Byla e2-889-922/2016
Dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo, tretieji asmenys - Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio rezervato direkcija ir Varėnos rajono savivaldybės administracija

1Varėnos rajono apylinkės teismo teisėja Loreta Janiulytė, sekretoriaujant Laurai Verseckienei, dalyvaujant atsakovei J. M., trečiojo asmens Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio rezervato direkcijos atstovui, nedalyvaujant ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie aplinkos ministerijos atstovui, teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinį atsakovei J. M. dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo, tretieji asmenys - Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio rezervato direkcija ir Varėnos rajono savivaldybės administracija,

Nustatė

2ieškovas ieškiniu prašo įpareigoti atsakovę per du mėnesius nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos savo lėšomis likviduoti savavališkos statybos padarinius – pašalinti pastatą - pirtį, savavališkai statomą žemės sklype, kurio kadastrinis Nr. ( - ), esantį ( - ), ir sutvarkyti statybvietę, o jei šio įpareigojimo atsakovė teismo nustatytu terminu neįvykdys, suteikti teisę ieškovui atlikti šiuos veiksmus, išieškant patirtas išlaidas iš atsakovės.

3Varėnos rajono apylinkės teisme 2016-10-04 gautas ieškovo pareiškimas dėl ieškinio atsiėmimo, kuriame nurodoma, kad ieškovas atsiima ieškinį dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo. Nurodoma, kad ieškovas atsiima ieškinį, kadangi Inspekcijos 2015-08-12 privalomasis nurodymas pašalinti savavališkos statybos padarinius Nr. PRN-10-150812-00024-(14.51) įvykdytas. Ieškovo atstovas teismo posėdyje nedalyvavo, prašoma bylą nagrinėti ieškovo atstovui nedalyvaujant.

4Atsakovė teismo posėdyje patvirtino, jog sutinka, kad ieškovas atsiimtų ieškinį.

5Trečiojo asmens Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio rezervato direkcijos atstovas teismo posėdyje neprieštaravo pareiškimo dėl ieškinio atsiėmimo tenkinimui.

6Prašymas tenkintinas.

7Civiliniame procese galiojant dispozityvumo principui, šalys gali laisvai disponuoti savo procesinėmis teisėmis, tam tarpe ir ieškinio atsėmimą (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau –CPK) 13 str.). Pagal CPK 139 str. 1 d., ieškovas gali atsiimti ieškinį tol, kol teismas neišsiuntė ieškinio kopijos atsakovui. Vėliau ieškinį atsiimti galima tik turint atsakovo sutikimą ir ne vėliau kaip iki pirmosios instancijos teismo sprendimo priėmimo.

8Iš teismui pateiktų duomenų matyti, kad Varėnos rajono savivaldybės administracija 2016-09-14 išdavė atsakovei rašytinį pritarimą statinio projektui Nr. RPSP-15-160914-00019 (toliau – SLD) – Pagalbinio ūkio paskirties pastato griovimo, pagalbinio ūkio paskirties pastato statybos, ( - ), projektą. Patikrinus ar ginčo pastatas – pirtis, esanti žemės sklype ( - ), nepažeidžia projekto, sprendinių parengimo ir išdavimo, teisės aktų reikalavimų, nustatyta, kad SLD išduotas teisėtai, ginčo pastato – pirties statyba atitinka esminius projekto, kuriam realizuoti buvo išduotas SLD, sprendinius. Atsižvelgiant į tai, ieškovas nusprendė atsiimti ieškinį. Taigi ieškovas laisva valia apsisprendė toliau neginti savo teisių teisme, atsakovė sutinka, kad ieškovas atsiimtų ieškinį. Esant šioms aplinkybėms, yra visos sąlygos priimti ieškinio atsiėmimas ir ieškinį palikti nenagrinėtą (CPK 42 str. 1 ir 2 d., 139 str., 296 str. 1 d. 10 p.).

9Nagrinėjant bylą, ieškovas patyrė 8,81 EUR bylinėjimosi (transporto) išlaidų, kurias prašo priteisti iš atsakovės. Teismas patyrė 5,52 EUR išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu. Atsižvelgiant į šalių procesinį elgesį, į priežastis, dėl ko susidarė bylinėjimosi išlaidos, šios patirtos išlaidos priteistinos iš atsakovės (CPK 88 str. 1 d. 3, 9 p., 94 str. 1 d.).

10Vadovaudamasis CPK 42 str., 139 str., 290-291 str., 296-298 str. teismas

Nutarė

11priimti ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinio atsiėmimą ir ieškovo ieškinį atsakovei J. M. dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo palikti nenagrinėtą.

12Priteisti iš atsakovės J. M. (a.k. ( - ) 8,81 EUR (aštuonis eurus 81 ct) bylinėjimosi išlaidų ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (į.k. 288600210) naudai.

13Priteisti iš atsakovės J. M. (a.k. ( - ) 5,52 EUR (penkis eurus 52 ct) išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei.

14Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai