Byla 2-6798-394/2011

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Jarūnė Sedalienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi prašymą dėl taikos sutarties patvirtinimo civilinėje byloje pagal ieškovės L. M. ieškinį atsakovui B. H. dėl išlaikymo nepilnamečiui vaikui priteisimo, institucija, teikianti išvadą, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius,

Nustatė

2Šalys pateikia ir prašo patvirtinti taikos sutartį, pagal kurią ieškovė mažina savo reikalavimus ir sutinka, kad atsakovas teiktų išlaikymą nepilnametei dukrai A. H. po 280,00 Lt kas mėnesį periodinėmis išmokomis nuo teismo nutarties įsiteisėjimo dienos iki dukters pilnametystės, o atsakovas įsipareigoja teikti tokio dydžio išlaikymą, ieškovė įsipareigoja vaiko išlaikymui skirtas lėšas tvarkyti uzufrukto teise, šalys viena iš kitos bylinėjimosi išlaidų neprašo, teismo patirtas išlaidas atlygina atsakovas.

3Šalių prašoma tvirtinti taikos sutartis neprieštarauja įstatymui, nepažeidžia šalių ir kitų asmenų interesų, todėl tvirtintina, o byla nutrauktina (LR CPK 293 str. 1 d. 5 p.).

4Šalims išaiškintina, jog bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama, tačiau iš esmės pasikeitus jų turtinei padėčiai arba atsiradus papildomoms vaiko priežiūros išlaidoms, jie turi teisę kreiptis į teismą dėl išlaikymo dydžio padidinimo arba sumažinimo (LR CK 3.201 str. 1 ir 2 d. d.).

5Teismas, vadovaudamasis LR CPK 140 str. 3 d., 293 str. 1 d. 5 p., 294 str. 1 d., 2 d., 295 str.,

Nutarė

6Šalių prašymą tenkinti.

7Patvirtinti taikos sutartį tarp ieškovės L. M., a.k. ( - ) gyv. ( - ), ir atsakovo B. H., gim. ( - ), pagal kurią:

8„1. Ieškovė L. M. mažina savo reikalavimus ir sutinka, kad atsakovas teiktų išlaikymą nepilnametei dukrai A. H., a.k. ( - ) po 280,00 Lt kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis nuo teismo nutarties, kuria patvirtinta šalių taikos sutartis, įsiteisėjimo dienos iki A. H. sulauks pilnametystės.

92. Atsakovas B. H. įsipareigoja teikti išlaikymą nepilnametei dukrai A. H., a.k. ( - ) po 280,00 Lt kas mėnesį mokamų periodinių išmokų nuo teismo nutarties, kuria patvirtinta šalių taikos sutartis, įsiteisėjimo dienos iki A. H. sulauks pilnametystės.

103. ieškovė L. M. nepilnametei dukrai A. H., a.k. ( - ) skirtą išlaikymą tvarkys uzfrukto teise.

114. Atsakovui nevykdant šios sutarties sąlygų ir prievolės išlaikyti nepilnametę dukrą, ieškovė turi teisę kreiptis į teismą su prašymu dėl vykdomojo rašto išdavimo ir į antstolį dėl priverstinio teismo sprendimo vykdymo.

125. Šalys prašo patvirtinti pasirašytą taikos sutartį ir civilinę bylą nutraukti.

136. Šalims yra aiškios taikos sutarties sudarymo ir bylos nutraukimo pasekmės, numatytos LR CPK 140 str. ir LR CK 6.985 str.

147. Šalys pasilieka prie patirtų bylinėjimosi išlaidų.

158. Teismo išlaidas sumoka atsakovas.

169. Ieškovė ir atsakovas teismo prašo nagrinėti bylą jiems nedalyvaujant rašytinio proceso tvarka.

1710. Taikos sutartis sudaryta trimis egzemplioriais, po vieną iš kurių tenka sutarties šalims ir vienas pateikiamas Šiaulių m. apylinkės teismui.

18Sutarties šalys pareiškia, kad sutartis yra perskaityta, šalys suprato sutarties teisines pasekme, sutartį priima ir pasirašo, kaip atitinkančią jų valią.

19Sutarties šalims buvo sudaryta galimybė dėl sutarties teisinių pasekmių pasikonsultuoti su savo kvalifikuotu teisininku ir jos šia galimybe pasinaudojo, o jei nepasinaudojo, tai padarė sąmoningai.“

20Civilinę bylą pagal ieškovės L. M. ieškinį atsakovui B. H. dėl išlaikymo nepilnamečiui vaikui priteisimo nutraukti.

21Šalims išaiškinti, jog bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama, tačiau iš esmės pasikeitus turtinei padėčiai arba atsiradus papildomoms vaiko priežiūros išlaidoms, šalys turi teisę kreiptis į teismą dėl išlaikymo dydžio padidinimo arba sumažinimo.

22Išieškoti iš atsakovo B. H., gim. ( - ), 1,50 Lt pašto išlaidų valstybei.

23Šios nutarties kopijas išsiųsti ieškovei, atsakovui.

24Ši nutartis per 7 d. nuo jos nuorašo gavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
1. Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Jarūnė Sedalienė, teismo... 2. Šalys pateikia ir prašo patvirtinti taikos sutartį, pagal kurią ieškovė... 3. Šalių prašoma tvirtinti taikos sutartis neprieštarauja įstatymui,... 4. Šalims išaiškintina, jog bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl... 5. Teismas, vadovaudamasis LR CPK 140 str. 3 d., 293 str. 1 d. 5 p., 294 str. 1... 6. Šalių prašymą tenkinti.... 7. Patvirtinti taikos sutartį tarp ieškovės L. M., a.k. 8. „1. Ieškovė L. M. mažina savo reikalavimus ir... 9. 2. Atsakovas B. H. įsipareigoja teikti išlaikymą... 10. 3. ieškovė L. M. nepilnametei dukrai 11. 4. Atsakovui nevykdant šios sutarties sąlygų ir prievolės išlaikyti... 12. 5. Šalys prašo patvirtinti pasirašytą taikos sutartį ir civilinę bylą... 13. 6. Šalims yra aiškios taikos sutarties sudarymo ir bylos nutraukimo... 14. 7. Šalys pasilieka prie patirtų bylinėjimosi išlaidų.... 15. 8. Teismo išlaidas sumoka atsakovas.... 16. 9. Ieškovė ir atsakovas teismo prašo nagrinėti bylą jiems nedalyvaujant... 17. 10. Taikos sutartis sudaryta trimis egzemplioriais, po vieną iš kurių tenka... 18. Sutarties šalys pareiškia, kad sutartis yra perskaityta, šalys suprato... 19. Sutarties šalims buvo sudaryta galimybė dėl sutarties teisinių pasekmių... 20. Civilinę bylą pagal ieškovės L. M. ieškinį atsakovui... 21. Šalims išaiškinti, jog bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo... 22. Išieškoti iš atsakovo B. H., gim. ( - ), 1,50 Lt pašto... 23. Šios nutarties kopijas išsiųsti ieškovei, atsakovui.... 24. Ši nutartis per 7 d. nuo jos nuorašo gavimo dienos atskiruoju skundu gali...