamojo organo sutikimas. Pareiškėjas A. M. yra Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos narys nuo 2006 m. rugsėjo 6 d. (b.l. 14). Atsakovės Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos argumentas, jog ji neturi duomenų apie tai, kad pareiškėjas yra profesinės sąjungos narys, nepagrįstas. Atsakovė atsiliepime pripažįsta, jog 2006-09-20 yra gavusi A. M. prašymą dėl vieno procento dydžio darbo užmokesčio profesinės sąjungos nario mokesčio išskaičiavimo ir pervedimo į Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos sąskaitą (b.l. 19-20). Atsakovė Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, turėdama tokius duomenis ir atlikdama darbo užmokesčio išskaitą iš pareiškėjo darbo užmokesčio profesinei sąjungai, žinojo apie A. M. narystę Ugniagesių gelbėtojų profesinėje sąjungoje. Būtinybė gauti sutikimą yra garantija profesinės sąjungos nariams, kuri būtina, kad būtų išvengta galimybės diskriminuoti pareigūnus dėl jų veiklos profesinėje sąjungoje.

9Nustatytų faktinių ir teisinių aplinkybių pagrindu konstatuojama, jog A. M. tarnybinė nuobauda – griežtas papeikimas, paskirta pažeidžiant tarnybinių nuobaudų skyrimo taisykles, nes atsakovė Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba nesikreipė į Ugniagesių gelbėtojų profesinę sąjungą gauti sutikimą tarnybinei nuobaudai paskirti. Paskirta tarnybinė nuobauda neteisėta. Prašymas tenkintinas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos ABTĮ 89 straipsnio 1 dalies 3 punktu, nes aktas yra neteisėtas, kai jį priimant buvo pažeistos pagrindinės procedūros. Atsakovės Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko 2006-12-12 įsakymas Nr. 94 TE, kuriuo A. M. paskirta tarnybinė nuobauda griežtas papeikimas naikintinas.

10Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ABTĮ 85 – 89 straipsniais,

Nutarė

11patenkinti pareiškėjo A. M. prašymą,

12panaikinti Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko 2006-12-12 įsakymą Nr. 94 TE, kuriuo A. M. paskirta tarnybinė nuobauda - griežtas papeikimas.

13Sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka per keturiolika dienų nuo paskelbimo dienos Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Proceso dalyviai