Byla 2-1461-79/2013
Dėl santuokos nutraukimo bendru sutikimu ir santuokos nutraukimo pasekmių sutarties patvirtinimo

1(S)

2Šiaulių apylinkės teismo teisėja Aldona Monstavičienė,

3dalyvaujant ieškovės atstovui advokatui Sauliui Alysui atsakovui M. Š. , jo atstovui advokatui Gvidui Armanavičiui , Institucijos teikiančios išvadą atstovui A. Š. viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjos K. Š. ir M. Š. pareiškimą dėl santuokos nutraukimo bendru sutikimu ir santuokos nutraukimo pasekmių sutarties patvirtinimo ,

4Išnagrinėjęs bylą Nustatė

5Šalys susituokė 2002-06-07 Šiaulių rajono Civilinės metrikacijos skyriuje. Tai šalių pirma santuoka. Santuokos metu gimė sūnus ( - ). Pareiškėja buvo pateikusi ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės , tačiau jo atsisakė . Prašo nagrinėti bylą ypatingos teisenos tvarka pagal pateiktą prašymą ir nutraukti santuoką bendru sutuoktinių sutikimu. Tokį pat prašymą pateikė ir M. Š. .

6Pareiškėjai nurodo,kad santuoka faktiškai iširo dėl abiejų nesutarimo ir skirtingų charakterių bei požiūrio į gyvenimą dėl ko kyla bereikalingi konfliktai . Jau beveik vienus metus šalys gyvena atskirai ,bendro ūkio nebeveda , jokių santuokinių ryšių nepalaiko. Šeimos atkurti nėra galimybės, taikymosi termino neprašo. Pareiškėjai nurodė ,kad yra veiksnūs ir dėl santuokos nutraukimo pasekmių sudarė sutartį , kurią prašo patvirtinti . Sutuoktinio išlaikymo klausimu pretenzijų vienas kitam neturi. Pareiškėjai pavardes prašo palikti santuokines.

7Pareiškėjų prašymas tenkintinas ir santuoka nutrauktina.

8Iš šalies pareiškimų matyti, kad santuokiniai ryšiai nutrūkę,šalys nesutarė dėl charakterių nesutapimų, jų santuokinis gyvenimas nutrūkęs, šalys taikytis nenori. Turtinių ginčų nėra, nepilnamečio vaiko gyvenamoji vieta , bendravimas su juo ir išlaikymas išspręstas. Nuo santuokos sudarymo praėję daugiau kaip vieneri metai, abu sutuoktiniai veiksnūs, bendro ūkio neveda , nors pareiškėja buvo pateikusi teismui ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl vieno iš sutuoktinių kaltės ,tačiau iki teismo posėdžio nuomonę šalys pakeitė ir sudarė sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių , kuri neprieštarauja viešajai tvarkai bei iš esmės nepažeidžia vienos iš šalių teisių ir teisėtų interesų , todėl tvirtintina / LR CK 3.53 str. 3d. / Šalims išaiškinta,kad įsiteisėjęs teismo sprendimas ateityje užkirs kelią reikšti tapatų reikalavimą Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 259,260,270,538-541 str.

9Teismas nusprendė:

10Prašymą patenkinti.

11Santuoką, įregistruotą 2002-06-07 Šiaulių rajono civilinės metrikacijos skyriuje , akto įrašo Nr ( - ) tarp M. Š. gimusio ( - ) Kuršėnų m. a.k ( - ) ir K. Š. gimusios ( - ) a. k ( - ) Šiaulių r. turinčių nepilnametį vaiką, nutraukti.

12Patvirtinti tarp M. Š. ir K. Š. sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių šiomis sąlygomis :

  1. Šalys tarpusavio išlaikymo nereikalauja .
  2. Nekilnojamo turto , kuris būtų įgytas santuokoje , nėra.
  3. Kilnojamą turtą , kurį šalys įsigijo santuokoje ir nenurodė sutartyje pasidalijo gera valia ir turtinių pretenzijų vienas kitam nereiškia .
  4. Nepilnamečio vaiko sūnaus A. Š. gimusio ( - ) gyvenamoji vieta nuo 2013-06-10 iki 2013-08-10 nustatoma su jo tėvu M. Š. , o nuo 2013-08-11 sūnaus gyvenamoji vieta nustatoma su motina K. Š. ak ( - ).
  5. Nepilnamečio sūnaus A. Š. gim. ( - ) auklėjime dalyvauja abu tėvai bendru tarpusavio susitarimu.
  1. Abu sutuoktiniai prisidės prie vaiko išlaikymo , atsižvelgiant į vaiko poreikius ir savo galimybes. Pareiškėja K. Š. įsipareigoja teikti išlaikymą nepilnamečiam sūnui A. Š. gim. ( - ) po 250 Lt kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis nuo 2013-06-10 iki 2013-08-10.
  2. M. Š. a.k ( - ) įsipareigoja vaiko A. Š. gim. ( - ) išlaikymui kas mėnesį mokėti po 250 Lt periodinėmis išmokomis nuo 2013 -08-11 iki vaiko pilnametystės .
  3. Vaiko išlaikymui skirtų lėšų tvarkytoju uzufrukto teise laikotarpiu nuo 2013-06-10 iki 2013-08-10 yra M. Š. , o laikotarpiu nuo 2013-08-11 iki 2026-07-11 K. Š. , kuri įsipareigoja nenaudoti gautų pinigų savo asmeniniam poreikiams tenkinti.

139 Kreditorinių įsiskolinimų nėra .

1410 Šalys pasilieka prie turėtų bylinėjimosi išlaidų ir priteisti viena iš kitos neprašo

1511. Nutraukus santuoką palikti santuokines pavardes ( - ).’’

16Šio sprendimo nuorašą per tris dienas nuo įsiteisėjimo dienos išsiųsti Šiaulių miesto CMS santuokos nutraukimui užregistruoti.

17Sprendimas per 30 d. gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per šį teismą

18Teisėja

19Aldona Monstavičienė

Proceso dalyviai