Byla N2-3131-239/2013
Dėl nepilnamečiui vaikui teikiamo išlaikymo priėmimo klausimą

1Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Nijolė Zaleckienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovės A. Z. ieškinio dėl nepilnamečiui vaikui teikiamo išlaikymo priėmimo klausimą ir

Nustatė

22013-10-18 Trakų rajono apylinkės teismo nutartimi civilinėje byloje Nr. 3-131-239/2013 nustatytas ieškovei terminas nutartyje nustatytiems trūkumas pašalinti: nurodyti ieškinio sumą; įrodymus, patvirtinančius ieškovės išdėstytas aplinkybes; ieškovės nuomonę dėl sprendimo už akių priėmimo; informaciją, ar byla bus vedama per advokatą (jei byla vedama per advokatą nurodomas advokato vardas pavardė, darbo vietos adresas), pridėti įrodymus, kuriais ieškovė grindžia savo reikalavimus. Įvertinus gautą ieškovės patikslintą ieškinį, ieškovė pašalino tik dalį nutartyje nurodytų trūkumų.

3Kaip matyti iš patikslinto ieškinio, ieškovė nepateikė teismui įrodymų, patvirtinančių ieškinyje nurodytas aplinkybes. Patikslintame ieškinyje ji nurodė, kad vaiko gimimo liudijimo kopijos negali pateikti, nes jos tvirtinimas yra susijęs su jos papildomomis išlaidomis, jį pateiks atsakovas kartu su atsiliepimu. CPK 135 str. 2 d. numatyta, kad prašant įrodymų, kurių ieškovas pateikti negali, išreikalavimo turi būti nurodomos priežastys, kodėl negalima pateikti šių įrodymų. Kaip matyti iš ieškovės patikslintame ieškinyje išdėstytų aplinkybių, ji bendrauja su atsakovu, todėl teismui nėra aišku, kodėl ji negali pateikti gimimo liudijimo kartu su ieškiniu. Pažymėtina, kad kiti įrodymai, patvirtinantys ieškinyje išdėstytas aplinkybes – kad nepilnamečio vaiko tėvas neprisideda prie jo išlaikymo; duomenų, patvirtinančių prašomo priteisti išlaikymo dydį ir kt. teismui pateikti nebuvo.

4CPK 115 str. 2 d. numatyta, kad nepašalinus trūkumų, ieškinys laikomas nepaduotu ir kartu su priedais grąžinamas ieškovei. Pažymėtina, kad tai neužkerta kelio ieškovei pašalinus trūkumus vėl kreiptis į teismą.

5Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 115 str. 2 d. str., teismas

Nutarė

6A. Z. ieškinį dėl nepilnamečiui vaikui teikiamo išlaikymo laikyti nepaduotu ir jį su priedais grąžinti jį padavusiai A. Z..

7Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai