Byla B2-1793-479/2017
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Žydrūnas Bertašius rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Linmeta“ direktoriaus L. A. pareiškimą atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Linmeta“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2ieškovas kreipėsi į teismą su pareiškimu atsakovei UAB „Linmeta“ dėl bankroto bylos iškėlimo. Ieškovas nurodė, kad atsakovė turi turto už 138 042 Eur, o per vienerius metus atsakovės mokėtinos sumos ir trumpalaikiai įsipareigojimai sudaro 203 693 Eur, todėl atsakovė yra nemoki įmonė ir jai turi būti keliama bankroto byla. Dėl to ieškovas teismo prašė atsakovei iškelti bankroto bylą.

3Ieškinys tenkinamas.

4Įmonių bankroto įstatymo 9 str. 7 d. 1 p. nustato, kad bankroto byla keliama, jeigu įmonė yra nemoki. To paties įstatymo 2 str. 8 p. nurodyta, kad įmonės nemokumas – įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

5Iš teismui pateikto 2017 metų įmonės balanso nustatyta, kad atsakovė turėjo 95 912 Eur vertės ilgalaikio turto, jos trumpalaikis turtas sudarė 41 939 Eur, o per vienerius metus mokėtinos sumos ir trumpalaikiai įsipareigojimai sudarė 203 693 Eur. Iš 2017, 2016 metų pelno (nuostolių) ataskaitų matyti, kad įmonė pastaraisiais metais veikė nuostolingai. Ieškovas pareiškime patvirtino, kad atsakovė yra nemoki įmonė. Taigi byloje esantys duomenys leidžia daryti išvadą, jog atsakovė negali įvykdyti pradelstų įsipareigojimų kreditoriams ir dėl to yra nemoki įmonė. Esant tokioms sąlygoms atsakovei iškeltina bankroto byla (Įmonių bankroto įstatymo 2 str. 8 d., 4 str. 1–3 p., 5 str. 1 d. 1 p., 9 str. 5 d. 1 p., 10 str.).

6Įmonės bankroto administratore skirtina UAB „Administratoriai LT“. Teismas nuo 2015-01-01 bankroto administratorių paskiria Bankroto administratorių atrankos kompiuterine programa, sukurta vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014-07-09 nutarimu Nr. 647 patvirtintomis Bankroto administratorių atrankos taisyklėmis.

7Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 2 str. 8 p., 9 str. 7 d. 1 p., 10 str. 4 d. ir LR CPK 290–291 str., teismas

Nutarė

81. Uždarajai akcinei bendrovei „Linmeta“, įmonės kodas 300510159, adresas Minijos g. 135A-3, Klaipėda, iškelti bankroto bylą.

92. Bankrutuojančios įmonės administratore skirti uždarąją akcinę bendrovę „Administratoriai LT“, sąrašo eilės Nr. B-JA078.

103. Įpareigoti administratorę Įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka paskirti savo įgaliotą asmenį ir apie tai informuoti bankroto bylą nagrinėjantį teismą.

114. Pavesti administratorei atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 10 str. 4 d. 3 ir 4 p. bei 7 d. 8 p., kartu sudarant galimybę bankroto administratorei teisme gauti bankroto bylos duomenis pagal Įmonių bankroto įstatymo 10 str. 7 d. 9 p.

125. Areštuoti uždarajai akcinei bendrovei „Linmeta“, įmonės kodas 300510159, adresas Minijos g. 135A-3, Klaipėda, nuosavybės teise priklausančius kilnojamuosius ir nekilnojamuosius daiktus bei kitą turtą, uždraudžiant bet kokį areštuoto turto perleidimą, įkeitimą kitiems asmenims ar kitokį nuosavybės teisės pakeitimą ar apribojimą bei turto vertės sumažinimą, taip pat sustabdyti visas pas antstolius esančias vykdomąsias bylas, kuriose iš įmonės vykdomas išieškojimas, iki įsiteisės nutartis iškelti uždarajai akcinei bendrovei „Linmeta“ bankroto bylą. Nutarties vykdymą dėl atsakovės turto arešto pavesti ieškovo pasirinktiems antstoliams CPK nustatyta tvarka ir vykdyti skubiai.

136. Neįsiteisėjusios nutarties kopiją išsiųsti administratorei, Turto areštų aktų registrui, Juridinių asmenų registrui, Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

147. Nustatyti, kad įmonės kreditoriai turi teisę pareikšti savo finansinius reikalavimus administratorei per 35 dienas nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos, o pirmąjį kreditorių susirinkimą administratorei pavesti sušaukti per 15 dienų nuo teismo nutarties patvirtinti įmonės kreditorių finansinius reikalavimus įsiteisėjimo dienos.

158. Nustatyti, kad uždarosios akcinės bendrovės „Linmeta“ valdymo organai (vadovas) privalo perduoti bankroto administratorei įmonės turtą pagal balansą, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis, ir visus dokumentus per 15 dienų nuo teismo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos. Asmeniui už nustatyto nurodymo nevykdymą gali būti skirta bauda iki 2 896 eurų.

16Nutarties dalis dėl bankroto bylos iškėlimo per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

17Nutarties dalis dėl administratoriaus paskyrimo yra neskundžiama.

Proceso dalyviai