Byla e2VP-1509-674/2016
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, pradinis išieškotojas AB ,,Swedbank“, skolininkai D. G., A. G

1Raseinių rajono apylinkės teismo teisėja Aurelija Petkevičienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo ,,PluPlus Capital“ AS atstovaujamo ,,PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialas prašymą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, pradinis išieškotojas AB ,,Swedbank“, skolininkai D. G., A. G..

2Teismas

Nustatė

3Pareiškėjas prašo pakeisti išieškotoją AB Swedbank į išieškotoją ,,PlusPlus Capital“ AS Lietuvoje atstovaujamą ,,PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo.

4Pareiškėjas prašyme nurodė, kad 2014 m. rugpjūčio 19 d. Raseinių rajono apylinkės teismo sprendimu AB Swedbank naudai iš atsakovų buvo priteista skola, sutartinės palūkanos, 5 proc. dydžio metinės palūkanos ir bylinėjimosi išlaidos. Buvo išduotas civilinėje byloje Nr. 2-729-136/2014 vykdomasis dokumentas, kurį vykdo antstolė E. Rulienė. 2016-08-03 reikalavimo perleidimo sutartimi kreditorius AB Swedbank perleido kreditorinio reikalavimo teises į įsiskolinimą ,,PlusPlus Baltic“ OU Lietuvoje veikiančiai per ,,PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialą. 2016-08-05 reikalavimo perleidimo sutartimi kreditorius ,,PlusPlus Baltic“ OU perleido kreditorinio reikalavimo teises į šį įsiskolinimą ,,PlusPlus Capital“ AS Lietuvoje atstovaujamai ,,PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo.

5Prašymas tenkintinas. Lietuvos Respublikos CPK 596 straipsnio 1 dalyje nurodyta, kad pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, fizinio asmens mirties, juridinio asmens reorganizavimo ar likvidavimo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais.

6Iš pateiktų dokumentų matyti, kad pagal 2016-08-03 sudarytą reikalavimo perleidimo sutartį AB Swedbank perleido ,,PlusPlus Baltic“ OU reikalavimo teisę, o 2016-08-05 ,,PlusPlus Baltic“ OU perleido ,,Plus Plus Capital“ AS reikalavimo teisę į skolininkės D. G. ir bendraskolio A. G. skolos išieškojimą. Skolininkai apie reikalavimo teisės perleidimą informuoti.

7Atsižvelgiant į byloje esančius duomenis, laikytina, kad išieškotojo pakeitimas vykdymo procese yra galimas. Pradinis išieškotojas AB Swedbank vykdymo procese keistinas į jo reikalavimo teisių ir pareigų perėmėją ,,PlusPlus Capital“ AS atstovaujamą ,,PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo.

8Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 596 straipsniu, teismas,

Nutarė

9Pareiškėjo prašymą patenkinti.

10Pakeisti pradinį išieškotoją AB Swedbank , į. k. 112029651, į naują išieškotoją ,,PlusPlus Capital” AS, į. k. 11919806, atstovaujamą Lietuvoje ,,PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo, į. k. 303012217, Perkūnkiemio g. 18-64, Vilnius, vykdant išieškojimą iš bendraskolių – D. G., a. k. ( - ) ir A. G., a. k. ( - ) paskutinė žinoma gyvenamoji vieta: ( - ), civilinėje byloje Nr. 2-729-136/2014.

11Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Raseinių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai