Byla e2-54-729/2019
Dėl įpareigojimo pašalinti savavališkos statybos padarinius

1Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų teisėja Jurgita Grigonienė

2rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovo pagal ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinį atsakovei D. N., tretieji asmenys Pajūrio regioninio parko direkcija, D. B., Gražina A. K., V. V. N. ir A. N., dėl įpareigojimo pašalinti savavališkos statybos padarinius

Nustatė

3Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose nagrinėjama civilinė byla pagal ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinį atsakovei D. N., tretieji asmenys Pajūrio regioninio parko direkcija, D. B., G.A. K., V. V. N. ir A. N., dėl įpareigojimo pašalinti savavališkos statybos padarinius.

4Prieš 2019-12-02 numatytą parengiamąjį posėdį ieškovas pateikė rašytinį prašymą dėl ieškinio atsiėmimo, kuriame nurodė, kad 2019-10-24 ieškovas gavo atsakovės atstovo pranešimą dėl ieškovo 2016-05-19 jai surašyto privalomojo nurodymo pašalinti savavališkos statybos padarinius Nr. PNSSP-30-160519-00010 ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos atsakovei 2019-10-22 išduoto leidimo rekonstruoti statinį Nr. LRS-34-191022-00042 pagal projektuotojo UAB ‚Vakarų architektūra“ 2019 m. pateiktą statinio projektą. Ieškovo įgaliotas pareigūnas patikrino leidimo išdavimo teisėtumą ir 2019-11-14 statybą leidžiančio dokumento išdavimo teisėtumo, prisijungimo sąlygų ir specialiųjų reikalavimų išdavimo terminų laikymosi patikrinimo aktu Nr. SLD-30-191114-00086 nustatė, jog leidimas yra išduotas teisėtai. Inspekcijos 2019-11-22 statinio atitikties projektui patikrinimo aktu Nr. (15.54_-SPA-233 konstatuota, kad gyvenamojo namo, unikalus Nr. ( - ), esančio ( - ) dalies, priklausančios atsakovei, rekonstrukcija nepažeidžia esminių statinio projekto, pagal kurį buvo išduotas leidimas, sprendinių; todėl 2019-11-22 privalomojo nurodymo pašalinti savavališkos statybos padarinius įvykdymo patikrinimo aktu Nr. PNSSA-30-191112-00112 buvo nustatyta, kad privalomasis nurodymas yra įvykdytas, atsakovė pašalino savavališkos statybos padarinius įteisinimo būdu. Tokiu būdu ieškovo ieškinio reikalavimas pašalinti savavališkos statybos padarinius yra įvykdytas ir ieškovui atsirado teisinis pagrindas atsiimti ieškinį byloje. Teikdamas šį prašymą, ieškovas prašo nepriteisti iš jo bylinėjimosi išlaidų atsakovui, nes teisinis pagrindas atsiimti ieškinį atsirado tik po jo pateikimo teismui, kai atsakovė ėmėsi priemonių savavališkos statybos padariniams pašalinti ir galiausiai juos pašalino; tai įrodo, kad ieškovas, pareikšdamas ieškinį, elgėsi teisėtai ir pagrįstai, vykdė teisės aktuose įtvirtintą savo funkciją vykdyti statybos valstybinę priežiūrą, todėl bylinėjimosi išlaidos iš jo nepriteistinos.

5Atsakovės D. N. atstovas patvirtino, kad atsakovė pritaria ieškovo pozicijai atsiimti ieškinį ir prašo išspręsti šį klausimą rašytinio proceso tvarka.

6Lietuvos Respublikos CPK 139 str. numato ieškovo teisę atsiimti pareikštą ieškinį iki pirmosios instancijos teismo sprendimo priėmimo, turint atsakovo sutikimą. Šioje byloje toks sutikimas yra pateiktas, todėl nenustatyta jokių priežasčių šiai ieškovo teisei riboti, todėl pareiškimas paliekamas nenagrinėtas ( Lietuvos Respublikos CPK 296 str. 1 d. 10 p.).

7Užbaigiant bylą, turi būti išspręstas bylinėjimosi išlaidų atlyginimo klausimas, tačiau šioje byloje nei ieškovas, nei atsakovė, nei tretieji asmenys nėra pateikę prašymų dėl jų patirtų bylinėjimosi išlaidų atlyginimo, nuo žyminio mokesčio mokėjimo ieškovas buvo atleistas, o pagal Lietuvos Respublikos CPK 87 straipsnio 1 d. 2 p. nereikia jo priteisti ir iš neatleistos nuo tokio mokesčio mokėjimo atsakovės, todėl jokio sprendimo šiuo klausimu priimti nėra poreikio.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 139 str. 1 d., 290 str. teismas

Nutarė

9patenkinti ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos pareiškimą dėl ieškinio atsiėmimo, pareikštą atsakovei D. N. ieškinį palikti nenagrinėtu.

10Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo gavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmus.

Proceso dalyviai
Ryšiai