Byla A2.6.-1119-269/2012
Dėl jam inkriminuoto pažeidimo

1Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėjas Tadeušas Volkovskis, nedalyvaujant V. P., UAB ,, ( - )“ ir IĮ „S. G.“ įgaliotiems atstovams, viešame teismo posėdyje išnagrinėjęs V. P., gim( - ), administracine tvarka nebausto, gyv. ( - ), administracinio teisės pažeidimo bylą,

Nustatė

2V. P. 2012 m. gegužės 6 d., apie 04.25 val., Vilniaus r., Galinės k., UAB ,, ( - )“ automobilių stovėjimo aikštelyje, būdamas neblaivus (1,59 prom.) vairavo priklausančius UAB ,,Transekspedicija“ vilkiką „MB 1843”, valstybinis Nr. UVH 441 su priekaba ,,Schmitz ( - ) valstybinis Nr. BV 241, prieš pradėdamas daryti manevrą neįsitikino, kad tai daryti saugu kliudė kitą stovintį ir priklausantį IĮ „S. G.“ automobilį „DAF“, valst. Nr. ( - ) bei nežymiai apgadino šiuos automobilius, tuo pažeidė Lietuvos Respublikos vyriausybės 2002-12-11 nutarimu Nr. 1950 patvirtintų Kelių eismo taisyklių (2008-04-08 redakcija) 14., 133. p. punktų reikalavimus, t. y. padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą ATPK 127 str. 3 d.

3Byla išnagrinėta nedalyvaujant V. P., UAB ,,Transekspedicija“ ir IĮ „S. G.“ įgaliotiems atstovams. V. P. pasirašytinai informuotas apie teismo posėdžių laiką ir vietą. UAB ,,Transekspedicija“ buvo informuota raštu apie teismo posėdžio laiką ir vietą. IĮ „S. G.“ įgaliotam atstovui teismas ėmėsi priemonių įteikti šaukimą.

4Pažeidimaas įrodytas: ATP protokolu; autoavarijos vietos schema; tarnybiniais pranešimais, kuriais įrodyta, kad būtent V. P. vairavo automobilį, sukėlė eismo įvykį, kita bylos medžiaga. Policijos pareigūnės L. M. tarnybiniame pranešime nurodyta, kad V. P. jai teigė, kad iš vakaro vartojo alkoholį, t.y. vartojo alkoholį iki eismo įvykio, o net taip, kad nurodyta jo paaiškinime esančiame administracinio teisės pažeidimo protokole, kad gėrė alų po eismo įvykio. Teismas tiki policijos pareigūnės L. M. tarnybiniam pranešimui ir juo pagrindžia V. P. kalte dėl jam inkriminuoto pažeidimo.

5V. P. atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nėra.

6Skiriant nuobaudą atsižvelgta į padaryto administracinio teisės pažeidimo pobūdį, jo padarymo aplinkybes ir pavojingumą visuomenei, į V. P. asmenybę ir turtinę padėtį (dirbo, administracine tvarka nebaustas), nėra jo atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių, todėl jam skirtina sankcijoje už padarytą pažeidimą numatytą nuobauda-bauda bei teisės vairuoti transporto priemones atėmimo minimumas numatytas Lietuvos Respublikos ATPK 127 str. 3 d.

7Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos ATPK 287 str. 1 d. 1 p.,

Nutarė

8V. P. pripažinti kaltu padarius administracinį teisės pažeidimą numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 127 str. 3 d. ir skirti 4000 (keturių tūkstančių) litų baudą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 3 (trejiems) metams.

9Išaiškinti pažeidėjui, kad bauda turi būti sumokėta per 40 dienų nuo šio nutarimo įteikimo dienos, o apskundus nutarimą – ne vėliau kaip per 40 dienų nuo pranešimo apie skundo nepatenkinimą dienos į AB banką ,,Swedbank”, Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą Nr. LT247300010112394300, kodas 73000, įmokos kodas 6030. Pildant įmokos kvitą, jame būtina nurodyti nutarimo, kuriuo paskirta bauda, datą bei numerį ir pateikti Vilniaus rajono PK (Vilnius, H. Manto g. 4, kab. Nr. 1).

10Nutarimas per 20 dienų nuo priėmimo gali būti skundžiamas Vilnius apygardos teismui per Vilniaus rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai