Byla 2-1179-527/2006

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Albinas Čeplinskas, rašytinio proceso tvarka, išklausęs nušalinamos teisėjos, išnagrinėjo ieškovės Marijos Savickienės pareiškimą dėl teisėjos Jolitos Cirulienės nušalinimo nuo civilinės bylos Nr.2-1179-527/2006 pagal ieškovės Marijos Savickienės ieškinį atsakovams Liucijai Kavoliūnienei, Giedriui Kavoliūnui, Vidmantui Jasevičiui, tretiesiems asmenims LR Teisingumo ministerijai, Kauno miesto 1-oji notarų biuro notarei Ritai Lugienei, Prienų rajono 2-ojo notarų biuro notarei Rasai Dereškevičienei dėl turto perdavimo akto, dovanojimo ir pirkimo-pardavimo sutarčių pripažinimo negaliojančiais ir turto išreikalavimo.

2Civilinių bylų skyriaus pirmininkas

Nustatė

3ieškovė M.Savickienė pateikė prašymą, kuriuo prašė civilinę bylą skirti nagrinėti kitam teisėjui, nes teisėja J.Cirulienė yra dalyvavusi nagrinėjant net keturias bylas tuo pačiu klausimu, kuriose nėra priėmusi nei vieno procesinio sprendimo, palankaus ieškovei. Išanalizavus prašymo turinį, akivaizdu, kad ieškovė reiškia nušalinimą teisėjai.

4Prašymas dėl teisėjos nušalinimo tenkintinas.

5Teisėjo nušalinimo nuo bylos nagrinėjimo pagrindus nustato LR CPK 65, 66 straipsniai. CPK 66 straipsnis numato, kad nušalinimas teisėjui gali būti pareiškiamas, kai yra abejonių, kurios kelia abejonių dėl jo nešališkumo.

6Ieškovė pateikė keturias Kauno apygardos teismo nutartis, iš kurių matyti, kad teisėja J.Cirulienė yra dalyvavusi apeliacine tvarka nagrinėjant civilines bylas, kuriose ieškovė skundė pirmosios instancijos teismo nutartis. Nei vienas ieškovės atskirasis skundas nebuvo patenkintas. Visose bylose ginčo objektas buvo tas pats nekilnojamasis turtas, esantis Miško g. 30-36,37, Kaune. Šioje byloje ieškovė taip pat reiškia reikalavimus dėl to paties objekto, t.y. buto, esančio Miško g. 30-36,37, Kaune, perdavimo akto, dovanojimo ir pirkimo-pardavimo sutarčių pripažinimo negaliojančiais ir turto išreikalavimo. Atsižvelgiant į tai, jog visos bylos yra susijusios, konstatuotina, kad teisėja dalyvavusi eilėje bylų dėl to paties objekto gali būti susidariusi išankstinę nuomonę dėl bylos baigties, todėl siekiant užkirsti kelią bet kokioms abejonėms teismo nešališkumu ir objektyvumu, teisėja nušalintina nuo civilinės bylos Nr.2-1179-527/2006 pagal ieškovės Marijos Savickienės ieškinį atsakovams Liucijai Kavoliūnienei, Giedriui Kavoliūnui, Vidmantui Jasevičiui, tretiesiems asmenims LR Teisingumo ministerijai, Kauno miesto 1-oji notarų biuro notarei Ritai Lugienei, Prienų rajono 2-ojo notarų biuro notarei Rasai Dereškevičienei dėl turto perdavimo akto, dovanojimo ir pirkimo-pardavimo sutarčių pripažinimo negaliojančiais ir turto išreikalavimo nagrinėjimo (CPK 66 str.).

7Civilinių bylų skyriaus pirmininkas, remdamasis išdėstytomis aplinkybėmis ir vadovaudamasis LR CPK 69 straipsnio 1, 2 dalimi,

Nutarė

8Nušalinti teisėją J.Cirulienę nuo civilinės bylos Nr.2-1179/2006 nagrinėjimo.

9Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai