Byla e2-9979-838/2016
Dėl skolos priteisimo

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Lina Giedrė, rašytinio proceso tvarka, išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Pempininkų būstas“ ieškinį solidariems atsakovams I. K. ir A. K. dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2ieškovas prašo solidariai priteisti iš atsakovų 249,15 Eur skolos, 5 procentus metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir visas turėtas bylinėjimosi išlaidas. Prašo priimti sprendimą už akių, jei atsakovai nepateiks atsiliepimo į ieškinį.

3Procesiniai dokumentai įteikti atsakovams tinkamai (CPK 130 str.) atsakovai be pateisinamos priežasties per nustatytą terminą nepateikė atsiliepimo į ieškinį, todėl, esant ieškovo prašymui, priimtinas sprendimas už akių (CPK 142 str. 4 d.).

4Ieškinys tenkintinas.

5Formaliai įvertinus byloje esančius įrodymus nustatyta, kad atsakovai 2003-06-03 priėmimo-perdavimo akto pagrindu nuosavybės teise įgijo butą, esantį ( - ). Ieškovas yra namo, esančio ( - ), Klaipėdoje, administratorius. Ieškovas kiekvieną mėnesį pateikdavo atsakovams sąskaitas-pranešimus dėl bendrosios dalinės nuosavybės administravimo, eksploatavimo ir komunalinių paslaugų apmokėjimo su nurodytomis priskaičiuotomis mokėti sumomis, kurios turėjo būti sumokėtos iki mėnesio, einančio po mėnesio, kurį buvo priskaičiuoti mokesčiai, paskutinės dienos. Prievolę mokėti mokesčius už suteiktas bendrosios dalinės nuosavybės administravimo, eksploatavimo ir komunalines paslaugas atsakovai turi atlikti laiku ir tinkamai. Atsakovai šios prievolės nevykdė ir už laikotarpį nuo 2015-04-01 iki 2016-04-30 įsiskolino ieškovui 249,15 Eur, ką patvirtina byloje esanti skolų valdymo ataskaita.

6Ištyrus byloje pateiktus rašytinius įrodymus, daroma išvada, kad tarp šalių susidarė prievoliniai teisiniai santykiai (CK 6.1-6.4 str.). Ieškovas teikė atsakovams paslaugas, atsakovai jomis naudojosi, tačiau savo prievolės neįvykdė, už teikiamas paslaugas nuo 2015-04-01 iki 2016-04-30 atsakovai nesumokėjo. Butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas (CK 4.82 str. 3 d.). Prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai bei nustatytais terminais pagal įstatymų ar sutarties nurodymus (CK 6.38 str. 1 d.). Draudžiama vienašališkai atsisakyti vykdyti prievolę, išskyrus įstatymų ar sutarties numatytus atvejus (CK 6.59 str.). Skolininkas laikomas pažeidusiu prievolę, kai neįvykdomos ar netinkamai vykdomos sutartyje numatytos sąlygos arba kai skolininkas praleidžia prievolės įvykdymo terminą (CK 6.63 str. 1 ir 2 d.). Atsakovai pažeidė prievolę, nes būdami buto, esančio adresu ( - ) savininkai, nustatytu terminu nesumokėjo ieškovei mokesčių už administravimo išlaidas ir kitas suteiktas paslaugas (CK 6.63 str. 1 d. 2 p.). Atsiliepimo į pareikštą ieškinį ar priešpriešinių įrodymų atsakovai nepateikė, o byloje esantys duomenys patvirtina prievolės neįvykdymo faktą. Ieškovas įrodė ir pagrįstai apskaičiavo skolos dydį, todėl ieškovo reikalavimas kaip pagrįstas, tenkintinas, iš atsakovų solidariai priteistina 249,15 Eur skola.

7Terminą įvykdyti piniginę prievolę praleidęs skolininkas privalo mokėti 5 procentų dydžio metines palūkanas už sumą, kurią sumokėti praleistas terminas (CK 6.210 str. 1 d.). Todėl ieškovui iš atsakovų priteistinos 5 procentų metinės palūkanos nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo (CK 6.37 str. 2 d.).

8Patenkinus ieškinį, ieškovui iš atsakovų priteistinos rašytiniais įrodymais pagrįstos bylinėjimosi išlaidos, kurias sudaro 15,00 Eur žyminio mokesčio, 0,87 Eur už Nekilnojamojo turto registro duomenų vieną paiešką duomenų bazėje ir vieno registro išrašo peržiūrėjimą ekrane, 1,68 Eur už Gyventojų registro tarnybos išrašą, 54,45 Eur teisinės pagalbos išlaidų, iš viso 72,00 Eur, t.y. po 36,00 Eur, iš kiekvieno skolininko (CPK 93 str. 1 d.).

9Vadovaudamasis LR CPK 285 - 287 str., teismas

Nutarė

10ieškinį tenkinti.

11Priteisti solidariai ieškovui UAB „Pempininkų būstas“ iš atsakovų I. K. ir A. K. 249,15 Eur skolos, 5 procentų dydžio metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme, t.y. nuo 2016-06-13, iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir 72,00 Eur bylinėjimosi išlaidų – iš kiekvieno skolininko po 36,00 Eur.

12Atsakovai negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Klaipėdos miesto apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

13Ieškovas per 30 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

14Sprendimas už akių įsiteisėja po dvidešimties dienų nuo jo priėmimo dienos. Jeigu dėl sprendimo už akių paduodamas pareiškimas dėl šio sprendimo peržiūrėjimo, jis įsiteisėja užbaigus peržiūrėjimo procedūrą, jeigu pareiškimas dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo netenkinamas.

Proceso dalyviai