Byla eB2-2096-577/2018

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Jadvyga Mardosevič, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi BUAB „Ekologija visiems“ bankroto administratoriaus UAB „Framas LT“ prašymą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2teisme gautas bankrutavusios UAB „Ekologija visiems“ bankroto administratoriaus UAB „Framas LT“ prašymas dėl įmonės pabaigos. Bankroto administratorius teismui pateikė LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pažymą, įmonės likvidacinį balansą. Administratorius teismui pateiktame prašyme nurodė, jog buvo atliktos visos įmonės likvidavimo procedūros, todėl yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos. Be to, teismui buvo pateikti įrodymai, kad įmonės kreditoriai buvo informuoti apie posėdį.

3Prašymas tenkintinas.

4Vilniaus apygardos teismo 2017 m. lapkričio 20 d. nutartimi UAB „Ekologija visiems“ iškelta bankroto byla, įmonės administratore paskirta UAB „Framas LT“. Nutartis įsiteisėjo 2017 m. gruodžio 1 d. 2018 m. sausio 26 d. nutartimi patvirtintas kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas, kuris vėliau buvo tikslintas. 2018 m. vasario 20 d. įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

5Bylos medžiaga patvirtina, kad įmonė veiklos nebevykdo, jos mokumas neatstatytas. Bylos duomenimis įmonė neturi jokio turto. Iš Lietuvos teismų informacinės duomenų bazės LITEKO matyti, kad bylų, susijusių su bankrutavusia įmone, kituose teismuose nėra. LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pažymoje nurodyta, kad Agentūra pretenzijų likviduojamai įmonei neturi.

6Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

7Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismas laiko, kad LR Įmonių bankroto įstatymo nustatytos bankroto procedūros bendrovės atžvilgiu iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos.

8Esant tokioms aplinkybėms, pripažintina, kad yra įvykdyti Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. reikalavimai, ir yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. ir 5 d., CPK 259 str. – 268 str., teismas

Nutarė

10bankrutavusios UAB „Ekologija visiems“ bankroto administratoriaus UAB „Framas LT“ prašymą dėl įmonės pabaigos tenkinti.

11Bankrutavusią UAB „Ekologija visiems“ (į.k. 303557922, registracijos adresas- S.Žukausko g.39-77, Vilnius) pripažinti pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

12Pavesti bankrutavusios UAB „Ekologija visiems“ bankroto administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

13Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti apskųstas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai