Byla I-1239-484/2010

1Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėja Ina Kirkutienė, susipažinusi su bankrutuojančios uždarosios akcinės bendrovės „Andovos statyba“ skundu,

Nustatė

2BUAB „Andovos statyba“ 2010-02-17 teismui padavė skundą, kuriame prašo panaikinti Garantinio fondo tarybos 2009-12-18 sprendimo dalį dėl išmokos skyrimo bankrutuojančios UAB „Andovos statyba“ darbuotojui N. V. atidėjimo ir bankroto administratoriaus įpareigojimo patikslinti V. N. kreditorinį reikalavimą civilinėje byloje Nr. B2-409-431/2009 ir įpareigoti iš naujo spręsti klausimą dėl išmokos skyrimo bankrutuojančios UAB „Andovos statyba“ darbuotojui N. V..

3Skundą atsisakytina priimti.

4Pagal Administracinių bylų teisenos įstatymo 3 straipsnį administracinis teismas sprendžia ginčus dėl teisės viešojo ar vidaus administravimo srityje. Administraciniai teismai nesprendžia bylų, kurios priskirtos bendrosios kompetencijos teismams (Administracinių bylų teisenos įstatymo 16 str. 1 d.). Civilinio proceso kodekso 22 str. 1 d. numato, kad bendrosios kompetencijos teismams priskiriami nagrinėti ginčai, kylantys iš civilinių, šeimos, darbo, intelektinės nuosavybės, bankroto, restruktūrizavimo ir kitų privatinių teisinių santykių.

5Nustatyta, kad Vilniaus apygardos teismo 2008-11-06 nutartimi civilinėje byloje Nr. B2-2795-431/2008 UAB „Andoros statyba“ iškelta bankroto byla.

6Iš skundo ir prie jo pridėtų dokumentų turinio matyti, kad pareiškėja iš esmės kelia ginčą dėl išmokų skyrimo iš Garantinio fondo bankrutuojančios įmonės darbuotojams.

7Išmokų skyrimas iš Garantinio fondo bankrutuojančios įmonės darbuotojams yra įmonės bankroto procedūros dalis (Įmonių bankroto įstatymo 35 straipsnio 7 dalis). Įmonių bankroto teisinius santykius reglamentuoja civilinės teisės normos (Civilinio kodekso II knygos VIII skyrius, Įmonių bankroto įstatymas), todėl pareiškėjos keliamas ginčas dėl išmokų iš Garantinio fondo skyrimo priskirtinas nagrinėti bendrosios kompetencijos teismui (Civilinio proceso kodekso 22 str., 25 str.).

8Teisėja, vadovaudamasi Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 straipsnio 2 dalies 2 punktu,

Nutarė

9atsisakyti priimti bankrutuojančios UAB „Andovos statyba“ skundą, kaip nepriskirtiną administracinių teismų kompetencijai.

10Išaiškinti, kad pareiškėja turi teisę kreiptis su ieškiniu į bendrosios kompetencijos teismą.

11Nutarčiai įsiteisėjus, skundą su priedais grąžinti pareiškėjai.

12Dėl nutarties per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti paduotas atskirasis skundas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Proceso dalyviai