Byla 2-4667-567/2014
Dėl kasos pajamų orderio pripažinimo negaliojančiu

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Neringa Švedienė, susipažinusi su ieškovo BUAB „R.TA Line“, atstovaujamo bankroto administratoriaus UAB „Viresita“, ieškiniu atsakovui N. G. dėl kasos pajamų orderio pripažinimo negaliojančiu,

Nustatė

2Ieškovas BUAB „ R.TA Line“, atstovaujamas bankroto administratoriaus UAB „Viresita“, kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas pripažinti 2012-09-06 kasos pajamų orderį, serija TA Nr. 115, negaliojančiu ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Nurodė, kad ieškinio suma yra 83114,84 Lt, kadangi ginčijamame 2012-09-06 kasos pajamų orderyje, serija TA Nr. 115, nurodyta, kad UAB „R.TA Line“ vadovas įmonės vardu iš N. G. priėmė 83114,84 Lt grynais pinigais (LR CK 1.86 str.).

3Atsisakytina priimti ieškinį, kaip neteismingą Vilniaus apygardos teismui. Civilinės bylos teismingumas konkrečiam teismui yra tinkamos teisės kreiptis į teismą įgyvendinimo sąlyga. Lietuvos Respublikos CPK 26 str. yra nustatyta, kad visas civilines bylas pirmąja instancija nagrinėja apylinkės teismai, išskyrus bylas, nurodytas LR CPK 27, 28 straipsniuose. Apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai, nagrinėja civilines bylas, kuriose ieškinio suma didesnė kaip 150000 Lt, išskyrus šeimos ir darbo teisinių santykių bylas ir bylas dėl neturtinės žalos atlyginimo (CPK 27 str. 1 d.). Nagrinėjamu atveju ieškovas kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą dėl kasos pajamų orderio pripažinimo negaliojančiu, nurodydamas 83114,84 Lt ieškinio sumą. Darytina išvada, kad ši byla pagal rūšinį teismingumą yra neteisminga Vilniaus apygardos teismui, nes ieškinio suma nesiekia 150000 Lt.

4Teismas konstatuoja, kad pagal Įmonių bankroto įstatymo 14 straipsnio 3 dalies nuostatas ieškiniai dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir kiti administratoriaus reikalavimai bankrutuojančios ir bankrutavusios įmonės skolininkams nagrinėjami teisme pagal bankrutuojančios įmonės buveinės vietą. Šiuo atveju ieškovo BUAB „ R.TA Line“ buveinės vieta, nurodyta juridinių asmenų registre, yra Pramonės g. 97, Vilniuje, todėl šis ieškinys pagal ieškovo buveinės adresą ir ieškinio sumą yra teismingas Vilniaus miesto apylinkės teismui (Laisvės pr. 79A, Vilnius), nes pagal rūšinį teismingumą yra neteismingas Vilniaus apygardos teismui. Teismas daro išvadą, kad atsisakytina šį ieškinį priimti, išaiškinant ieškovui, kad jis turi teisę šį ieškinį dėl kasos pajamų orderio pripažinimo negaliojančiu pateikti pagal ieškovo buveinės vietą, nurodytą juridinių asmenų registre, ir ieškinio sumą Vilniaus miesto apylinkės teismui (Laisvės pr. 79A, Vilnius).

5Vadovaudamasis LR CPK 26 str., 27 str. - 30 str., 137 str. 2 d. 2 p., 3 d., 290 str., 291 str., teismas

Nutarė

6Atsisakyti priimti ieškovo BUAB „R.TA Line“, atstovaujamo bankroto administratoriaus UAB „Viresita“, ieškinį atsakovui N. G. dėl kasos pajamų orderio pripažinimo negaliojančiu, kaip neteismingą Vilniaus apygardos teismui.

7Grąžinti šį ieškinį ieškovo BUAB „R.TA Line“ atstovui bankroto administratoriui UAB „Viresita“ (Kęstučio g. 4, Vilnius).

8Išaiškinti ieškovui BUAB „R.TA Line“, atstovaujamam bankroto administratoriaus UAB „Viresita“, kad jis turi teisę ieškinį atsakovui N. G. dėl kasos pajamų orderio pripažinimo negaliojančiu pateikti Vilniaus miesto apylinkės teismui (Laisvės pr. 79 A, Vilnius).

9Nutartis per septynias dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti apskųsta Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant atskirąjį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai