Byla 2K-155/2011

1Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš kolegijos pirmininko Vytauto Greičiaus, Vladislovo Ranonio ir pranešėjos Dalios Bajerčiutės,

2sekretoriaujant Dianai Šataitytei,

3dalyvaujant prokurorui Sergejui Bekiš,

4teismo posėdyje kasacine tvarka nagrinėjant baudžiamąją bylą pagal Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojo kasacinį skundą dėl Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2010 m. spalio 21 d. nutarties, buvo pateiktas aukštesniojo prokuroro rašytinis prašymas atšaukti paduotą kasacinį skundą.

5Teisėjų kolegija, išklausiusi prokuroro, prašiusio kasacinį skundą palikti nenagrinėtą, paaiškinimų,

Nustatė

6Kauno miesto apylinkės teismo 2010 m. liepos 10 d. nuosprendžiu A. J. nuteistas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 281 straipsnio 1 dalį 20 MGL (2600 Lt) dydžio bauda. Nukentėjusiosios ir civilinės ieškovės V. M. civilinis ieškinys patenkintas iš dalies ir jai iš A. J. priteista 5500 Lt už neturtinę žalą.

7Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2010 m. spalio 21 d. nutartimi Kauno miesto apylinkės teismo 2010 m. liepos 10 d. nuosprendžio dalis dėl civilinio ieškinio pakeista: panaikinta nuosprendžio dalis, kuria V. M. iš A. J. priteista 5500 Lt neturtinės žalos atlyginimo; V. M. 5500 Lt neturtinės žalos atlyginimas priteistas iš UAB „MARX Vilnius“. Kita nuosprendžio dalis palikta nepakeista.

8A. J. pagal BK 281 straipsnio 1 dalį nuteistas už tai, kad 2010 m. sausio 19 d., apie 14.00 val., Kaune, A. Juozapavičiaus pr., vairuodamas automobilį „Škoda Fabia“ (valst. Nr. ( - ) ir važiuodamas nuo M. K. Čiurlionio g. link Mažeikių g., ties namu Nr. 121, pažeidė Kelių eismo taisyklių 132 punkto reikalavimus: nesilaikė tokio atstumo, kad neatsitrenktų į priekyje važiuojančią transporto priemonę, jeigu ši būtų stabdoma; dėl to atsitrenkė į priekyje jo važiavusio bei prieš nereguliuojamą pėsčiųjų perėją praleisti pėsčiąjį sustojusio automobilio „VW Passat“ (valst. Nr. ( - ), vairuojamo V. M., galinę dalį; dėl šio eismo įvykio vairuotojai V. M. buvo nesunkiai sutrikdyta sveikata.

9Kasaciniu skundu Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas prašė panaikinti Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2010 m. spalio 21 d. nutartį ir perduoti bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka dėl esminių Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų. Kasacinis skundas paduotas dėl teismo nutarties dalies, kuria nukentėjusiajai (civilinei ieškovei) V. M. priteistas 5500 Lt neturtinės žalos atlyginimas iš UAB „MARX Vilnius“ (nuteistojo darbdavio), neįtraukus jo į bylą kaip civilinio atsakovo.

10Lietuvos Aukščiausiojo Teismo posėdyje kasacine tvarka nagrinėjant baudžiamąją bylą prokuroras, susipažinęs su nuteistojo A. J. pateiktais dokumentais, patvirtinančiais, kad tarp jo darbdavio UAB „MARX Vilnius“ ir nukentėjusiosios V. M. 2010 m. gruodžio 7 d., po skundžiamo teismo sprendimo priėmimo, buvo sudarytas susitarimas dėl jai teismo priteistos neturtinės žalos atlyginimo ir kad šis susitarimas jau yra įvykdytas, todėl bylos grąžinimas naujam apeliaciniam nagrinėjimui dėl UAB „MARX Vilnius“ įtraukimo į bylą civiliniu atsakovu yra beprasmis, pateikė Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Valstybinio kaltinimo skyriaus vyriausiojo prokuroro Raimondo Petrausko rašytinį prašymą atšaukti Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojo kasacinį skundą.

11Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Valstybinio kaltinimo skyriaus vyriausiojo prokuroro prašymas tenkintinas.

12BPK 368 straipsnio 3 dalyje nustatyta kasatoriaus teisė atšaukti paduotą kasacinį skundą. Tais atvejais, kai skundas paduotas prokuroro, atšaukti jį gali ir aukštesnysis prokuroras. Prokuroro kasacinio skundo atšaukimas šioje byloje yra paduotas baudžiamojo proceso įstatymo nustatyta tvarka, t. y. jį raštu padavė aukštesnysis prokuroras iki bylos nagrinėjimo teismo posėdyje pradžios. Esant šioms aplinkybėms bei atsižvelgiant į tai, kad UAB „MARX Vilnius“ savo noru atlygino nukentėjusiajai priteistą neturtinę žalą, kasacinio skundo atšaukimas priimtinas ir kasacinis skundas paliktinas nenagrinėtas.

13Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 381 straipsnio 1 dalimi,

Nutarė

14Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojo kasacinį skundą palikti nenagrinėtą.

Proceso dalyviai