Byla B2-206-267/2016
Dėl įmonės veiklos pabaigos bei bankrutavusios UAB „Ginsa“ vienintelio akcininko ir direktoriaus G. S. prašymą dėl bankroto bylos nutraukimo

1Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Danutė Burbulienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės (toliau tekste – BUAB) „Ginsa“ bankroto administratoriaus UAB „Atveika“ prašymą priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos bei bankrutavusios UAB „Ginsa“ vienintelio akcininko ir direktoriaus G. S. prašymą dėl bankroto bylos nutraukimo.

2Teismas, išnagrinėjęs bylą,

Nustatė

3Šiaulių apygardos teismo 2014 m. spalio 8 d. nutartimi atsakovui UAB „Ginsa“ iškelta bankroto byla.

42016 m. gruodžio 1 d. bankroto administratorius pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl bankrutavusios UAB „Ginsa“ veiklos pabaigos. Nurodė, kad visi darbai, susiję su bendrovės likvidavimo procedūra, yra baigti ir pateikė 2016 m. lapkričio 30 d. BUAB „Ginsa“ likvidavimo aktą.

52016 m. gruodžio 7 d. ir 2016 m. gruodžio 20 d. pareiškėjas BUAB „Ginsa“ vienintelis akcininkas ir direktorius G. S. pateikė Šiaulių apygardos teismui prašymus dėl BUAB „Ginsa“ bankroto bylos nutraukimo (2 t., 120–122, 131–132 b. l.). Nurodo, kad jis, kaip vienintelis BUAB „Ginsa“ akcininkas ir direktorius, sumokėjo įmonės įsiskolinimus pagal Šiaulių apygardos teismo patvirtintą įmonės kreditorių sąrašą ir yra pasiruošęs sumokėti vienintelei likusiai trečios eilės kreditorei K. M.. Pažymi, kad jam niekaip nepavyksta susisiekti su šia kreditore, todėl prašo nustatyti būdą kaip jam būtų galima atsiskaityti su kreditore. Prašo Šiaulių apygardos teismo nutraukti bankroto bylą ir leisti vykdyti įmonės veiklą toliau, kadangi visi įsiskolinimai kreditoriams yra padengti ir kreditoriai įmonei pretenzijų nebeturi.

6Prašymas priimti sprendimą dėl BUAB „Ginsa“ veiklos pabaigos tenkintinas, prašymas nutraukti BUAB „Ginsa“ bankroto bylą atmestinas.

7Iš bankroto administratoriaus pateiktų duomenų matyti, kad įmonės turto nėra, įmonė veiklos nevykdo, o likęs nepatenkintas trečios eilės kreditorės K. M. 2027 Eur kreditorinis reikalavimas (2 t., 117, 118 b. l.). Teismui taip pat pateikta Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių rajono agentūros pažyma, kurioje nurodoma, kad agentūra bankrutavusiai UAB „Ginsa“ pretenzijų neturi (2 t., 116 b. l.).

8Atsižvelgiant į tai, kad įmonė veiklos nebevykdo, įmonės turto nėra, yra pagrindas priimti sprendimą dėl bankrutavusios UAB „Ginsa“ pabaigos.

9Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 27 straipsnyje numatyti bankroto bylos nutraukimo pagrindai. Bankroto byla nutraukiama, kai: 1) visi kreditoriai atsisako savo reikalavimų ir teismas priima nutartį priimti atsisakymus; 2) bankrutuojanti įmonė atsiskaito su visais kreditoriais ir administratorius teismui pateikia tai įrodančius dokumentus; 3) pasirašoma taikos sutartis ir teismas ją patvirtina.

10Pareiškėjo G. S. prašymas nutraukti BUAB „Ginsa“ bankroto bylą grindžiamas tuo, kad visi įsiskolinimai kreditoriams yra padengti. Tačiau, kaip matyti iš bylos duomenų, Šiaulių apygardos teismo 2016 m. lapkričio 7 d. nutartimi buvo patikslintas likusių nepatenkintų BUAB „Ginsa“ kreditorinių reikalavimų sąrašas, nustatant, kad likęs nepatenkintas trečios eilės kreditorės K. M. kreditorinis reikalavimas 2027 Eur sumai. Šiaulių apygardos teismas 2016 m. gruodžio 9 d. nutartimi siekiant suteikti galimybę BUAB „Ginsa“ vieninteliam akcininkui ir direktoriui G. S. atsiskaityti su vienintele likusia kreditore, BUAB „Ginsa“ bankroto administratoriaus UAB „Atveika“ prašymo priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos bei BUAB „Ginsa“ vienintelio akcininko ir direktoriaus G. S. prašymo dėl bankroto bylos nutraukimo nagrinėjimą atidėjo 2016 m. gruodžio 23 d. Tačiau iki šios datos teismui nepateikti įrodymai, kad BUAB „Ginsa“ trečios eilės kreditorės K. M. kreditorinis reikalavimas buvo patenkintas. Dėl išdėstyto teismas sprendžia, kad pareiškėjo G. S. prašymas nepagrįstas ir negali būti tenkinamas.

11Šios bylos kontekste svarbi aplinkybė, kad G. S. nepagrįstą prašymą nutraukti BUAB „Ginsa“ bankroto bylą reiškia jau ketvirtą kartą (1 t., 106, 154, 155, 2 t., 1, 8, 9, 39, 111–113 b. l.).

12Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 27 straipsnio 2 dalimi, 32 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259 straipsniu, teismas

Nutarė

13Pripažinti, kad bankrutavusios UAB „Ginsa“ (įmonės kodas 300053027) veikla pasibaigė.

14Įpareigoti bankrutavusios UAB „Ginsa“ bankroto administratorių atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

15Pareiškėjo G. S. prašymą dėl BUAB „Ginsa“ bankroto bylos nutraukimo atmesti.

16Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai