Byla 2-343-207/2011
Dėl juridinę reikšmę turinčio - daikto valdymo nuosavybės teise - fakto nustatymo

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Virginija Kazlauskienė,

2rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo R. J. pareiškimą suinteresuotiems asmenims Šiaulių apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai, Valstybės įmonei „Regitra“ Šiaulių filialui dėl juridinę reikšmę turinčio - daikto valdymo nuosavybės teise - fakto nustatymo, ir

Nustatė

3Pareiškėjas R. J. kreipėsi į teismą pareiškimu, prašydamas nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, jog kilnojamąjį daiktą- motociklą jis valdo nuosavybės teise. Teismas 2011-01-20 pareiškimą priėmė ir suinteresuotiems asmenims nustatė terminą atsiliepimams pateikti.

42011-03-10 teismo posėdžio metu teismas pareikalavo pareiškėją pateikti naujų įrodymų, pareiškime nurodytoms aplinkybėms pagrįsti ir bylos nagrinėjimą atidėjo.

52011-03-16 teisme gautas pareiškėjo atstovės advokatės K. P. pareiškimas, kuriame nurodyta, kad pareiškėjas R. J. atsisako nuo pareiškimo dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo, prašo atsisakymą priimti ir civilinę bylą nutraukti, bylos nutraukimo pasekmės pareiškėjui žinomos.

6Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 42 straipsnyje numatyta šalies teisė atsisakyti nuo reikalavimo ir kadangi tokie pareiškėjo veiksmai, tai yra atsisakymas nuo pareiškimo, teismo nuomone, neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, atsisakymas priimtinas ir byla nutrauktina (CPK 42, 140 str. 1d.).

7Šalims išaiškintinos bylos nutraukimo pasekmės (CPK 294 str.), jog bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

8Vadovaudamasis LR Civilinio proceso kodekso 42 straipsnio 1,2,4 dalimis, 140 straipsnio 1 dalimi, 293 straipsnio 1dalies 4 punktu, 294 straipsnio 2 dalimi, 295, 290-292 straipsniais , teismas,

Nutarė

9Priimti pareiškėjo R. J. atsisakymą nuo pareiškimo suinteresuotiems asmenims Šiaulių apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai, Valstybės įmonei „Regitra“ Šiaulių filialui dėl juridinę reikšmę turinčio - daikto valdymo nuosavybės teise- fakto nustatymo ir civilinę bylą Nr. 2- 343 -207/2011 nutraukti.

10Šalims išaiškinti bylos nutraukimo tvarką ir pasekmes, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

11Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai