Byla S2-592-500/2009
Dėl leidimo asmens hospitalizavimui išdavimo

1Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėjas A.Švedavičius rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs pareiškėjo ( - ) prašymą ginant viešąjį interesą pareiškėjo ( - ) vardu dėl leidimo asmens hospitalizavimui išdavimo

Nustatė

2Pareiškėjas prašo teismą išduoti leidimą ilgalaikiam K. T. hospitalizavimui.

3Pateiktame prašyme pareiškėjas nurodo, kad K. T. gim. ( - ), Panevėžio miesto apylinkės teismo 2006-05-29 sprendimu pripažintas neveiksniu, o jo globėju 2007-12-20 Panevėžio miesto apylinkės teismo nutartimi paskirtas ( - ).

4Prašymas tenkintinas – LR CK 2. 26 str., Lietuvos Respublikos „Psichikos sveikatos priežiūros“ įstatymo 28 str.

5Byloje nustatyta, kad teismo pripažintas neveiksniu K. T., kuriam yra diagnozuota paranoidinė schizofrenija, nepertraukiama eiga (rezistentiška gydimui), dėl ligos daug kartų buvo gydytas psichiatrinėse ligoninėse, tačiau jo liga gydymui nepasidavė. Gyvendamas ( - ) K. T. konfliktuoja su kitais asmenimis, neklauso pensionato darbuotojų nurodymų, kelia grėsmę savo ir aplinkinių asmenų sveikatai, gali padaryti žalą turtui.

6Sutinkamai su Lietuvos Respublikos CK 2.26 str. 4d. nuostatomis asmuo gali būti paguldytas į psichiatrinę įstaigą tik jo paties sutikimu, o taip pat teismo leidimu. Iš pareiškėjo teismui pateiktų įrodymų matyti, kad teismo sprendimu pripažintas neveiksniu K. T. kelia realią grėsmę savo ir aplinkinių asmenų sveikatai ir gyvybei, o taip pat gali padaryti esminę žalą turtui, todėl yra pagrindas paguldyti jį į stacionarinę sveikatos priežiūros įstaigą tam, kad būtų apsaugoti visuomenės interesai. K. T. teismo sprendimu yra pripažintas neveiksniu, todėl pats negali duoti sutikimo paguldyti jį į psichiatrijos įstaigą. Atsižvelgiant į paminėtas aplinkybes prokuroro prašymas dėl K. T. hospitalizacijos tenkintinas.

7Todėl ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 582 str. teismas

Nutarė

8Prašymą patenkinti.

9Leisti K. T. (a/k ( - )) hospitalizuoti psichiatrinėje įstaigoje, t.y. paguldyti jį į psichiatrinę įstaigą.

10Nutartis apeliacine tvarka neskundžiama ir įsiteisėja nuo priėmimo dienos.

Proceso dalyviai