Byla 2-3895-79/2013
Dėl santuokos nutraukimo bendru sutikimu ir santuokos nutraukimo pasekmių sutarties patvirtinimo

1(S)

2Šiaulių apylinkės teismo teisėja Aldona Monstavičienė,

3dalyvaujant ieškovui G. V. atsakovui M. V. viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjų G. V. ir M. V. pareiškimą dėl santuokos nutraukimo bendru sutikimu ir santuokos nutraukimo pasekmių sutarties patvirtinimo ,

4Išnagrinėjęs bylą Nustatė

5Šalys susituokė 2010-09-18 Šiaulių rajono Civilinės metrikacijos skyriuje. Tai šalių pirma santuoka. Santuokos metu gimė sūnus ( - ).

6Pareiškėja buvo pateikusi ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės , tačiau jo atsisakė . Prašo nagrinėti bylą ypatingos teisenos tvarka pagal pateiktą prašymą ir nutraukti santuoką bendru sutuoktinių sutikimu. Tokį pat prašymą pateikė ir M. V. .

7Pareiškėjai nurodo,kad santuoka faktiškai iširo dėl abiejų nesutarimo ir skirtingų charakterių bei požiūrio į gyvenimą dėl ko kyla bereikalingi konfliktai . Jau beveik vienus metus šalys gyvena atskirai ,bendro ūkio nebeveda , jokių santuokinių ryšių nepalaiko. Šeimos atkurti nėra galimybės, taikymosi termino neprašo. Pareiškėjai nurodė ,kad yra veiksnūs ir dėl santuokos nutraukimo pasekmių sudarė sutartį , kurią prašo patvirtinti . Sutuoktinio išlaikymo klausimu pretenzijų vienas kitam neturi. Pareiškėjai pavardes prašo palikti santuokines.

8Pareiškėjų prašymas tenkintinas ir santuoka nutrauktina.

9Iš šalies pareiškimų matyti, kad santuokiniai ryšiai nutrūkę,šalys nesutarė dėl charakterių nesutapimų, jų santuokinis gyvenimas nutrūkęs, šalys taikytis nenori. Turtinių ginčų nėra, nepilnamečio vaiko gyvenamoji vieta , bendravimas su juo ir išlaikymas išspręstas. Nuo santuokos sudarymo praėję daugiau kaip vieneri metai, abu sutuoktiniai veiksnūs, bendro ūkio neveda , nors pareiškėjas buvo pateikęs teismui ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl vieno iš sutuoktinių kaltės ,tačiau iki teismo posėdžio nuomonę šalys pakeitė ir sudarė sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių , kuri neprieštarauja viešajai tvarkai bei iš esmės nepažeidžia vienos iš šalių teisių ir teisėtų interesų , todėl tvirtintina / LR CK 3.53 str. 3d. / Šalims išaiškinta,kad įsiteisėjęs teismo sprendimas ateityje užkirs kelią reikšti tapatų reikalavimą Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 259,260,270,538-541 str.

10Teismas nusprendė:

11Prašymą patenkinti.

12Santuoką, įregistruotą 2010-09-18 Šiaulių rajono civilinės metrikacijos skyriuje , akto įrašo Nr. 224 tarp M. V. ( - ) ir G. V. ( - ) Kuršėnų m. turinčių nepilnametį vaiką, nutraukti.

13Patvirtinti tarp M. V. ir G. V. sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių šiomis sąlygomis :

  1. Šalys tarpusavio išlaikymo nereikalauja .
  2. Nekilnojamo turto , kuris būtų įgytas santuokoje , šalys neturi.
  3. Kilnojamas turtas televizorius , kurio vertė 2000 Lt atitenka M. V. , fotoaparatas , kurio vertė 1000 Lt atitenka G. V. asmeninės nuosavybės teise. Kitą kilnojamą turtą , kurį šalys įsigijo santuokoje ir nenurodė sutartyje pasidalijo gera valia ir turtinių pretenzijų vienas kitam nereiškia .
  4. Nepilnamečio vaiko sūnaus ( - ) gyvenamoji vieta nustatoma su motina G. V. a.k ( - ). G. V. įsipareigoja netrukdyti M. V. bendrauti su sūnumi ir dalyvauti jo auklėjime.
  5. Šalys sutarė , kad vienerius metus laiko nuo šios sutarties sudarymo dienos M. V. bendraus su nepilnamečiu sūnumi A. V. , dalyvaujant jo motinai G. V. jos gyvenamojoje vietovėje. M. V. bendraus su sūnumi taip :atvyks pas sūnų į G. V. gyvenamąją vietą kas antrą mėnesio savaitgalį , laiką suderinus su G. V. iš anksto / prieš dvi,tris dienas iki savaitgalio/
  6. Šalys susitarė , kad bendravimo su sūnumi tvarką ir sąlygas derins abipusius susitarimu , atsižvelgiant į vaiko interesus ir sveikatą.
  7. Nepilnamečio vaiko sūnaus A. V. išlaikymo klausimas išspręstas 2012-06-07 Šiaulių miesto apylinkės teismo nutartimi.
  1. Kreditorinis įsipareigojimas AB SWEDBANK bankui pagal vartojimo kreditą gautą pagal 2011-10-17 vartojimo kredito sutartį Nr. 11-049099-VA po santuokos nutraukimo toliau vykdys M. V. .

1410 Šalys pasilieka prie turėtų bylinėjimosi išlaidų ir priteisti viena iš kitos neprašo.

1511. Nutraukus santuoką palikti santuokines pavardes ( - ),, .

16Šio sprendimo nuorašą per tris dienas nuo įsiteisėjimo dienos išsiųsti Šiaulių miesto CMS santuokos nutraukimui užregistruoti.

17Sprendimas per 30 d. gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per šį teismą

18Teisėja

19Aldona Monstavičienė

Proceso dalyviai