Byla 2-9043-902/2012
Dėl ieškinio atsisakymo civilinėje byloje pagal ieškovo Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto ieškinį atsakovui ūkininkui A. Č. dėl skolos priteisimo

1Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Ingrida Kirsnytė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovo Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto prašymą dėl ieškinio atsisakymo civilinėje byloje pagal ieškovo Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto ieškinį atsakovui ūkininkui A. Č. dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2Ieškovas prašo nutraukti civilinę bylą pagal ieškovo Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto ieškinį atsakovui ūkininkui A. Č. dėl skolos priteisimo. Ieškovas teigia, kad po kreipimosi į teismą atsakovas ūkininkas A. Č. su ieškovu Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutu pagal civilinėje byloje Nr. 2-9043-902/2012 pareikštą ieškinį pilnai atsiskaitė, todėl ieškovas atsisako ieškinio ir pareiškia, kad jam yra žinomos visos procesinės ieškinio atsisakymo pasekmės.

3Prašymas tenkintinas.

4Pagal Civilinio proceso kodekso 140 straipsnio 1 dalies nuostatas ieškovas, kreipęsis į teismą, bet kurioje proceso stadijoje turi teisę atsisakyti nuo pareikšto ieškinio. Atsižvelgdamas į tai, kad atsakovas ieškinio reikalavimą patenkino, ieškovas ieškinio atsisako. Ieškovo atsisakymas priimtinas ir civilinė byla nutrauktina (CPK 140 straipsnio 1 dalis, 293 straipsnio 1 dalies 4 punktas).

5Ieškovui išaiškintinos Civilinio proceso kodekso 294 straipsnyje numatytos bylos nutraukimo pasekmės, t. y. kad bylą nutraukus vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

6Išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei nepriteistinos (LR CPK 96 str. 6 d.).

7Vadovaudamasis CPK 290-292, 293 str. 1 d. 4 p., 294 straipsniais, teismas

Nutarė

8ieškovo Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto prašymą dėl ieškinio atsisakymo priimti.

9Civilinę bylą pagal ieškovo Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto ieškinį atsakovui ūkininkui A. Č. dėl skolos priteisimo nutraukti.

10Išaiškinti šalims, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (CPK 294 str. 2 d.).

11Nutartis per 7 dienas atskiruoju skundu gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Panevėžio miesto apylinkės teisme.

Proceso dalyviai