Byla B2-1350-657/2017
Dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Taverna“ pabaigos

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Žibutė Budžienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Taverna“ pabaigos,

Nustatė

3Bankrutavusios UAB „Taverna“ bankroto administratorius kreipėsi į teismą prašydamas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos, bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka (b.l. 119-121).

4Civilinio proceso kodekso 235 straipsnio 6 dalis numato, kad byla gali būti nagrinėjama rašytinio proceso tvarka, kai viena proceso šalis pareiškia prašymą bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka, o kita šalis per teismo nustatytą terminą nepareiškia prieštaravimo dėl tokio bylos nagrinėjimo.

5Apie teismo posėdžio datą, laiką, vietą ir teismo sudėtį buvo paskelbta specialioje interneto svetainėje (CPK 133 str. 3 d.) (b.l. 129). Teismas nustatė, kad BUAB „Taverna“ kreditoriai turi teisę iki teismo posėdžio pradžios pareikšti prieštaravimus dėl bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka. Prieštaravimų dėl bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka negauta, todėl byla nagrinėtina rašytinio proceso tvarka.

6Administratoriaus prašymas tenkintinas.

7Kauno apygardos teismo 2016 m. gruodžio 1 d. nutartimi UAB „Taverna“ iškelta bankroto byla (b.l. 33-35). 2017 m. gegužės 23 d. nutartimi BUAB „Taverna“ pripažinta bankrutavusia ir likviduotina dėl bankroto (b.l. 108-109).

8Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalyje numatyta, kad po to, kai administratorius pateikia šio įstatymo 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

9Iš bylos medžiagos nustatyta, kad bankroto bylos iškėlimo dienai UAB „Taverna“ nuosavybės teise registruoto nekilnojamojo turto, transporto priemonių neturėjo. Administratorius prašyme dėl įmonės pabaigos nurodė, kad likusio nerealizuoto įmonės turto nėra, nurašyto, grąžinto ar perduoto turto nebuvo, visos bankroto procedūros yra baigtos. Likvidacinis balansas patvirtina, kad įmonė jokio turto neturi (b.l. 122). Administratoriaus duomenimis nepatenkintų kreditorių finansinių reikalavimų suma – 49 567,95 Eur. Iš nustatytų aplinkybių spręstina, kad patenkinti likusius kreditorių finansinius reikalavimus nėra galimybių. Teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis teisminių ginčų, kuriuose BUAB „Taverna“ būtų dalyvaujančiu byloje asmeniu, nėra. Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento 2017 m. kovo 30 d. pažyma Nr. (KM)-D2-800 rodo, kad BUAB „Taverna“ su departamentu yra atsiskaičiusi.

10Atsižvelgęs į nustatytas aplinkybes, teismas sprendžia, kad yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 str. 4 d.).

11Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259, 260, 270 ir 279 straipsniais, teismas

Nutarė

12Pripažinti uždarosios akcinės bendrovės „Taverna“ (juridinio asmens kodas 133073373, buveinės adresas V. Krėvės pr. 37-92, Kaunas) veiklą pasibaigusia, ją likvidavus dėl bankroto.

13Įpareigoti administratorių atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

14Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai