Byla 2-125-420/2015
Dėl ieškovo pakeitimo civilinėje byloje Nr. (duomenys neskelbtini)

1Zarasų rajono apylinkės teismo teisėjas Vladimiras Kurasovas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs UAB Finansų valdymo sprendimų centras prašymą dėl ieškovo pakeitimo civilinėje byloje Nr. ( - ),

Nustatė

2Iš pareiškėjo prašymo ir prie jo pateiktų dokumentų matyti, kad 2014-05-30 pradinis kreditorius UAB „Conmaster“ ir naujasis kreditorius UAB Finansų valdymo sprendimų centras sudarė reikalavimo perleidimo sutartį Nr. STP-2014-160-165-4/3, pagal kurią pradinis kreditorius perleido naujajam kreditoriui reikalavimo teisę į skolininką – UAB „GM agro“, į.k. 302492592, todėl teismo prašė civilinėje byloje Nr. ( - ) pradinį ieškovą pakeisti naujuoju, o taip pat išduoti vykdomąjį raštą pagal įsiteisėjusi Zarasų rajono apylinkės teismo ( - ) preliminarų sprendimą.

3Prašymas tenkintinas.

4Sutinkamai su LR CPK 48 str., tais atvejais, kai viena iš ginčijamo arba sprendimu nustatyto teisinio santykio šalių pasitraukia iš bylos (reikalavimo perleidimas), teismas, jei yra pagrindas, rašytinio proceso tvarka tą šalį pakeičia jos teisių perėmėju, išskyrus atvejus, kai yra negalimas materialinių subjektinių teisių perėmimas. Teisių perėmimas galimas bet kurioje proceso stadijoje. Teisių perėmėjui visi veiksmai, atlikti procese iki jo įstojimo, yra privalomi tiek, kiek jie būtų buvę privalomi tam asmeniui, kurio vietoj įstojo teisių perėmėjas.

5Iš byloje esančių duomenų: reikalavimo perleidimo sutarties Nr. STP-2014-160-165-4/3 (b. l. 2-3) ir pranešimo dėl reikalavimo teisių perleidimo (b. l. 4) matyti, kad reikalavimo teisė į UAB „GM agro“ skolą yra perleista UAB Finansų valdymo sprendimų centrui. Duomenų, kad vykdymo procesas buvo prasidėjęs, nėra, kitų duomenų, trukdančių pakeisti pradinį ieškovą naujuoju ieškovu, nenustatyta. Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, prašymas dėl procesinių teisių perėmimo ir vykdomojo rašto išdavimo tenkintinas.

6Teismas, vadovaudamasis LR CPK 48, 290 – 291, 593 str.,

Nutarė

7Prašymą patenkinti.

8Pradinį ieškovą UAB „Conmaster“, į.k. 301151136, civilinėje byloje Nr. ( - ), pakeisti jo teisių perėmėju nauju ieškovu (išieškotoju) UAB Finansų valdymo sprendimų centru, į.k. 302772523.

9Naujam ieškovui (išieškotojui) Finansų valdymo sprendimų centrui išduoti vykdomąjį raštą pagal įsiteisėjusi Zarasų rajono apylinkės teismo ( - ) preliminarų sprendimą, civilinėje byloje Nr. ( - ).

10Nutartis per 7 d. nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui per Zarasų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai