Byla 2-8033-956/2017
Dėl ieškinio atsisakymo civilinėje byloje pagal ieškovės UAB „Buities rojus“ ir partneriai ieškinį dėl skolos priteisimo atsakovui A. Š

1Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Sigita Kulbienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovės UAB „Buities rojus“ ir partneriai pareiškimą dėl ieškinio atsisakymo civilinėje byloje pagal ieškovės UAB „Buities rojus“ ir partneriai ieškinį dėl skolos priteisimo atsakovui A. Š., ir

Nustatė

2Panevėžio miesto apylinkės teisme nagrinėjama civilinė byla pagal ieškovės UAB „Buities rojus“ ir partneriai ieškinį dėl skolos priteisimo atsakovui A. Š..

32017 m. spalio 9 d. teisme gautas ieškovės pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo. Pareiškime nurodo, kad su atsakovu gražiuoju susitarė dėl skolos gražinimo ir jai yra žinomos ieškinio atsisakymo pasekmės.

4Prašymas tenkintinas.

5Pagal Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 140 straipsnio 1 dalies nuostatas, ieškovė, kreipusis į teismą, turi teisę atsisakyti pareikšto ieškinio. Ieškovė nuo ieškinio dėl skolos priteisimo atsisako. Ieškovės atsisakymas priimtinas ir civilinė byla nutrauktina (CPK 140 straipsnio 1 dalis, 293 straipsnio 4 punktas). Ieškovei išaiškintinos CPK 294 straipsnyje numatytos bylos nutraukimo pasekmės, kad bylą nutraukus vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

6Jeigu ieškovė atsisako pareikšto ieškinio, grąžinama 75 procentai sumokėto žyminio mokesčio sumos (CPK 87 straipsnio 2 dalis). Ieškovė, paduodama ieškinį, 2017 m. rugpjūčio 30 d. sumokėjo 32 Eur žyminį mokestį, todėl pagal CPK 87 straipsnio 2 dalies nuostatas ieškovei grąžinama 75 proc. sumokėto žyminio mokesčio sumos.

7Išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei nepriteistinos (CPK 88 straipsnio 1 dalies 3 punktas, 92 straipsnis, 96 straipsnio 6 dalis).

8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 87 straipsnio 2 dalimi, 140 straipsnio 1 dalimi, 293 straipsnio 4 punktu, 294 straipsnio 2 dalimi,

Nutarė

9priimti ieškovės UAB „Buities rojus“ ir partneriai pareiškimą dėl ieškinio atsisakymo ir civilinę bylą pagal ieškovės UAB „Buities rojus“ ir partneriai ieškinį dėl skolos priteisimo atsakovui A. Š. nutraukti.

10Išaiškinti šalims, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (CPK 294 straipsnio 2 dalis).

11Ieškovei UAB „Buities rojus“ ir partneriai, įmonės kodas 301521589, grąžinti 24,00 (dvidešimt keturių eurų) žyminio mokesčio dalį (75 proc.), sumokėtą 2017 m. rugpjūčio 30 d. AB SEB banke, dokumento Nr. ( - ). Žyminio mokesčio grąžinimą pavesti atlikti Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

12Nutartis per 7 dienas nuo jos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Panevėžio miesto apylinkės teisme.

Proceso dalyviai