Byla A2.6.-821-847/2012
Dėl ko nuoširdžiai gailisi. Paaiškino, kad automobilį įsigijo, jį dabar remontuoja ir mokosi vairuoti, norėdamas įsigyti teisę vairuoti transporto priemones

1Biržų rajono apylinkės teismo teisėja Valentina Paliulionienė, dalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui I. M., a.k. ( - ) administracine tvarka baustam, neteistam, besimokančiam ( - ) technologijų ir verslo mokymo centre, gyvenančiam ( - ), Biržų r. sav., išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą, protokolą surašiusi institucija – Panevėžio apskrities VPK Biržų rajono PK ir

Nustatė

2I. M. 2012-10-30 d. 2134 val. kelyje ( - ) 5,30 kilometre, Biržų r., vairavo automobilį ,,VW Golf“, valstybinis Nr. ( - ) viršydamas leistiną 70 km/h greitį, kadangi važiavo 112 km/h greičiu (po paklaidos) ir neturėdamas teisės vairuoti šios rūšies transporto priemones. Šiais savo veiksmais I. M. pažeidė KET 14 p. ir 133 p. ir padarė administracinius teisės pažeidimus, numatytus LR ATPK 124 str. 5 d., 128 str. 1 d.

3I. M. pripažįsta vairavęs automobilį neturėdamas teisės vairuoti ir šiek tiek viršijęs greitį, dėl ko nuoširdžiai gailisi. Paaiškino, kad automobilį įsigijo, jį dabar remontuoja ir mokosi vairuoti, norėdamas įsigyti teisę vairuoti transporto priemones.

4I. M. kaltę įrodo ir administracinio teisės pažeidimo protokolas, teisės pažeidimo duomenų protokolas, greičio matuoklių pažeidimų įrašai, duomenys apie vairuotojo pažymėjimo neturėjimą, tarnybinis pranešimas, G. A. rašytinis paaiškinimas, transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartis, pranešimas dėl nušalinimo nuo transporto priemonių vairavimo, informacija apie kelių transporto priemones, kita rašytinė bylos medžiaga.

5I. M. atsakomybę abiejuose pažeidimuose lengvina tai, kad pripažįsta padaręs teisės pažeidimus ir nuoširdžiai gailisi. Jo atsakomybę abiejuose pažeidimuose sunkina tai, kad pakartotinai per metus padarytas tokios pačios rūšies teisės pažeidimas, už kurį asmeniui jau buvo paskirta administracinė nuobauda.

6Teismas, skirdamas nuobaudas, taip pat atsižvelgia į pažeidimų pobūdį, pavojingumą, į pažeidėjo asmenybę – mokosi, neteistas, kartą per metus baustas administracine tvarka už identišką pažeidimą (LR ATPK 128 str. 1 d.), praeityje nebaustas. Be to, teismas atsižvelgia ir į tai, kad vairuodamas transporto priemonę neturėdamas tam teisės ir ženkliai viršydamas leistiną greitį, kelia ypatingą grėsmę ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams. Įvertinant visas šias aplinkybes, skirtinos sankcijose už padarytus pažeidimus numatytos nuobaudos – baudos, kurių dydis nustatytinas įvertinant visas šias aplinkybes.

7Vadovaujantis Lietuvos Respublikos ATPK 283-284 str., 286 str., 287 str. 1 d. 1 p., teismas

Nutarė

8I. M. pripažinti kaltu ir skirti:

9pagal LR ATPK 124 str. 5 d. septynių šimtų litų baudą;

10pagal LR ATPK 128 str. 1 d. vieno tūkstančio dviejų šimtų penkiasdešimt litų baudą.

11Vadovaujantis LR ATPK 33 str., I. M. paskirti galutinę nuobaudą – vieno tūkstančio dviejų šimtų penkiasdešimt litų baudą.

12Skirta bauda turi būti sumokėta į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR FM sąskaitą Nr. LT 24 7300 0101 1239 4300, esančią „Swedbank“, AB, banko kodas 73000, įmokos kodas 6010.

13Nutarimas per 20 d. nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui per Biržų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai