Byla 1-749-201/2011
Dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu, kurioje

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Adolfina Simaitienė, išnagrinėjusi Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroro Ruslano Ušinsko pareiškimą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu, kurioje

2V. D., a/k ( - ) gim. Vilniuje, gyvenanti ( - ) Lietuvos Respublikos pilietė, aukštesniojo išsilavinimo, ištekėjusi, dirbanti UAB „Takona Group“ administratorė, neteista, kaltinama padariusi nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos BK 307 str. 1 d.,

3L. D. a/k ( - ) gim. Vilniuje, gyvenanti ( - ), Lietuvos Respublikos pilietė, vidurinio išsilavinimo, netekėjusi, dirbanti UAB „Megijona“ pamainos administratore, neteista, kaltinama padariusi nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos BK 307 str. 1 d.,

Nustatė

4V. D., veikdama bendrininkų grupėje sąvadavo prostitucijai bei turėjo pajamų iš kitų asmenų prostitucijos, o būtent:

5Ji - V. D., nuo 2009 m. rugsėjo 24 d. iki 2010 m. gegužės 3 d., dirbdama administratore UAB „Takona Group“ naktiniame striptizo klube „Escape“, Naujojo Sodo g. 1, Klaipėda, veikdama bendrininkų grupėje kartu su UAB „Takona Group“ direktoriumi, UAB „Vakarų verslo vizija“ priklausančių erotinių prekių parduotuvių „Aistra“ vadove, UAB „Vakarų verslo vizija“ ir UAB „Takona Group“ direktoriaus pavaduotoja ir personalo vadybininke, UAB „Takona Group“ naktinio striptizo klubo „Escape“ vadovu, kurių atžvilgiu ikiteisminis tyrimas išskirtas į atskirą tyrimą, sąvadavo prostitucijai bei turėjo pajamų iš L. S., M. G., J. J., E. E., M. G., V. P., A. K., E. Š. prostitucijos, t.y. klientams, atėjusiems į naktinį striptizo klubą „Escape“ ar paskambinusiems klubo telefonu, pasiūlydavo erotinio masažo „iki laimingos pabaigos“ paslaugas, nurodydama, jog šis masažas bus atliktas rankomis liečiant kliento erogenines zonas, taip patenkinant kliento lytinę aistrą. Taip pat nurodydavo erotinio masažo kainas - 30 min. dienos metu iki 14 val. kainavo 99 Lt, po 14 val. - 140 Lt (nakties metu – 170 Lt), 45 min. – 170 Lt (nakties metu -199 Lt), 1 val. – 199 Lt (nakties metu – 229 Lt). Paimdavo iš klientų pinigus, vedant užrašus informuodavo UAB „Takona Group“ naktinio striptizo klubo „Escape“ vadovą apie suteikiamų lytinių paslaugų laiką, trukmę ir kainą, o kiekvienos savo darbo dienos pabaigoje, apskaičiuodavo merginų uždarbius už masažo metu suteiktas paslaugas, kurių dalį išmokėdavo minėtoms merginoms, kitą dalį pinigų, prie darbo sutartyje numatyto atlyginimo, kaip premiją gaudavo už merginų atliktus erotinius masažus, o likusi pinigų dalis atitekdavo bendrininkams.

62010 m. balandžio 14 d., apie 22 val., į klubą „Escape“ atėjusiems anoniminiams liudytojams Nr. 001, Nr. 002, atliekantiems savo tapatybės neatskleidžiančių ikiteisminio tyrimo pareigūnų veiksmus, pasiūlė už 1400 litų seksualines paslaugas teikiančią merginą ir paėmusi nurodytą pinigų sumą, iš kurių 200 litų, kaip klubo „Escape“ vadovams atitenkantį atlygį padėjo klube po baru, po ko anoniminius liudytojus Nr. 001, Nr. 002 suvedė su R. R., sutikusiu surasti ir iškviesti sąvadaujamą ir prostitucijos paslaugas teikiančią merginą, bei perdavė pastarajam likusius gautus 1200 litų, o R. R., vykdydamas išankstinį susitarimą, 2010 m. balandžio 14 d., apie 23 val. 50 min., iškvietė į minėtą klubą V. V., pažadėdamas šiai 200 litų atlygį už seksualinių paslaugų suteikimą, kuriai išvykus su anoniminiais liudytojais Nr. 001, Nr. 002 seksualinių paslaugų suteikimui, R. R. gautus pinigus pasidalino tarpusavyje su ja – V. D., perduodamas pastarajai 600 litų, o likusius 600 litų pasilikdamas sau, iš kurių 200 litų po seksualinių paslaugų suteikimo turėjo atitekti V. V..

7Tokiu būdu V. D., veikdama bendrininkų grupėje, sąvadavo prostitucijai ir gavo ne mažiau, kaip 1050 litų pajamų iš L. S., M. G., J. J., E. E., M. G., V. P., A. K., E. Š. prostitucijos, t.y. lytinės aistros tenkinimo kitokio sąlyčio būdu.

8L. D., veikdama bendrininkų grupėje sąvadavo prostitucijai bei turėjo pajamų iš kitų asmenų prostitucijos, o būtent:

9Ji – L. D., nuo 2008 m. rugpjūčio mėnesio vidurio, tikslus laikas ikiteisminio tyrimo metu nenustatytas, iki 2010 m. gegužės 3 d., dirbdama administratore UAB „Takona Group“ naktiniame striptizo klube „Escape“, Naujojo Sodo g. 1, Klaipėda, veikdama bendrininkų grupėje kartu su UAB „Takona Group“ direktoriumi, UAB „Vakarų verslo vizija“ priklausančių erotinių prekių parduotuvių „Aistra“ vadove, UAB „Vakarų verslo vizija“ ir UAB „Takona Group“ direktoriaus pavaduotoja ir personalo vadybininke, UAB „Takona Group“ naktinio striptizo klubo „Escape“ vadovu, kurių atžvilgiu ikiteisminis tyrimas išskirtas į atskirą tyrimą, sąvadavo prostitucijai bei turėjo pajamų iš A. D., K. D., S. B., L. S., V. A., K. Ž., L. Š., G. Š., N. K., R. Ž., J. Ž., M. G., J. J., E. E., M. G., V. P., A. K., E. Š. prostitucijos, t.y. klientams, atėjusiems į naktinį striptizo klubą „Escape“ ar paskambinusiems klubo telefonu, pasiūlydavo erotinio masažo „iki laimingos pabaigos“ paslaugas nurodydama, jog šis masažas bus atliktas rankomis liečiant kliento erogenines zonas, taip patenkinant kliento lytinę aistrą. Taip pat nurodydavo erotinio masažo kainas - 30 min. dienos metu iki 14 val. kainavo 99 Lt, po 14 val. - 140 Lt (nakties metu – 170 Lt), 45 min. – 170 Lt (nakties metu -199 Lt), 1 val. – 199 Lt (nakties metu – 229 Lt). Paimdavo iš klientų pinigus, vedant užrašus bei telefonu trumpaisiais tekstiniais pranešimais informuodavo UAB „Vakarų verslo vizija“ ir UAB „Takona Group“ direktoriaus pavaduotoją ir personalo vadybininkę apie suteikiamų lytinių paslaugų laiką, trukmę ir kainą, o kiekvienos savo darbo dienos pabaigoje, apskaičiuodavo merginų uždarbius už masažo metu suteiktas paslaugas, kurių dalį išmokėdavo minėtoms merginoms, kitą dalį pinigų, prie darbo sutartyje numatyto atlyginimo, kaip premiją gaudavo už merginų atliktus erotinius masažus, o likusi pinigų dalis atitekdavo bendrininkams.

10Tokiu būdu L. D., veikdama bendrininkų grupėje, sąvadavo prostitucijai bei gavo tyrimo metu nenustatytą kiekį pajamų iš A. D., K. D., S. B., L. S., V. A., K. Ž., L. Š., G. Š., N. K., R. Ž., J. Ž., M. G., J. J., E. E., M. G., V. P., A. K., E. Š. prostitucijos, t.y. lytinės aistros tenkinimo kitokio sąlyčio būdu.

11V. D., kai jai buvo pranešta apie įtarimą padarius nusikalstamą veiką numatyta LR BK 307 str. 1 d., kalta prisipažino ir parodė, kad nuo 2009 m. spalio mėnesio dirba administratore UAB „Takona group“ priklausančiame naktiniame klupe „Escape“, Naujojo sodo g. 1, Klaipėda. Į darbą ją priėmė O. B., kuri tuo metu buvo klubo direktorė. Darbinius klausimus ji spręsdavo su vadovu R. E. arba su Ž. K.. Klube buvo atliekami erotiniai masažai iki pilno pasitenkinimo, t.y. buvo liečiamos vyrų erogeninės zonos. Pati nėra mačiusi, kaip daromas masažas, bet apie tai yra girdėjusi. Ji tik nuvesdavo klientą iki masažo kambario, o kartais masažuotojos pačios nusivesdavo klientus. Erotinių masažų įkainiai buvo nustatyti vadovų. Šioje veikloje jos vaidmuo buvo priimti klientus, pasodinti juos prie stalo, prižiūrėti patį darbą. Darbo grafikus masažuotojams sudarydavo vadovas arba administratorė Daiva. Už masažą su „laiminga pabaiga“ buvo atsiskaitoma su administratore, ir su masažuotojomis. Pinigai dalindavosi taip: 45 procentai masažuotojai, 5 procentai administratorei, 50 procentų įmonei, t.y. klubui. Taip pat buvo teikiama paslauga „išvažiuojamasis masažas“. Gaudavus iškvietimą telefonu apsaugos darbuotojas nuveždavo masažuotoją iki nurodytos vietos (t. 5, b.l. 112-114, 119-124,127-128, 131-132).

12L. D., kai jai buvo pranešta apie įtarimą padarius nusikalstamą veiką numatyta LR BK 307 str. 1 d., kalta prisipažino ir parodė, kad striptizo klube „Escape“ dirbo nuo 2008 metų balandžio mėnesio. Jos pareigos buvo pamainos administratore. Ją į darbą priėmė direktorius A. K. ir personalo vadybininkė O. B.. 2008 metų vasaros pabaigoje klube „Escape“ buvo įrengti trys masažo kambariai, kuriuose buvo atliekamas erotinis masažas. Jai paaiškino, kad erotinį masažą atlikinės apsinuoginusi ar nuoga mergina, kuri klientui atliks šį masažą tik rankomis liesdama kliento kūną ir lytinius organus, ir kad šis masažas vyks iki „laimingos pabaigos“. Erotinių masažų kainos - 30 min. dienos metu iki 14 val. kainavo 99 Lt, po 14 val. - 140 Lt (nakties metu – 170 Lt), 45 min. – 170 Lt (nakties metu -199 Lt), 1 val. – 199 Lt (nakties metu – 229 Lt). Pinigus, gautus iš masažo, pradžioje imdavo pačios masažuotojos, dalį atiduodavo jai, o ji tuos pinigus padėdavo į seifą. Nuo kiekvieno masažo administratorei atitekdavo 5 procentai nuo gautos sumos iš kliento. Ji žinojo apie masažo pobūdį, kad jo metu yra tenkinama lytinė klientų aistra, nukreipdavo klientus pas masažuotojas, paimdavo iš klientų pinigus, kuriuos po to paskirstydavo masažuotojai, įmonei bei pati gaudavo iš to pajamų.( t.6, b.l. 5-8, 10-13, 16-17, 20-21).

13Liudytoja A. D. (t. 1, b.l. 17-21) parodė, kad 2008 m., ieškodama darbo, susisiekė su UAB „Vakarų verslo vizija“ atstove O. B., kuri pasiūlė naktiniame striptizo klube „Escape“ atlikti erotinius masažus. Jai buvo pasakyta išsiimti individualios veiklos pažymą, ką ji ir padarė. Tik įsidarbinus, buvo surengti masažo apmokymai. Po to pradėjo savarankiškai dirbti. Dalį iš klientų gautų pinigų pasiimdavo administratorė, kita dalis tekdavo jai.

14Analogiškus parodymus davė ir liudytojos J. S. (t. 1, b.l.22-25), V. K. (t. 1 b.l. 26-29), M. G. (t. 1, b.l. 30-33), K. Ž. (t. 1, b.l. 34-37), E. E. (t. 1, b.l.38-42), N. K. (t. 1, b.l. 43-45), K. D. (1 t. 47-50), R. Ž. (t.1 b.l. 51-54), L. S. (t. 1, b.l. 55-58), S. B. (t. 1, b.l. 59-64), J. Ž. (t. 1, b.l. 65-68), G. Š. (t.1, b.l. 69-72), L. Š. (t. 1, b.l. 73-76), M. G. (t.1, b.l. 77-80), V. P. (t. 1, b.l. 81-84), A. K. (t.1, b.l. 85-89), E. Š. (t.1, b.l. 90-94).

15Kratos protokolu (t.1, b.l. 110-122) paimta bei apžiūrėta erotinių „Aistros“ masažų metodika.

16Liudytojas G. G. (t.1 b.l.123-126) parodė, kad jis buvo susitikęs su A. K. ir O. B.. A. K. paprašė, kad jis parengtų erotinių Aistros“ masaų metodiką, ką jis ir padarė. Jų abiejų prašymu kelis kartus buvo atvykęs į Klaipėdą, striptizo klubą „Escape“, apmokė ten dirbančias merginas erotinio masažo subtilybių, už tai gavo atitinkamą uždarbį.

17Savo tapatybės neatskleidžiančių asmenų veiksmų atliko protokolo duomenimis užfiksuoti anoniminių liudytojų pokalbiai su R. R. ir kitais asmenimis, dėl merginos įsigijimo (2t., b.l. 6-16, 24-39, 40-59).

18V. D. ir L. D. kaltė visiškai įrodyta. Jų atsakomybę lengvinančių ir atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

19Jų padarytos nusikalstamos veikos kvalifikuotinos pagal Lietuvos Respublikos BK 307 str. 1 d.

20Teismas, skirdamas bausmes, vadovaujasi bendraisiais bausmių skyrimo pagrindais, numatytais Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 54 str. ir atsižvelgia į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį - įvykdyti apysunkiai nusikaltimai, į kaltės formą ir rūšį - nusikaltimai padaryti tiesiogine tyčia, į nusikalstamos veikos stadiją - padaryti nusikaltimai yra baigti. Atsižvelgiama į kaltinamųjų asmenybę - nusikalto pirmą kartą.

21Paminėtos aplinkybės leidžia daryti išvadą, kad už padarytas nusikalstamas veikas kaltinamosioms skirtinos prokuroro pareiškime nurodyto dydžio baudos. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 22 str. 2 d., baudos sumokėjimo terminas, atsižvelgiant į kaltinamųjų prašymą, baudos dydį, paskirtą baudą leisti sumokėti per 6 mėnesius.

22Daiktai turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti:

 • kompaktinis diskas Nr. 2602 NK2 (priedas prie 2011-01-04 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolo);
 • kompaktinis diskas Nr. 30-23-1289 (priedas prie 2010-09-22 savo tapatybės neatskleidžiančių asmenų veiksmų atlikimo protokolo);
 • kompaktinis diskas Nr. 30-23-1443 (priedas prie 2010-10-05 savo tapatybės neatskleidžiančių asmenų veiksmų atlikimo protokolo);
 • kompaktinis diskas Nr. 30-23-1444 (priedas prie 2010-10-20 savo tapatybės neatskleidžiančių asmenų veiksmų atlikimo protokolo);
 • kompaktinis diskas Nr. 2601 NK2 (priedas prie 2011-02-07 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolo);
 • kompaktinis diskas Nr. 2598 NK2 172 NK4-11 (priedas prie 2011-03-30 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolo);
 • kompaktinis diskas Nr. 2600 NK2 (priedas prie 2011-01-19 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolo);
 • kompaktinis diskas Nr. 2599 NK2 171 NK3-11 (priedas prie 2011-03-31 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolo);

23paliktini saugoti byloje.

24Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 420 str. 1 d. 1 p., 421 str., teismas,

Nutarė

25V. D. pripažinti kalta padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos BK 307 str. 1 d., paskirti 60 MGL (7800 Lt) dydžio baudą.

26L. D. pripažinti kalta padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos BK 307 str. 1 d., paskirti 60 MGL (7800 Lt) dydžio baudą.

27Nustatyti, kad bauda savanoriškai turi būti sumokėta per 6 (šešis) mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos į teritorinės mokesčių inspekcijos sąskaitą ir teismo raštinei pateiktas tai patvirtinantis banko kvitas.

28Kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti – V. D. ir L. D. panaikinti.

29Daiktus turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti:

 • kompaktinį diską Nr. 2602 NK2 (priedas prie 2011-01-04 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolo);
 • kompaktinį diską Nr. 30-23-1289 (priedas prie 2010-09-22 savo tapatybės neatskleidžiančių asmenų veiksmų atlikimo protokolo);
 • kompaktinį diską Nr. 30-23-1443 (priedas prie 2010-10-05 savo tapatybės neatskleidžiančių asmenų veiksmų atlikimo protokolo);
 • kompaktinį diską Nr. 30-23-1444 (priedas prie 2010-10-20 savo tapatybės neatskleidžiančių asmenų veiksmų atlikimo protokolo);
 • kompaktinį diską Nr. 2601 NK2 (priedas prie 2011-02-07 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolo);
 • kompaktinį diską Nr. 2598 NK2 172 NK4-11 (priedas prie 2011-03-30 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolo);
 • kompaktinį diską Nr. 2600 NK2 (priedas prie 2011-01-19 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolo);
 • kompaktinį diską Nr. 2599 NK2 171 NK3-11 (priedas prie 2011-03-31 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolo);

30palikti saugoti prie bylos.

31Nesutikdamos su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bauda, per keturiolika dienų nuo šio dokumento nuorašo gavimo dienos, V. D. ir L. D. turi teisę paduoti Klaipėdos miesto apylinkės teismui prašymą, surengti bylos nagrinėjimą teisme. Išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti kitos rūšies ar dydžio bausmę, negu buvo paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu. Nuteistajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Ryšiai
1. Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Adolfina Simaitienė,... 2. V. D., a/k ( - ) gim. Vilniuje, gyvenanti ( - ) Lietuvos Respublikos pilietė,... 3. L. D. a/k ( - ) gim. Vilniuje, gyvenanti ( - ), Lietuvos Respublikos pilietė,... 4. V. D., veikdama bendrininkų grupėje sąvadavo prostitucijai bei turėjo... 5. Ji - V. D., nuo 2009 m. rugsėjo 24 d. iki 2010 m. gegužės 3 d., dirbdama... 6. 2010 m. balandžio 14 d., apie 22 val., į klubą „Escape“ atėjusiems... 7. Tokiu būdu V. D., veikdama bendrininkų grupėje, sąvadavo prostitucijai ir... 8. L. D., veikdama bendrininkų grupėje sąvadavo prostitucijai bei turėjo... 9. Ji – L. D., nuo 2008 m. rugpjūčio mėnesio vidurio, tikslus laikas... 10. Tokiu būdu L. D., veikdama bendrininkų grupėje, sąvadavo prostitucijai bei... 11. V. D., kai jai buvo pranešta apie įtarimą padarius nusikalstamą veiką... 12. L. D., kai jai buvo pranešta apie įtarimą padarius nusikalstamą veiką... 13. Liudytoja A. D. (t. 1, b.l. 17-21) parodė, kad 2008 m., ieškodama darbo,... 14. Analogiškus parodymus davė ir liudytojos J. S. (t. 1, b.l.22-25), V. K. (t. 1... 15. Kratos protokolu (t.1, b.l. 110-122) paimta bei apžiūrėta erotinių... 16. Liudytojas G. G. (t.1 b.l.123-126) parodė, kad jis buvo susitikęs su A. K. ir... 17. Savo tapatybės neatskleidžiančių asmenų veiksmų atliko protokolo... 18. V. D. ir L. D. kaltė visiškai įrodyta. Jų atsakomybę lengvinančių ir... 19. Jų padarytos nusikalstamos veikos kvalifikuotinos pagal Lietuvos Respublikos... 20. Teismas, skirdamas bausmes, vadovaujasi bendraisiais bausmių skyrimo... 21. Paminėtos aplinkybės leidžia daryti išvadą, kad už padarytas... 22. Daiktai turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: 23. paliktini saugoti byloje.... 24. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 420 str. 1 d.... 25. V. D. pripažinti kalta padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos... 26. L. D. pripažinti kalta padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos... 27. Nustatyti, kad bauda savanoriškai turi būti sumokėta per 6 (šešis)... 28. Kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti – V. D. ir L.... 29. Daiktus turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: 30. palikti saugoti prie bylos.... 31. Nesutikdamos su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bauda, per keturiolika...