Byla 2S-335-227/2011

1Panevėžio apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Margaritos Dzelzienės (teisėjų kolegijos pirmininkė ir pranešėja), Laimutės Sankauskaitės, Birutės Jonaitienės,

2teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal atsakovo UAB „Helanas“ atskirąjį skundą dėl Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. kovo 16 d. nutarties dėl laikinųjų apsaugos priemonių pritaikymo, priimtos civilinėje byloje Nr. 2-848-336/2011 pagal ieškovo UAB „Gedimex“ ieškinį atsakovui UAB „Helanas“ dėl skolos ir delspinigių priteisimo.

3Teisėjų kolegija, išnagrinėjusi bylą,

Nustatė

4Ieškovas UAB „Gedimex“ ieškiniu kreipėsi į teismą prašydamas iš atsakovės UAB „Helanas“ priteisti 12 000,00 Lt skolos, 841,20 Lt delspinigių, 8,05 % metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki sprendimo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas pagal asfaltbetonio mišinio pirkimo-pardavimo sutartį. Teismo sprendimo įvykdymui užtikrinimui prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir areštuoti skolininkės turtą ir pinigines lėšas, nes gali pasunkėti teismo sprendimo įvykdymas.

5Kėdainių rajono apylinkės teismas 2011-03-16 nutartimi prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių tenkino ir areštavo atsakovo turtą, o tokio nesant ir pinigines lėšas 12 841,20 Lt sumai. Teismas, įvertinęs reikalavimo sumos dydį, nusprendė, kad suma yra didelė, todėl nepritaikius laikinųjų apsaugos priemonių, teismo sprendimo įvykdymas gali pasunkėti arba pasidaryti nebeįmanomas.

6Kėdainių rajono apylinkės teismas 2011-03-21 priėmė preliminarų sprendimą, kuriuo ieškinį tenkino visiškai.

7Atskiruoju skundu atsakovas prašė teismo nutartį panaikinti. Nurodė, kad nebuvo būtinybės taikyti laikinąsias apsaugos priemones. Atsakovas skolą pripažįsta ir nori ją geranoriškai sumokėti. Dalį skolos – 3000 Lt jau sumokėjo. Laiku su ieškovu negalėjo atsiskaityti dėl atsiradusių materialinių problemų. Planuoja su ieškovu pilnai atsiskaityti iki 2011-05-01.

8Atsiliepimo į atskirąjį skundą ieškovas nepateikė.

9Apeliacinės instancijos teismui 2011-04-08 atsakovas UAB „Helanas“ pateikė pareiškimą, kuriame nurodoma, kad vadovaujantis LR CPK 308 str. atsisako atskirojo skundo. Nurodo, kad ginčas tarp ieškovo ir atsakovo yra taikiai išspręstas, todėl atskirojo skundo nagrinėjimas apeliacinės instancijos teisme yra nereikalingas.

10Prašymas tenkintinas, apeliacinis procesas nutrauktinas.

11Pagal Civilinio proceso kodekso 338 straipsnį atskiriesiems skundams paduoti ir nagrinėti taikomos taisyklės, reglamentuojančios procesą apeliacinės instancijos teisme, išskyrus Civilinio proceso kodekso antrajame skirsnyje numatytas išimtis. Remiantis Civilinio proceso kodekso 308 straipsnio pirmąja dalimi, atskirąjį skundą padavęs asmuo turi teisę atsisakyti skundo iki baigiamųjų kalbų, o, jeigu skundas nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka – iki skundo nagrinėjimo iš esmės pradžios. Teismas gali nepriimti atskirojo skundo atsisakymo, jei yra Civilinio proceso kodekso 42 straipsnio antrojoje dalyje numatytos sąlygos, tai yra, jei atsisakymas prieštarauja imperatyvioms įstatymo nuostatoms ar viešajam interesui. Atskirojo skundo atsisakęs asmuo jį paduoti pakartotinai neturi teisės (CPK 308 str. 3 d.).

12Atsakovas atsisakymą nuo atskirojo skundo pateikė 2011-04-08 t. y. iki bylos nagrinėjimo iš esmės pradžios. Pareiškime patvirtino, jog jam yra žinomos Civilinio proceso kodekso 308 straipsnio trečiojoje dalyje numatytos pasekmės. Atsakovo UAB „Helanas“ atskirojo skundo atsisakymas įstatymui neprieštarauja. Bylos medžiagoje nėra duomenų, kad toks atsisakymas pažeistų kieno nors teises ar įstatymo saugomus interesus arba prieštarautų viešajam interesui. Todėl teisėjų kolegija priima atsakovo atsisakymą nuo atskirojo skundo, o apeliacinį procesą nutraukia (CPK 338, 308 str.).

13Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 308, 338, 339 straipsniais, teisėjų kolegija

Nutarė

15Nutraukti apeliacinį procesą, pradėtą pagal atsakovo UAB „Helanas“ atskirąjį skundą dėl Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. kovo 16 d. nutarties, kuria pritaikytos laikinąsios apsaugos priemonės atsakovo UAB „Helanas“ turtui.

Proceso dalyviai