Byla L2-5640-160/2013
Dėl teismo įsakymo išdavimo priėmimo klausimą

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Zita Smirnovienė, spręsdama UAB „Swedbank lizingas“ pareiškimo dėl teismo įsakymo išdavimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2UAB „Swedbank lizingas“ prašo išduoti teismo įsakymą dėl 297947,18 Lt dydžio nuostolių iš turto pardavimo, 5 proc. dydžio procesinių palūkanų, 1740 Lt bylinėjimosi išlaidų išieškojimo iš UAB „Vairavimo menas“ ir S. R. solidariai. Paaiškino, kad pareiškimas teismingas Vilniaus apygardos teismui, kadangi šalys lizingo ir laidavimo sutartyse susitarė, jog ginčai bus perduodami Vilniaus apygardos teismui.

3Pareiškimą atsisakytina priimti.

4Pagal CPK 431 str. 6 d. bylas pagal pareiškimus dėl teismo įsakymo išdavimo nagrinėja apylinkės teismai, o apygardų teismų kompetencijai bylos dėl įsakymų išdavimo nepriskirtos. Susitarimai dėl bylos teismingumo negali pakeisti teismo kompetencijos. Kadangi pareiškimai dėl teismo įsakymo išdavimo, nepriklausomai nuo reikalaujamos priteisti sumos, nėra teismingi apygardos teismams, UAB „Swedbank lizingas“ pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo atsisakytina priimti (CPK 115 str. 6 d., 137 str. 2 d. 2 p.).

5UAB „Swedbank lizingas“ išaiškintina, kad su šiuo pareiškimu jis gali kreiptis į apylinkės teismą pagal skolininkų fizinio asmens gyvenamąją vietą ir juridinio asmens buveinės adresą. Prie pareiškimo pareiškėjas privalo pridėti įrodymus, pagrindžiančius reikalavimus, kurių prie šio pareiškimo nebuvo pridėjęs (CPK 433 str. 1 d. 5 p.)

6Vadovaudamasi CPK 290-291 str.,

Nutarė

7Atsisakyti priimti UAB „Swedbank lizingas“ pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo skolininkų UAB „Vairavimo menas“ ir S. R. atžvilgiu kaip neteismingą Vilniaus apygardos teismui.

8Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai