Byla e2-19472-861/2015
Dėl taikos sutarties patvirtinimo ne teismo tvarka, suinteresuotas asmuo UAB „Dainarita“, priėmimo klausimą

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Donata Kravčenkienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo UAB „Finance group“ pareiškimo dėl taikos sutarties patvirtinimo ne teismo tvarka, suinteresuotas asmuo UAB „Dainarita“, priėmimo klausimą,

Nustatė

2Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas pareiškėjo UAB „Finance group“ pareiškimas dėl taikos sutarties patvirtinimo ne teismo procese ypatingosios teisenos tvarka.

3Pareiškimą atsisakoma priimti.

4Civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2 punkte nustatyta, kad teismas atsisako priimti ieškinį, jeigu ieškinys neteismingas tam teismui.

5CPK 580 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad prašymas išduoti teismo leidimą, patvirtinti pareiškimą ar faktą bei kiti prašymai (pareiškimai), kurie pagal Civilinį kodeksą ir kitus įstatymus nagrinėtini supaprastinto proceso tvarka, paduodami pareiškėjo gyvenamosios vietos ar buveinės apylinkės teismui. Taigi, šiuo atveju yra speciali norma, kuri reglamentuoja pareiškimų, nagrinėjamų ypatingosios teisenos tvarka, teismingumą. Atsižvelgiant į tai, kad pareiškėjo UAB „Finance group“ buveinės vieta yra adresu Lukšio g. 8-39, Kaunas, pareiškimą atsisakytina priimti kaip neteismingą Vilniaus miesto apylinkės teismui. Pareiškėjui išaiškintina, kad su pareiškimu jis turi teisę kreiptis į Kauno apylinkės teismą. Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalimi, 290, 291 straipsniais, teismas

Nutarė

6atsisakyti priimti pareiškėjo UAB „Finance group“ pareiškimą dėl taikos sutarties patvirtinimo ne teismo tvarka, suinteresuotas asmuo UAB „Dainarita“.

7Išaiškinti pareiškėjui UAB „Finance group“, jog su pareiškimu jis turi teisę kreiptis į Kauno apylinkės teismą.

8Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu apeliacine tvarka gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai