Byla 2-407-570/2012
Dėl turto arešto (žurnalo eilės Nr.071200022), priėmimo klausimą, rašytinio proceso tvarka

1Marijampolės rajono apylinkės teismo hipotekos teisėja Rūta Neveckienė, išnagrinėjusi pareiškėjo Danske Bank A/S Lietuvos filialo pareiškimo dėl turto arešto (žurnalo eilės Nr.071200022), priėmimo klausimą, rašytinio proceso tvarka

Nustatė

22012-01-02 CHĮF - hipotekos skyriuje prie Marijampolės rajono apylinkės teismo gautas pareiškėjo Danske Bank A/S Lietuvos filialo pareiškimas dėl priverstinio skolos išieškojimo iš skolininko BUAB „Žaliašilio miškai“ ir įkeisto daikto savininkų G. S. ir R. S. įkeisto ( - ).

3Pareiškimas atsisakytinas priimti.

4Nustatyta, kad pareiškėjas dėl įkeisto turto arešto ir skolininko bei įkeisto daikto savininkų įspėjimo 2009-10-26 yra kreipęsis pagal teismingumą į Alytaus rajono apylinkės teismo hipotekos skyrių, kur yra užvesta civilinė byla 2-2146-470/2009 ir 2009-10-30 hipotekos teisėjos nutartimi areštuotas G. S. ir R. S. priklausantis įkeistas nekilnojamasis daiktas – ( - ), o skolininkas bei įkeisto daikto savininkai įspėti, kad skolos negrąžinus per 1 mėnesį nuo nutarties įteikimo dienos įkeistas daiktas bus parduotas iš varžytynių. Teismo nutartis įsiteisėjusi, LR Turto arešto aktų registre daikto areštas įregistruotas.

5Ši civilinė byla 2011-06-30 Alytaus rajono apylinkės teismo hipotekos teisėjos nutartimi perduota pagal teismingumą CHĮF – hipotekos skyriui prie Marijampolės rajono apylinkės teismo.

6Vadinasi tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu jau yra priimtas sprendimas, todėl analogiškas pareiškimas atsisakytinas priimti.

7CPK 558 str. 2 d. numato, kad jeigu skola per vieną mėnesį nuo įspėjimo skolininkui ir įkeisto daikto savininkui įteikimo dienos negrąžinta, hipotekos kreditorius pakartotinai kreipiasi su pareiškimu į hipotekos skyrių dėl skolos išieškojimo arba įkeisto daikto perdavimo administruoti ir kartu pateikia hipotekos lakštą.

8Todėl jeigu skola negrąžinta ir įkeistas daiktas neperduotas kreditoriui administruoti, pastarasis turi kreiptis į hipotekos teisėją su pakartotiniu pareiškimu dėl įkeisto turto pardavimo iš varžytynių ir skolos išieškojimo. Atkreiptinas dėmesys, jog skolininkui yra iškelta bankroto byla, todėl su pakartotiniu pareiškimu turi būti pateikti duomenys, koks yra patvirtintas AB Danske banko kreditorinis reikalavimas bankrutuojančiai UAB „Žaliašilio miškai“ (nurodyti pagal konkrečias prievoles), pateikti įsiteisėjusią bankroto bylą nagrinėjančio teismo nutartį dėl kreditorinių reikalavimų patvirtinimo, atkreipiant dėmesį į tai, kad prašomos iš įkeisto turto išieškoti skolos dydis turi sutapti su patvirtinto kreditorinio reikalavimo dydžiu.

9Dėl aukščiau nurodytų aplinkybių viseto, pareiškėjo Danske Bank A/S Lietuvos filialo pareiškimas dėl turto arešto atsisakytinas priimti (CPK 137 str. 2 d. 5 p., 443 str. 1 d.).

10Atsižvelgiant į tai, kad LR Finansų ir Teisingumo ministrų 2011-11-07 įsakymu Nr. 1R-261/1K-355 nustatyta minimali valstybei priteistina bylinėjimosi išlaidų suma yra 10 litų, šioje byloje susidariusios 3,10 Lt dydžio išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu, iš pareiškėjo valstybei nepriteistinos.

11Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 5 p., 290, 291 str. 558 str. 2 d., teismas

Nutarė

12Atsisakyti priimti pareiškėjo Danske Bank A/S Lietuvos filialo pareiškimą dėl turto arešto.

13Nutarties nuorašą išsiųsti pareiškėjui.

14Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai